I Ogólnopolski Kongres Psychokosmetologii
I Ogólnopolski Kongres Psychokosmetologii

Na zdjęciu od lewej: Marta Kolankowska-Trzcińska, dr Joanna Klonowska, prof. dr hab. Bogdan Sadowski, Monika Witkowska
Fotograf: Magdalena Moaa Bartkiewicz
Miejsce: Na Prostej

 

W maju w Jabłonnie k. Warszawy odbyła się I Ogólnopolska Konferencja Naukowa Psychokosmetologia. Członkami Rady Naukowej byli eksperci z WSIiZ w Warszawie prof. dr hab. Bogdan Sadowski oraz dr Joanna Klonowska, która wygłosiła wykład inauguracyjny poświęcony psychokosmetologii. Prof. dr hab. Bogdan Sadowski opisał podczas wystąpienia te części mózgu, które odpowiadają za odczuwanie piękna.

Jak się okazało, nasz układ limbiczny (bo to o nim mowa) steruje popędami, emocjami i odczuwaniem przyjemności. Odpowiada również za jednostki chorobowe – depresję, uzależnienia, w skrócie: decyduje o naszym samopoczuciu. Monika Witkowska, wiceprezes zarządu Polskiego Instytutu Mindfulness, opowiadała o znaczeniu treningu uważności dla ciała i umysłu, ale również dla efektów zabiegów pielęgnacyjnych. O jodze, jej rodzajach oraz wpływie na ciało i umysł mówiła Agnieszka Passendorfer, redaktor naczelna magazynu „Joga”, a Tamara Gotowicka („Kosmetyka i Kosmetologia”) opowiadała o zapachach i ich wpływie na emocje. Z kolei Agnieszka Kubicka, kosmetolog, szkoleniowiec marek Ella Bache, Thalgo i Purles, podkreśliła rolę masażu dla relaksacji i redukowania stresu. O tym, jak w odzyskaniu równowagi pomaga uprawianie pilatesu mówiła Magdalena Milewska (Pilates Core).

Magdalena Nagajek, kosmetolog i szkoleniowiec Beauty In, wraz z uczestnikami kongresu zastanawiała się nad zastosowaniem wspomnianych zagadnień w praktyce. Czy jest zapotrzebowanie na tego typu działania wśród klientów gabinetów kosmetycznych, kto może być potencjalnym klientem zabiegów psychokosmetologicznych? Odpowiedzi na te pytania okazały się zaskakujące, zainteresowanie tematem rośnie.

Pomysłodawczynią oraz organizatorką konferencji była Marta Kolankowska-Trzcińska, kosmetolog, właścicielka Instytutu Cosmetology MK, propagatorka psychokosmetologii w Polsce. Organizatorka tego wydarzenia w swoim wykładzie mówiła o wpływie medytacji na organizm człowieka (również w kontekście pielęgnacji anti-aging), nawiązała też do psychodermatologii oraz psychokosmetologii. LNE objęło wydarzenie patronatem medialnym.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ