Retinol i kwasy
Retinol i kwasy

Jedną z najpopularniejszych i najefektywniejszych substancji stosowanych w eksfoliujących terapiach gabinetowych jest retinol, który sprawdza się w pielęgnacji każdego rodzaju skóry.

 

Retinol odmładza, rozjaśnia przebarwienia, a także reguluje proces keratynizacji oraz wydzielania łoju, co jest ogromnym wsparciem w terapiach cery problematycznej i trądzikowej.

Obok retinolu najskuteczniejszymi substancjami złuszczającymi są kwasy – najczęściej owocowe. Powszechnie stosowanymi i przynoszącymi doskonałe efekty terapeutyczne są kwasy glikolowy i ferulowy (idealne dla skóry dojrzałej), a także mlekowy, kojowy, ferulowy i traneksamowy (przy problemach z przebarwieniami). Kwasy salicylowy, migdałowy i azelainowy są z kolei wsparciem w pielęgnacji skóry trądzikowej, a kwas laktobionowy i glukonolakton to substancje pierwszego wyboru dla cery wrażliwej i naczyniowej. Efekt działania zależy nie tylko od rodzaju kwasu, ale także od jego parametrów i formuły gotowego produktu. 

Podstawowym parametrem jest stężenie – im wyższe, tym bardziej intensywne działanie. Większość kwasów w stężeniu poniżej 10% ma działanie wyłącznie nawilżające. Należy także wziąć pod uwagę współczynnik pKa (określający moc kwasów), pH (określający kwasowość roztworu) oraz wielkość i biodostępność cząsteczki.

 

Sylwia Wójcik
Ekspert pielęgnacji, szkoleniowiec, specjalista ds. badań i rozwoju Bielenda Professional.

 

 

 

Bielenda Professional: Eksfoliująca maska z kwasami i witaminą C z linii Supremelab

Maseczka o gęstej, żelowej konsystencji, zawierająca składniki aktywne dobrane pod kątem ich działania złuszczającego, rozjaśniającego i odświeżającego. Wygładza i poprawia strukturę skóry, pomaga ujednolicić koloryt, przywrócić jej blask i witalność. Wpływa pozytywnie na cery problematyczne. Formuła maseczki łączy 10% Acid Blend (glukonolakton, kwas glikolowy), ultrastabilną witaminę C oraz trokserutynę. 

10% ACID BLEND to mieszanka kwasów zapewniająca skuteczną i łagodną eksfoliację martwych komórek naskórka. Wygładza, poprawia strukturę skóry, rozjaśnia, pomaga ujednolicić koloryt cery, odświeża i zapewnia lepszą penetrację składników aktywnych kolejnych etapów pielęgnacji. Kwasy zostały dobrane w taki sposób, aby ich mieszanka miała jak największy potencjał rozjaśniający.

 

 

 

Bielenda Professional: Reti-Power2 VC

Zaawansowany zabieg złuszczający z retinolem i witaminą C. Wykorzystuje siłę i skuteczność niezastąpionego duetu – trans-retinolu i witaminy C. Jest kompleksowym zabiegiem niwelującym zmarszczki, przebarwienia, zmiany trądzikowe oraz zapewniającym równomierne złuszczenie i pełną przebudowę skóry. Jego spektakularne efekty można zobaczyć już po pierwszym zabiegu. Dzięki Bielenda Professional Reti-Power2 VC skóra staje się rozjaśniona, a jej koloryt idealnie wyrównany.

 

www.bielendaprofessional.pl

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ