Innowacyjna pielęgnacja ciała
Innowacyjna pielęgnacja ciała

O linii bodyshock® oraz o produkcie bodyshock® firm’up nagrodzonym w konkursie Innowacja 44. Kongresu i Targów LNE opowiada szkoleniowiec marki mesoestetic Anna Drobnik.

 

LNE: Produkt z linii bodyshock® już po raz kolejny został doceniony w konkursie Innowacja Kongresu i Targów LNE. Poprzednio nagrodę otrzymał Celluexpert, a tym razem nagrodzono bodyshock® firm’up. Na jakie problemy skóry i ciała została opracowana ta linia?

Anna Drobnik: Już od ponad roku linia bodyshock® jest obecna w wielu klinikach i gabinetach na polskim rynku. Ogromnie cieszy nas fakt, że w tym czasie zdążyła zyskać miano innowacyjnej i przede wszystkim skutecznej terapii na ciało. 

bodyshock® opiera się na wykorzystaniu nowoczesnej platformy diagnostycznej, profesjonalnych zabiegów, produktów do pielęgnacji domowej oraz nutriceutyków wspierających terapie in & out.

Głównym składnikiem linii jest L-karnityna, a skuteczność terapii związana jest przede wszystkim z działaniem: lipolitycznym, drenującym, przeciwzapalnym, wazoprotekcyjnym czy napinającym.

bodyshock® pozwala tworzyć spersonalizowane programy terapeutyczne również dzięki możliwościom łączenia zabiegu ze specjalistyczną aparaturą: falą radiową, elektrostymulacją lub presoterapią. 

 

Koncepcja modelowania sylwetki bodyshock® uwzględnia m.in. wykorzystanie platformy do diagnostyki problemów ciała. Na czym opiera się jej działanie?

Nowa platforma umożliwia profesjonalistom opracowanie indywidualnego planu kuracji w oparciu o przeprowadzenie szczegółowej diagnozy. Na platformę składają się: bodyshock® diagnosis system™, który analizuje czynniki wpływające na niedoskonałości sylwetki i dobiera optymalną, spersonalizowaną kurację; bodyshock ID test™ – zestaw pytań do identyfikacji zmiennych wpływających na niedoskonałości sylwetki, oraz bodyshock ID profile™, czyli profil określający spersonalizowaną kurację profesjonalną i domową.

 

Wróćmy do nagrodzonego w tej edycji konkursu Innowacja LNE produktu – czym charakteryzuje się bodyshock® firm’up?

To krem ujędrniający wskazany do stosowania na obszarach pozbawionych jędrności, takich jak: piersi i dekolt, podbrzusze, wewnętrzna strona ud, ramion, a także pośladki. 

Do zawartych w kremie ciekawych składników o działaniu ujędrniającym i napinającym możemy zaliczyć połączenie firmactive complex™, składającego się z kofeiny i L-karnityny zamkniętych w liposomach, z ekstraktem z Kigelia africana. Z kolei wąkrota azjatycka pobudza procesy regeneracji, a molekularna okluzja, którą zapewniają aminokwasy i białka, poprawia nawilżenie i wzmaga efekt napięcia skóry.

 

Na czym, zdaniem firmy, polega innowacyjność nagrodzonego produktu?

Krem należy do nowoczesnej generacji preparatów przeznaczonych do pielęgnacji newralgicznych i wymagających obszarów ciała.

Innowacyjność w zakresie składników aktywnych i zastosowanie technologii enkapsulacji pozwoliło na wprowadzenie do formuły zaawansowanych składników aktywnych, opracowanych przy użyciu nanotechnologii.

Innowacyjność jest też potwierdzona w badaniach, które wykazują skuteczność produktu w zakresie m.in.: wzrostu TGF-β – czynnika wzrostu, który stymuluje proliferację i syntezę kolagenu, elastyny i innych białek macierzy, czy też wzrostu stężenia TIMP1, który hamuje MMP-3, degradujący elastynę (ma to kluczowe znaczenie w przypadku rozstępów, ponieważ mamy tu zapewnioną ochronę elastyny).

Produkt jest też ceniony za ultraaksamitną konsystencję, nie tworzy na skórze lepkiej powłoki, za to pozostawia ją dobrze napiętą i satynowo gładką.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ