Bezinwazyjna terapia
Bezinwazyjna terapia

Zastosowanie terapii TECAR i fali radiowej 448 kHz w innowacyjnej, ulepszonej odsłonie urządzenia BIOLIFT REGEN® to znakomita alternatywa dla zabiegów inwazyjnych na twarz i ciało.

 

Innowacyjność BIOLIFT REGEN® opiera się głównie na zwiększonej mocy urządzenia, jak również doposażeniu technologii w dodatkowe głowice, które mają za zadanie precyzyjnie opracować blizny, rozstępy, zmarszczki, bruzdy oraz okolicę oka, w tym powieki ruchomej.

 

Terapia TECAR

Podczas zabiegu dochodzi do zjawiska diatermii, czyli rozgrzania tkanek powierzchownych oraz głębokich. Skrót Tecar pochodzi od hiszpańskiego terminu „transferencia eléctrica capactiva y resistiva”, który oznacza pojemnościowo-rezystancyjny transfer elektryczny. 

Transfer pojemnościowy wykorzystuje elektrody izolowane, powlekane warstwą ceramiczną, które działają do 5 cm w głąb tkanek. Wywołuje reakcje głównie w tkankach miękkich, dobrze uwodnionych i ukrwionych. Energia kumulowana w elektrodach działa jak kondensator, obniżając wewnętrzny opór tkanek i powodując miejscowy wzrost energii. To zapoczątkowuje reakcję biostymulacji komórkowej, działając na tkankę tłuszczową, mięśniową, chrzęstną oraz układ limfatyczny.

Transfer rezystancyjny aplikuje się za pomocą aktywnej elektrody bez warstwy izolacyjnej, co powoduje, że energia radiofrekwencji jest przekazywana do elektrody biernej. Dzięki temu energia skupia się na wszystkich tkankach twardych o niskim nawodnieniu, takich jak stawy, ścięgna i kości. To działanie stymuluje zarówno wewnątrz-, jak i zewnątrzkomórkową wymianę jonów, i fizjologiczną aktywność komórek oraz przyspiesza ich naturalną naprawę w bezpieczny sposób. 

 

Dobór parametrów

Głównym czynnikiem, który wpływa na efektywność zabiegu BIOLIFT REGEN®, jest technika pracy oraz zastosowane parametry urządzenia:

  • niskie parametry cieplne – biostymulacja,
  • średnie parametry cieplne – waskularyzacja,
  • najwyższe parametry cieplne – hiperaktywacja.

Zastosowany w BIOLIFT REGEN® zakres częstotliwości fali radiowej 448 kHz pozwala na uzyskanie efektów w postaci zniwelowania cellulitu, wyraźnego wyszczuplenia i wymodelowania sylwetki ze szczególnym uwzględnieniem ramion, brzucha, bioder, pośladków i ud.
Zabiegi stosuje się też w redukcji drugiego podbródka, niwelowaniu zmarszczek i ujędrnianiu skóry twarzy, szyi, dekoltu.

 

Skuteczne działanie

Terapia BIOLIFT REGEN® przyczynia się do procesu neokolagenezy, aktywując fibroblasty, i wpływa bezpośrednio na włókna kolagenowe, wzmacniając je, dlatego ten zakres fal można wykorzystać także w pracy ze świeżymi bliznami, w celu przyspieszenia gojenia, np. po operacjach plastycznych w obrębie powiek, twarzy czy ciała, w przypadku występowania trądziku i innych stanów zapalnych na skórze oraz przy pojawieniu się bólu w obszarze zabiegowym.

Korzyści z terapii urządzeniem BIOLIFT REGEN® to przede wszystkim:

  • bezpieczeństwo pracy, 
  • niewielka liczba przeciwwskazań, 
  • brak ryzyka powikłań, 
  • nieograniczone możliwości zabiegowe, 
  • niskie koszty okołozabiegowe,
  • dodatkowym atutem urządzenia jest wykorzystywany parametr biostymulacji do regeneracji mięśni, stawów, który znajduje swój potencjał w fizjoterapii i rehabilitacji.

 

Aneta Paściak Magister kosmetologii, szkoleniowiec.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ