Nowoczesne metody obrazowania
Nowoczesne metody obrazowania

Badanie skóry za pomocą specjalnej aparatury jest dokładniejsze, bardziej obiektywne i ułatwia standaryzację uzyskanych pomiarów. Kiedyś korzystały z niej tylko laboratoria, obecnie możemy korzystać i my.

 

Wprowadzając profesjonalną diagnostykę oraz dokumentację zabiegową w postaci specjalnych raportów wraz z zaleceniami budujemy relacje ze swoimi klientami na zupełnie innym poziomie. Eksperckim. To nas też różni od konkurencyjnych salonów urody, że w trosce o najwyższą jakość obsługi oferujemy też nową jakość konsultacji. Dzięki nowoczesnej diagnostyce skóry możemy zaoferować swoim podopiecznym holistyczne podejście do problemów z cerą. Dokładna analiza pozwala na uzyskanie obiektywnych informacji o stanie skóry na teraz, a po określonym czasie od rozpoczęcia terapii badanie kontrolne umożliwia ocenę efektów naszej pracy. Korzystanie z zaawansowanych urządzeń do analizy skóry w połączeniu z regularną diagnostyką laboratoryjną, odpowiednią suplementacją i – skorelowaną z nimi – pielęgnacją domową przynosi najlepsze rezultaty.

 

Lampa Wooda  

Emituje promieniowanie UVA o długości fali 360-400 nm, które przechodzi przez specjalny filtr niklowo-potasowy, wywołując fluorescencję. W zaciemnionym pomieszczeniu skóra, na którą pada światło lampy, odbija je w odpowiednim kolorze i intensywności. Dzięki temu jest możliwość rozpoznania:

  • rodzaju cery, 
  • jej nawodnienia, 
  • stanów chorobowych, 
  • głębokości przebarwień posłonecznych. 

Czy jest to wystarczające badanie, do którego możemy się ograniczyć? Tak, ponieważ zakres fluorescencji jest szeroki, w odpowiednich rękach będzie to wiarygodna analiza. Nie, gdyż nie pokażemy tego obrazu klientce, a co za tym idzie – mamy dłuższą drogę do zbudowania relacji opartej na zaufaniu. Pamiętajmy, że dla wielu z nas „zobaczyć, znaczy uwierzyć”.

 

Obrazowanie multispektralne

Tu efekt badania widzimy na monitorze. Dzięki zastosowaniu odpowiednich świateł (dziennego, spektralnego, spolaryzowanego, ultrafioletowego) dostrzeżemy wiele problemów niewidzialnych gołym okiem. Analiza wyników wymaga jednak wiedzy oraz doświadczenia w zakresie diagnostyki cery. W tej metodzie nie mamy żadnych „podpowiadaczy” określających: typ, rodzaj skóry, problem, wiek biologiczny itp. Cała interpretacja należy do osoby wykonującej badanie.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ