Janssen Cosmetics: Konsekwentne działania
Janssen Cosmetics: Konsekwentne działania

Pielęgnacja skóry z trądzikiem różowatym wymaga systematyczności i konsekwencji. Klient powinien być poinformowany o czynnikach, które zaostrzają objawy oraz o konieczności zadbania o odpowiednią pielęgnację domową, będącą kontynuacją kuracji w gabinecie. Należy go uświadomić, że pielęgnacja zaczyna się już podczas mycia twarzy.

Zaproponujmy więc delikatne preparaty, najlepiej w postaci pianki o neutralnym pH. Dobrze, aby miały w składzie alantoinę i kompleksy łagodzące.

Wybierzmy tonik, który da natychmiastowe uczucie chłodzenia i odświeżenia. Musi to być preparat bezalkoholowy.
Do kuracji domowej i w gabinecie kosmetycznym szukajmy systemów pielęgnacyjnych, które nie zawierają alergenów zapachowych, syntetycznych kolorantów, parabenów, oleju silikonowego czy mikrocząsteczkowego wosku.
Godne polecenia są różne rodzaje serum, które wzmacniają system naczyń krwionośnych, łagodzą podrażnienia, hamują uwalnianie cytokin prozapalnych. Moim ulubionym preparatem jest ten, który zmniejsza przepływ krwi włośniczkowej, przez co zaczerwienienie jest natychmiast łagodzone.

Preparaty do pielęgnacji powinny zawierać substancje łagodzące, nawilżające i takie, które stworzą odpowiednią barierę ochronną przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych. Winorośl balonowa, korzeń lukrecji, alfa-bisabolol, alantoina, izomer sacharydowy, myszopłoch kolczasty, kasztanowiec to składniki, które są podstawą przy pielęgnacji skóry z trądzikiem różowatym.

 

Joanna Wosińska
Trenerka Janssen Cosmetics, właścicielka salonu Spa 10th Floor w hotelu Doubletree by Hilton w Łodzi.

 

 


 

 

Janssen Cosmetics: Intense Calming Cream

Łagodzący 24-godzinny krem odżywczy, który chroni wrażliwą skórę w ciągu dnia i regeneruje ją podczas snu. Delikatna receptura zawiera łagodzący Skin Defense Complex (olej z pestek czarnej porzeczki, winorośl balonowa oraz olej słonecznikowy), wzmacniający naturalną barierę ochronną skóry. Alfa-bisabolol oraz alantoina łagodzą nieprzyjemne uczucie napięcia i swędzenie. Izomerat sacharydowy i kwas hialuronowy zapewniają skórze długotrwałe nawilżenie, a masło shea pozostawia na skórze delikatny film ochronny.

 

 


 

 

Janssen Cosmetics: Neuro Skin Balm

W przypadku alergii czy trądziku różowatego konieczne jest szczególne podejście pielęgnacyjne. Neuro Skin Balm to dermoaktywny balsam do twarzy i ciała, który regeneruje uszkodzoną skórę, zapewniając długotrwałe uczucie komfortu. Preparat zawiera ekstrakt z japońskiej trawy mondo, który wzmacnia naturalną funkcję bariery skóry, promuje syntezę lipidów, nawilża, ma działanie odbudowujące. Skin Defense Complex wzmacnia efekt kojący, ma właściwości regenerujące i łagodzi stany zapalne.

 

 


www.janssen-cosmetics.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ