Remedium na nadwrażliwość skóry
Remedium na nadwrażliwość skóry

Nuero Sensi Therapy to najbardziej zaawansowane i efektywne preparaty, które wykorzystują neuroprzekaźniki oraz naturalny system łączący skórę i mózg. To innowacja, dzięki której ARKANA Cosmetics dostała to wyróżnienie już ósmy raz!

 

Postawili Państwo na innowacyjność swojej marki, dlaczego to dla Państwa tak ważne?

Wojciech Pyzik, prezes ARKANA Cosmetics: W tym roku świętujemy 10 -lecie istnienia. Od samego początku to właśnie innowacyjność była naszym wyróżnikiem. Jedną z kluczowych wartości ARKANA jest nieustanny rozwój. Kreujemy przyszłość tu i teraz. Nie boimy się być prekursorem rozwiązań, które, jak np. neurokosmetyki, wprowadziliśmy już w 2016 roku na polski rynek profesjonalnej kosmetologii. 

 

Czy pionierskie myślenie wpisane jest w filozofię marki ARKANA?

Tak, stawiamy na innowacyjność, bo dzięki temu oferujemy naszym klientom produkty, które dają widoczny i długotrwały efekt. Budujemy eksperckość pracujących z nami kosmetologów i gabinetów kosmetycznych, dając im wiedzę i możliwości do edukacji ich klientów w zakresie efektywnej pielęgnacji. Współpracujące z nami gabinety otrzymują gotowe rozwiązania, a dzięki temu mogą pomnażać swoje zyski.

 

Czym jest dla Państwa udział w naszym konkursie Innowacje LNE?

Traktujemy je jako jedno z kluczowych wyróżnień w branży. Przyznana przez Jury Ekspertów nagroda jest dla nas dowodem na to, że właśnie kosmetolodzy, nasi główni klienci, na co dzień pracujący z produktami ARKANA, widzą i doceniają skuteczność i innowacyjność produktów, które tworzy i wdraża nasz dział badań i rozwoju. To też potwierdzenie, że nie zwalniamy tempa, dzięki czemu umacniamy swoją pozycję, nie tylko w kraju, ale i zagranicą. Już po raz ósmy uhonorowano nasz produkt prestiżowym tytułem „Innowacja LNE”. To dla nas powód do dumy. Dla klientów również, bo wiedzą, że wybrali markę, która wychodzi poza standardy, inicjuje nowości, nie tylko je śledzi. 

Mogę dodać, że gratulacje z otrzymania tegorocznego wyróżnienia dla Neuro Sensi Therapy odbieraliśmy zarówno od polskich klientów, jak kontrahentów zagranicznych w 28 krajach na 6 kontynentach. Uznanie dla autentycznej odnowy skóry nie zna bowiem granic. 

 

Z których cech zgłoszonego do Innowacji LNE produktu są Państwo szczególnie dumni?

Anna Marcjasz, product manager ARKANA Cosmetics: Nuero Sensi Therapy to neurokosmetyki, czyli najbardziej zaawansowane i efektywne preparaty, które wykorzystują neuroprzekaźniki oraz naturalny system łączący skórę i mózg. Zgodnie z duchem innowacji wyszliśmy poza ramy tradycyjnej kosmetologii. Wykorzystując połączenie składników aktywnych o wysokiej biodostępności stworzyliśmy kurację, która opiera się na neurosensorycznej koncepcji aktywnej kontroli faktorów zapalnych, problemów naczyniowych oraz neuroreceptorów czucia.

 

Ogromnym atutem tej kuracji to skuteczność i widoczne efekty działania. 

Tak, to remedium na bardzo złożony problem jakim jest nadwrażliwość skóry oraz nadreaktywność  naczyniowa. Zastosowany neuropeptyd SensAmone P5, który imituje działanie neurotoksyny z anemonu morskiego, jest w stanie działać na zakończenia nerwowe w skórze. Wpływa na subiektywne odczucia bólu, pieczenia, świądu, ponieważ blokuje receptory bólu TRPV1. Redukuje również reakcję skóry na stresory zewnętrze i wewnętrzne. Wycisza, zmniejsza reakcję na stres, szybko redukuje pieczenie, rumień, podrażnienia i świąd oraz natychmiast przywraca komfort wrażliwej skórze. 

Kolejną zaletą Neuro Sensi Therapy jest szerokie spectrum zastosowania kuracji w gabinecie przez profesjonalistów. Nadreaktywność skóry jest problemem, który dotyczy nawet 60% kobiet i 40% mężczyzn niezależnie od posiadanego przez nich typu skóry. Neuro Sensi Therapy znajdzie więc zastosowanie zarówno w pielęgnacji cery naczyniowej, jak i podrażnionej, z trądzikiem różowatym, wrażliwej czy po zabiegach dermoestetycznych.

 

Czyli wezmą Państwo udział w kolejnych edycjach Innowacji LNE?

Oczywiście. Jesteśmy pewni kuracji, które tworzymy. Poświęcamy wiele czasu, niekiedy lat, na ich dopracowanie. Starannie podchodzimy do procesu doboru i weryfikacji składników aktywnych, najnowszych odkryć ze świata kosmetologii i medycyny regeneracyjnej. Wszystko po to, by finalnie w race naszych klientów oddać skuteczne i wychodzące poza standardy rozwiązania pielęgnacyjne. Opinia ekspertów z branży jest dla nas szczególnie cenna. To dodatkowe potwierdzenie skuteczności jaką niezmiennie oferuje ARKANA. W marcu 2021 debiutujemy z wyjątkową nowością. To kuracja stanowiąca fitohormonalny suplement skóry dla kobiet, przywracający równowagę i młodszy wygląd w czasie zmian hormonalnych. Z niecierpliwością czekamy, aż jej potencjał i nieodzowność w każdym gabinecie odkryją nasi klienci.

 

www.arkana.pl

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ