Prosto z laboratorium
Prosto z laboratorium

W wakacyjnym wydaniu LNE głównym tematem numeru jest pielęgnacja okolicy oka. W tym zakresie warto nie tylko śledzić informację o nowych technologiach i zabiegach, ale też o innowacyjnych surowcach kosmetycznych. Przedstawiamy cztery ciekawe i skuteczne składniki. 

 

Składnik gwiazda

Biomimetyczny surowiec, stworzony do kompleksowej pielęgnacji wrażliwej skóry wokół oczu, niweluje „worki” i cienie, wspomaga mikrokrążenie i zmniejsza zastoje limfatyczne. Redukuje przebarwienia, poprawia jędrność skóry i zmniejsza zmarszczki. Otrzymywany jest w procesie opatentowanej oleoekstrakcji kory indyjskiego drzewa Terminalia arjuna, bogatego w terpenoidy oraz antyoksydacyjne polifenole. Wykorzystany w nim układ rozpuszczalnikowy (kwas oleinowy i fosfatydylocholina) naśladuje budowę membran komórkowych, co powoduje lepsze wchłanianie się substancji aktywnych. LOOK Oleoactif®  zdobył srebrną nagrodę InCosmetics 2019 Best New Ingredient. 

 

Na chłodno

Snow Algea Powder to składnik kosmetyczny otrzymywany z zawłotni śnieżnej (Chlamydomonas nivalis), zasiedlającej obszary lodowców i wiecznego śniegu w Alpach. W odpowiedzi na stres wywołany niską temperaturą i deficytem substancji odżywczych glon wytwarza biologicznie aktywne substancje pozwalające na przetrwanie w skrajnie niesprzyjających warunkach. Składnik przywraca funkcje barierowe skóry i aktywuje procesy regeneracyjne, w tym gen długowieczności klotho *. Przywraca cerze gładkość, sprawia, że jest ona bardziej jędrna i nawilżona. Redukuje zmarszczki, zwłaszcza te pod oczami, zwane „kurzymi łapkami”. 

* Białko klotho zostało odkryte w 1997 roku przez japońskich naukowców. Podczas badań na myszach okazało się, że u gryzoni opóźnia ono procesy starzenia się. Dziś wiemy, że ten gen nie tylko przedłuża młodość i zmniejsza ryzyko chorób krążenia, ale też zwiększa sprawność umysłu.

 

Wszechstronna moc alg

Mikroalgi czerwone z gatunku Porphyridium cruentum znane są z produkcji silnie nawilżającego biopolimeru oraz innych związków czynnych pożądanych w kosmetyce. Na ich bazie powstał surowiec Silidine®, który pobudza ekspresję genu ET-1 kodującego endotelinę-I, czyli hormon parakrynny, odpowiedzialny za skurcz mięśni gładkich naczyń krwionośnych. Dzięki unikatowej kompozycji składnik wpływa łagodząco i tonizująco na cerę, pomaga w zmniejszaniu stanów zapalnych i likwiduje podkrążenie oczu oraz obrzęki. 

 

Do zadań specjalnych

Skwalan to biozgodny i wszechstronny emolient, który świetnie wpisuje się w trend clean beauty. Surowiec Neossance® Squalane otrzymywany jest w sposób biotechnologiczny z trzciny cukrowej – w zrównoważony sposób i z poszanowaniem zasobów naturalnych. W testach in vivo wykazano, że znacząco redukuje szorstkość naskórka, przyspiesza jego regenerację oraz zwiększa nawilżenie i elastyczność cery. Pomiar cyfrowy mikrorzeźby skóry wykazał też znakomite działanie przeciwzmarszczkowe – po 4 tygodniach nastąpiło zmniejszenie zmarszczek pod oczami (test na „kurzych łapkach”) aż o 54%! 

 

Materiał powstał we współpracy z Safic Alcan

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ