W gabinecie latem
W gabinecie latem

W sezonie letnim jednymi z najczęściej wybieranych są zabiegi bankietowe. Mają działać intensywnie, skutecznie i nie wymagają długiej rekonwalescencji.

 

Mimo rosnącej świadomości na temat konieczności używania filtrów przeciwsłonecznych zawsze musimy zakładać, że klienci raczej nie będą stosować się do naszych zaleceń. A jeśli nawet, nigdy nie mamy pewności, że filtr zostanie równomiernie i wystarczająco nałożony, i to systematycznie, co dwie godziny, w ciągu dnia. Dlatego rezygnujemy z zabiegów, które wymagają długiej rekonwalescencji i regeneracji skóry. Wychodzę z założenia, że lepiej zapobiegać, niż leczyć, dlatego uświadamiam klientom, dlaczego niektóre zabiegi warto przełożyć na sezon jesienno-zimowy, co oczywiście nikogo nie zwalnia z ochrony przeciwsłonecznej. Moim ulubionym kosmetykiem przeciwstarzeniowym jest właśnie krem z filtrem UV. 

Infuzja tlenowa. To absolutny faworyt wśród letnich zabiegów. Pozwala wykorzystać ogromną ilość składników biologicznie czynnych, bez podrażnienia skóry i możliwości wystąpienia skutków ubocznych. Sama procedura jest nieinwazyjna, wykorzystuje technologię czystego hiperbarycznego tlenu, który pod zwiększonym ciśnieniem podajemy w głąb skóry wraz ze składnikami aktywnymi. Tlen jest niezbędny do prawidłowego funkcjonowania skóry, ma nie tylko działanie antybakteryjne, lecz także przeciwzapalne. Im więcej niekorzystnych czynników, takich jak stres, palenie, światło niebieskie (cyfrowe) i zanieczyszczenia środowiska, tym słabsze dotlenienie komórek naskórka. 
Zabiegi z wykorzystaniem infuzji są uwielbiane dzięki swojej mocy i natychmiastowemu efektowi: 

  • spłycenia zmarszczek i drobnych linii, 
  • skóra staje się promienna, 
  • cera odzyskuje naturalny koloryt. 

Wszystko to dzięki składnikom aktywnym zawartym w ampułkach. Dobrze, jeśli zawierają one kwas hialuronowy, najlepiej w dwóch postaciach, które się wzajemnie uzupełniają – niskocząsteczkowy dociera do głębszych warstw skóry i jest nośnikiem składników aktywnych, a wielkocząsteczkowy utrzymuje nawilżenie i wilgoć zgromadzoną przez ten pierwszy. Prócz kwasu hialuronowego podczas infuzji tlenowej dostarczmy skórze składniki takie jak: 

  • witaminy A, C i E, 
  • antyoksydant EGCG, pochodzący z zielonej herbaty, 
  • beta-glukan, 
  • skwalen,
  • aloes, 
  • pantenol, który wspomaga działanie przeciwzapalne, łagodzi zaczerwienienia i przyspiesza proces gojenia się skóry. 

Enzymy. Połączenie delikatnego oczyszczenia skóry z jej dotlenieniem to duet idealny. Mamy szeroką gamę produktów, uwielbianych zarówno przez kosmetologów, jak i przez klientów za ich niesamowite zapachy.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ