Janssen Cosmetics: Konsekwentne działania
Janssen Cosmetics: Konsekwentne działania

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym wymaga systematyczności i konsekwencji. Klient powinien być poinformowany o czynnikach, które zaostrzają objawy oraz o konieczności zadbania o odpowiednią pielęgnację domową, będącą kontynuacją kuracji w gabinecie. Należy go uświadomić, że pielęgnacja zaczyna się już podczas mycia twarzy.

Zaproponujmy więc delikatne preparaty, najlepiej w postaci pianki o neutralnym pH. Dobrze, aby miały w składzie alantoinę i kompleksy łagodzące.

Wybierzmy tonik, który da natychmiastowe uczucie chłodzenia i odświeżenia. Musi to być preparat bezalkoholowy.
Do kuracji domowej i w gabinecie kosmetycznym szukajmy systemów pielęgnacyjnych, które nie zawierają alergenów zapachowych, syntetycznych kolorantów, parabenów, oleju silikonowego czy mikrocząsteczkowego wosku.
Godne polecenia są różne rodzaje serum, które wzmacniają system naczyń krwionośnych, łagodz�� podrażnienia, hamują uwalnianie cytokin prozapalnych. Moim ulubionym preparatem jest ten, który zmniejsza przepływ krwi włośniczkowej, przez co zaczerwienienie jest natychmiast łagodzone.

Preparaty do pielęgnacji powinny zawierać substancje łagodzące, nawilżające i takie, które stworzą odpowiednią barierę ochronną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Winorośl balonowa, korzeń lukrecji, alfa-bisabolol, alantoina, izomer sacharydowy, myszopłoch kolczasty, kasztanowiec to składniki, które są podstawą przy pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym.

 

Joanna Wosińska
Trenerka Janssen Cosmetics, właścicielka salonu Spa 10th Floor w hotelu Doubletree by Hilton w Łodzi.

 

 


 

 

Janssen Cosmetics: Intense Calming Cream

Łagodzący 24-godzinny krem odżywczy, który chroni wrażliwą skórę w ciągu dnia i regeneruje ją podczas snu. Delikatna receptura zawiera łagodzący Skin Defense Complex (olej z pestek czarnej porzeczki, winorośl balonowa oraz olej słonecznikowy), wzmacniający naturalną barierę ochronną skóry. Alfa-bisabolol oraz alantoina łagodzą nieprzyjemne uczucie napięcia i swędzenie. Izomerat sacharydowy i kwas hialuronowy zapewniają skórze długotrwałe nawilżenie, a masło shea pozostawia na skórze delikatny film ochronny.

 

 


 

 

Janssen Cosmetics: Neuro Skin Balm

W przypadku alergii czy trądziku różowatego konieczne jest szczególne podejście pielęgnacyjne. Neuro Skin Balm to dermoaktywny balsam do twarzy i ciała, który regeneruje uszkodzoną skórę, zapewniając długotrwałe uczucie komfortu. Preparat zawiera ekstrakt z japońskiej trawy mondo, który wzmacnia naturalną funkcję bariery skóry, promuje syntezę lipidów, nawilża, ma działanie odbudowujące. Skin Defense Complex wzmacnia efekt kojący, ma właściwości regenerujące i łagodzi stany zapalne.

 

 


www.janssen-cosmetics.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ