Venus-Beauty: ANTI-AGING
Venus-Beauty: ANTI-AGING aparatura HI-TECH

Oczyszczanie wodorowe

Komentarz eksperta

 

Oczyszczanie wodorowe jest  doskonałym zabiegiem wykorzystującym aktywną cząsteczkę wodoru w profilaktyce przeciwstarzeniowej. Wodór jest najmniejszym, najlżejszym oraz najbardziej fundamentalnym pierwiastkiem występującym w naturze. Cząsteczki wodoru neutralizują wolne rodniki, a także wspomagają antyoksydacyjny system obronny. Dzięki swoim małym rozmiarom posiadają zdolność przenikania w głębsze struktury skóry. Jako silny antyoksydant wodór pokonuje bariery skóry, które dla innych, większych cząstek przeciwrodnikowych są trudne do przejścia. Oprócz małych rozmiarów cząsteczka wodoru charakteryzuje się dużą selektywnością, gdyż neutralizuje tylko hydroksylowe wolne rodniki pozostawiając bez naruszenia pożyteczne wolne rodniki.

 

 

Fala rezystywna o częstotliwości 500kHz

Komentarz eksperta

 

To nowy wymiar technologii stosowanej w profilaktyce przeciwstarzeniowej i nie tylko. Przepływ radiofrekwencyjnego prądu oddziałuje na tkanki poprzez 3 fazy: atermię (biostymulacja komórkowa), termię (waskularyzacja) oraz hipertermię (hiperaktywacja), stopniowo i bezpiecznie zwiększając temperaturę obszaru zabiegowego. Zastosowanie tego typu technologii wykazuje szerokie spektrum działania. 

Głębokie ciepło wytwarzane jest w tkankach o dużej zawartości wody (tryb pojemnościowy) oraz przez opór w tkankach tłuszczowych (tryb rezystywny). Temperatura powierzchni skóry utrzymuje się w przedziale 38–42°C. Co ciekawe, tkanka podskórna wykazuje 
10 razy większą oporność w stosunku do skóry właściwej. Zaawansowana technologia fali radiowej prowadzi do wystąpienia efektu lipolitycznego, antycellulitowego, ujędrniającego, przeciwstarzeniowego, drenującego, regeneracyjnego oraz przeciwbólowego. 

Sugerowana liczba zabiegów na twarz wynosi 4–6, natomiast na ciało to około 6–12. Początkowo wskazane jest codzienne wykonywanie sesji. 
Po osiągnięciu pierwszych efektów zaleca się wykonywanie procedury raz lub dwa w tygodniu. Sesję wykonuje się w oparciu o protokoły, dobierając dawki natężenia prądu do subiektywnych odczuć klienta. Czas zabiegu na ciało wynosi około 45–60 minut, na twarz 25–40 minut.

 

Klaudia Mularczyk
Mgr technologii kosmetyków, kosmetolog, aktualnie studentka School of Natural Skincare. Propaguje holistyczne podejście do pielęgnacji skóry. Social Media Manager oraz szkoleniowiec w firmie Venus Beauty. Wykładowca nowoczesnej technologii i aparatury w kosmetologii. Autorka publikacji w czasopismach branżowych.

 

 

Neowaskularyzacja i neokolageneza

Komentarz eksperta

 

Karboksyterapia polega na śródskórnym bądź podskórnym, precyzyjnym wstrzykiwaniu kontrolowanych dawek CO2. Paradoksalnie, poprzez niedotlenienie ułatwione jest uwalnianie cząsteczek tlenu z krwi i rozszerzenie naczyń włosowatych, co w konsekwencji poprawia metabolizm i odżywienie tkanek. 

Przy wykonanej serii zabiegowej dochodzi nie tylko do rewaskularyzacji, ale również do neowaskularyzacji, co na stałe poprawia ukrwienie danego obszaru. Zabieg wywołuje również pozytywny stan zapalny w skórze właściwej, stymulując fibroblasty do neokolagenezy, co powoduje wzrost napięcia i podniesienie skóry. 

Wpływa to nie tylko na poprawę owalu twarzy, ale także na zwiększenie gęstości cery, co w konsekwencji zmniejsza widoczność cieni w okolicach doliny łez i poprawia wygląd blizn i rozstępów (nawet o 97%). 

W zabiegach na ciało pozwala ujędrnić skórę, zredukować cellulit i niepożądane depozyty tkanki tłuszczowej. Skuteczność karboksyterapii w przypadku zastosowania serii zabiegowej w celu likwidacji cellulitu sięga 89%, a tkanki tłuszczowej 41%. Karboksyterapia świetnie łączy się z innymi zabiegami stymulującymi.

 

Natalia Brodnicka
Kosmetolog, Szkoleniowiec w Venus-Beauty.pl.

 

 

 


 

 

Oczyszczanie wodorowe HYDROTEC +

Kluczem do świeżego i młodego wyglądu, zarówno pań jak i panów, jest regularna dbałość o kondycję skóry twarzy. Cera płci pięknej jest co prawda delikatniejsza od męskiej, ale mężczyźni, mimo że mają o 25% grubszą skórę, cierpią na jej wyjątkową wrażliwość, która wynika z konieczności codziennego golenia. To jest powodem jej przesuszenia, podrażnienia i częstych zacięć, do tego dochodzą figówki – ropne, bolesne i nieestetyczne guzki, przebite włosem. Dlatego prawidłowa pielęgnacja, która odpowiednio nawilży i głęboko oczyści cerę jest tak ważna nie tylko dla kobiet. Idealny na te problemy jest zabieg wodorowego oczyszczania, wykorzystujący technologię generowania cząsteczek wodoru. Wodór powstały w reakcji elektrolizy działa antyoksydacyjnie, zamieniając wolne rodniki w tlen cząsteczkowy, który działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie, wspierając gojenie się mikrouszkodzeń. Hydrabrazja wodą wodorową dogłębnie oczyszcza skórę z zaskórników i reguluje nadmierne wydzielanie sebum. W ten sposób uzyskujemy efekt peelingu zewnętrznych warstw naskórka. Szereg innowacyjnych technologii przynosi tu doskonałe rezultaty, a do tego rewitalizuje skórę.

 

 


 

 

Torre Di Belleza Laser Pikosekundowy V11

Torre Di Belleza to laser PICO Nd-Yag, którego działanie opiera się na emisji ultraszybkich impulsów światła, co czyni zabieg znacznie szybszym, wydajniejszym i mniej bolesnym. Urządzenie wyposażone w cztery wymienne końcówki, pozwala na kompleksowe usuwanie tatuażu, przebarwień, wykonywanie peelingu węglowego, a dzięki wykorzystaniu soczewki frakcyjnej, świetnie radzi sobie z białymi tatuażami. Nowoczesne oprogramowanie urządzenia umożliwia wybór odpowiednich parametrów, dobranych indywidualnie do potrzeb skóry pacjenta, zapewniając 100% bezpieczeństwa podczas wykonywania zabiegu.

 

 


 

 

CM NEXUS PIERWSZY POLSKI KOMPAKTOWY LASER DIODOWY

NEXUS to pierwszy polski kompaktowy laser diodowy stanowiący połączenie funkcjonalności oraz innowacyjności. Zastosowanie nowoczesnej diody SLED wpływa na większe zagęszczenie diod na głowicy, co bezpośrednio przekłada się na wzrost jej wydajności oraz mocy. Ogniwo Peltiera zapewnia zminimalizowanie bólu podczas zabiegu, maksymalizując w ten sposób komfort klienta poprzez schłodzenie obszaru zabiegowego nawet do -5°C. Zastosowana w urządzeniu funkcja autodiagnostyki, pozwala na aktualizację oraz serwisowanie urządzenia, informując użytkownika o bieżącym stanie maszyny. NEXUS pozwala w precyzyjny sposób dobrać bezpieczne parametry w oparciu o najważniejsze wielkości, takie jak: energia wiązki laserowej, czas pojedynczego impulsu oraz częstotliwość, z jaką działamy na tkankę. Wymienione wskaźniki dostosowuje się w oparciu o fototyp skóry, gęstość i grubość włosa oraz indywidualne predyspozycje klienta.

 


www.venus-beauty.com.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ