Podstawa pielęgnacji
Podstawa pielęgnacji

Głównym kryterium podziału peelingów jest mechanizm i głębokość ich działania, w związku z czym dzielimy je na 3 grupy: peelingi mechaniczne, chemiczne i laserowe. 

 

Peelingi mechaniczne – mikro-, hydro- i oksybrazja czy peeling kawitacyjny – sprawdzą się w przypadku skóry młodej, odpornej, z nadmiernym wydzielaniem sebum. Takich procedur nie należy jednak stosować u pacjentów ze skórą płytko unaczynioną, wrażliwą lub w przypadku występowania aktywnych zmian trądzikowych.

Siła i skuteczność zastosowanych do zabiegu substancji chemicznych zależy od ich stężenia, pH, czasu aplikacji i w niektórych przypadkach od liczby nałożonych warstw. W zależności od potrzeb skóry i doboru kwasu można uzyskać efekt złuszczenia naskórka (delikatny lub intensywny) lub działać w głębszych warstwach skóry w celu poprawy jej jędrności, elastyczności i nawilżenia. Dzięki szerokiemu spektrum działania peelingi chemiczne znajdą zastosowanie w terapii każdego rodzaju cery. 

Po serii zabiegów skóra odzyska blask i jednolity koloryt, będzie bardziej jędrna. Przy cerze tłustej i trądzikowej zauważa się zmniejszenie wydzielania sebum oraz widoczną redukcję zmian zapalnych. Przy dojrzałej następuje redukcja zmarszczek oraz poprawa nawilżenia i elastyczności. 

Izraelska marka Noon Aesthetics opatentowała innowacyjną technologię Dermshield, którą wykorzystuje zarówno w produktach profesjonalnych, jak również tych przeznaczonych do codziennej pielęgnacji domowej. Pozwala ona na stosowanie wysokich stężeń substancji aktywnych przy zachowaniu niskiego pH, co zapewnia intensywne i skuteczne działanie preparatów bez powodowania podrażnień.

Zabiegi z użyciem preparatów Noon Aesthetics są bezpieczne i dają świetne rezultaty nawet w przypadku skóry bardzo wrażliwej, atopowej, o wysokim fototypie oraz u kobiet w ciąży i karmiących. W trakcie zabiegu zahamowane są typowe dla zetknięcia ze środkami chemicznymi reakcje skórne, takie jak rumień, obrzęk czy podwyższona temperatura skóry. Dzięki temu procedurę można rozbudowywać o takie elementy, jak masaż czy mezoterapia bezigłowa.

Świetnie sprawdzi się tu Mesoject Gun – nowoczesne urządzenie do mezoterapii bezigłowej, wykorzystujące nowoczesną technologię Pulse Booster. To synergiczne działanie trzech czynników: fali elektromagnetycznej o niskiej częstotliwości, niskim napięciu i kwadratowym kształcie. Parametry te gwarantują szybkie, bezpieczne i bezbolesne przenikanie substancji aktywnych do wybranej warstwy skóry. Po zabiegu cera jest nawilżona, ukojona i wyraźnie rozświetlona. 

Specjalną kategorią peelingów są procedury wykonywane z użyciem lasera, które działają w powierzchniowych lub głębokich partiach skóry. Taki rodzaj terapii ujednolica strukturę skóry, poprawia parametry macierzy pozakomórkowej oraz eliminuje blizny potrądzikowe. Złuszczanie z użyciem lasera przeważnie niesie za sobą określony czas rekonwalescencji.

 

Luiza Przybylińska
Mgr kosmetologii, podolog, absolwentka Wyższej Szkoły Inżynierii i Zdrowia w Warszawie. Specjalista do spraw rynku kosmetycznego w firmie Aesthetic Concept.

 

 


 

 

Spotkanie z Noon Aesthetics

Preparaty Noon Aesthetics umożliwiają zaawansowaną pielęgnację z użyciem kwasów o wysokim stężeniu przy zachowaniu niskiego pH dzięki zastosowaniu innowacyjnej technologii Dermshiled. Kosmetyki te cieszą się zaufaniem wielu specjalistów. W listopadzie odbyło się pierwsze w Polsce spotkanie z udziałem międzynarodowego trenera Noon Aesthetics. Seminaria miały miejsce w Łodzi i w Krakowie.

 

 


 

 

Toskani: TCA 15% i TCA 35%

Zadaniem terapii złuszczających jest usuwanie przebarwień, spłycenie zmarszczek, poprawa nawilżenia i stymulacja produkcji kolagenu. Jednym z najsilniej działających środków aktywnych stosowanych w celu złuszczenia wierzchnich warstw skóry jest kwas TCA. Marka Toskani ma w ofercie produkty na bazie tego kwasu w dwóch stężeniach: TCA 15% i TCA 35%. Poza działaniem odmładzającym preparaty regulują poziom wydzielanego sebum, hamując tym samym powstawanie niedoskonałości. Po zakończeniu serii zabiegów pacjenci mogą cieszyć się jędrną i promienną cerą o wyrównanym kolorycie i zwężonych porach.

 

www.aestheticconcept.com.pl

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ