Nowe możliwości rozwoju na rynku estetycznym
Nowe możliwości rozwoju na rynku estetycznym

W Polsce powstaje oddział Mesoestetic – firmy znanej z wysokiej jakości produktów, od wielu lat stosowanych w kosmetologii i medycynie estetycznej.

 

Mesoestetic istnieje na rynku od ponad 30 lat i jest jednym z największych laboratoriów farmaceutycznych w Europie. Preparaty są stosowane przez lekarzy i kosmetologów w ponad 90 krajach świata. Kto, oprócz założyciela firmy, stoi za sukcesem Mesoestetic? Jak wygląda proces tworzenia nowych preparatów?

Carles Font: Od początku istnienia firmy naszym celem było osiągnięcie statusu marki międzynarodowej. Zawsze staraliśmy się zapewnić obecność naszych produktów na jak największej liczbie rynków na świecie. W dzisiejszych czasach dbałość o skórę, dążenie do ograniczenia skutków procesu starzenia się to przedmiot troski wielu ludzi, dlaczego więc nie mielibyśmy zaproponować im naszych rozwiązań?

Proces tworzenia naszych produktów rozpoczyna się tak naprawdę od dobrego systemu rekrutacji. Następnie Mesoestetic® musi zrobić tylko jedną rzecz: poczynić niezb��dne inwestycje i zapewnić narzędzia, których nasi pracownicy mogą potrzebować, aby rozwinąć skrzydła innowacyjności. Mamy własny wewnętrzny dział badań i rozwoju, dział biotechnologiczny, a nawet własną klinikę. W ten sposób możemy śledzić rozwój produktów od A do Z. Oprócz tego współpracujemy również z grupą międzynarodowych liderów opinii, którzy pomagają nam testować produkty w innych krajach, na różnych typach skóry i przy innych warunkach pogodowych. 

 

W ofercie firmy znajdują się wyroby medyczne, kosmeceutyki, suplementy diety, wypełniacze oraz urządzenia wykorzystywane w medycynie estetycznej.

CF: Zajmujemy się również produkcją i dystrybucją wyrobów farmaceutycznych, które pojawią się w najbliższych miesiącach również w Polsce. Chcę także przypomnieć, że Mesoestetic® to firma farmaceutyczna – w tym obszarze działalności także musimy pokazać naszym klientom nasze zaangażowanie w jakość i bezpieczeństwo. Skupiamy się na dostarczaniu innowacyjnych rozwiązań - nie ma znaczenia czy są to kosmetyki, suplementy diety, wypełniacze, produkty do mezoterapii czy jakikolwiek inny wyrób. Naszym priorytetem jest zawsze skuteczność.

 

Jakie są plany rozwoju marki związane z otwarciem oddziału Grupy Mesoestetic Pharma w Polsce? 

CF: Polska zawsze była ważnym rynkiem dla Mesoestetic®, nasza marka jest tu bardzo dobrze przyjmowana przez klientów, a polscy lekarze i kosmetolodzy są w każdym calu profesjonalistami, zawsze na bieżąco z trendami na rynku. Mesoestetic® zdecydował się na utworzenie tu oddziału, ponieważ mamy do tego odpowiednią osobę – funkcję dyrektora generalnego Mesoestetic® Polska obejmie pani Ewa Kozak.

 

Czy Mesoestetic® to głównie te najbardziej znane zabiegi – Cosmelan i Dermamelan?

Ewa Kozak: Faktycznie Cosmelan i Dermamelan są najlepiej znane, ale marka to też: medyczne peelingi Mesopeel, spersonalizowana mezoterapia Mesohyal, wypełniacze Mesofiller, skuteczne i innowacyjne produkty pozabiegowe w formie masek, kremów i płatów, kuracje kosmetyczne proponowane w gotowych pakietach. Mogłabym jeszcze wiele o tym mówić, bo pracuję z marką prawie 10 lat i znam jej każdy zakamarek. To wszystko teraz będziemy z przyjemnością i uwagą proponować naszym klientom w Polsce – lekarzom, kosmetologom, pacjentom.

 

Czy macie już klucz do sukcesu Mesoestetic® w Polsce?

EK: Wszyscy mamy bardzo dużą motywację, świetne produkty i dużo nowych, świeżych pomysłów na współpracę z klinikami i gabinetami. Lekarze i kosmetolodzy znają markę Mesoestetic®, ja z całym moim zespołem będziemy budować nasze relacje z klientami, opierając je na szczerości, zaufaniu i byciu prawdziwym: w dobrych i złych czasach. Chciałabym rozwijać zarówno portfolio medyczne, jak i kosmetologiczne – bardzo chcę, aby marka Mesoestetic® umożliwiła synergię działań lekarzy i kosmetologów. Efekty naszego podejścia będą widoczne już niedługo w klinikach i gabinetach.

 

Jakich nowości możemy się spodziewać?

EK: Na pewno będziemy rozwijać DNA Mesoestetic®, czyli dermatologię estetyczną. Przykładem jest Dermamelan Intima do okolic intymnych – zabieg może niszowy, ale specjalistyczny i naprawdę skuteczny! Ponadto planujemy nowe dermatologiczne peelingi, np. dla wrażliwej okolicy oka, ciekawe koktajle do mezoterapii czy nowe wypełniacze do okolicy oka. Najbliższa premiera to nowa linia zabiegów i kremów AGE ELEMENT – opatentowana technologia medyczno-kosmetyczna wykorzystująca mechanizmy epigenetyczne. W AGE ELEMENT mamy składniki aktywne, które są inteligentnymi aktywatorami mechanizmów młodości. 

 

Tworzenie od podstaw oddziału firmy to nie lada wyzwanie, co będzie najważniejsze w tym procesie?

EK: Najważniejsi są ludzie, czyli mój zespół, oraz relacje, które stworzymy z klientami. Mam pełną świadomość, że nasze produkty nie są lekami ratującymi życie, ale dla lekarzy czy kosmetologów jest ważne, że preparaty, na których pracują, mają wysoką jakość, są bezpieczne i skuteczne.

Bardzo ważne jest dla mnie stworzenie nowoczesnego, elastycznego, zgranego i otwartego na nowe wyzwania zespołu. Wiemy wszyscy, teraz jeszcze lepiej, że jedyną stałą rzeczą jest zmiana, tak więc stawiam na technologię, bliską i szczerą współpracę pomimo social distancing, umiejętność szukania pozytywów w trudnym otoczeniu i tworzenie poczucia bezpieczeństwa zarówno dla pracowników oddziału Mesoestetic®, jak i dla wszystkich naszych współpracowników, partnerów i klientów.

 

Aby skontaktować się z Mesoestetic®, należy wypełnić formularz kontaktowy na www.mesoestetic.pl

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ