Łyso Ci? Nie kombinuj!
Łyso Ci? Nie kombinuj!

Czy wkręcanie śrub w kask może być dobrym sposobem na łysienie? A może wystarczy domalować sobie włosy markerem i zapomnieć o sprawie? Co można wykombinować, jeżeli łysina zbiera coraz większe żniwo, a szukanie pomocy u specjalisty kojarzy się raczej ze wstydem niż realnymi rozwiązaniami?

Podpowiadamy: najlepiej nie kombinować! Jeżeli problem łysienia staje się coraz bardziej realny, warto poszukać pomocy na stronie niekombinuj.pl.

Łysienie to problem dotyczący wielu mężczyzn. Wydaje się, że tak powszechna przypadłość nie powinna budzić szczególnych emocji, jednak w praktyce okazuje się, że jest inaczej. Niemal połowa łysiejących osób doświadcza szeregu negatywnych stanów - od braku pewności siebie, po poważną depresję. Poszukiwanie pomocy jest trudne - po pierwsze przez brak dostępu do informacji o metodach radzenia sobie z łysiną, po drugie - ze względu na strach związany z opinią otoczenia. Mimo wszystko należy pamiętać, że nie ma nic niemęskiego w poszukiwaniu pomocy, a próby rozwiązania problemu domowymi sposobami mają niewielkie lub zerowe szanse na sukces. Warto więc zainteresować się realnymi sposobami na poprawę sytuacji i zajrzeć na stronę niekombinuj.pl, gdzie dostępny jest przygotowany przez specjalistów e-book, zawierający liczne podpowiedzi dotyczące sposobów radzenia sobie z łysiną.

Według badań łysienie dotyczy niemal 40% mężczyzn w Polsce. Największy odsetek łysych i łysiejących notuje się wśród osób powyżej 50 roku życia (z tą przypadłością spotyka się ponad połowa z nich), jednak zdarza się, że naturalne łysienie rozpoczyna się dużo wcześniej - nawet przed 20 rokiem życia. Nie ulega wątpliwości, że drastyczna zmiana wyglądu, związana z przedwczesnym łysieniem, może okazać się dużym szokiem. Część osób bez problemu przechodzi z nią do porządku dziennego, jednak niektórzy znoszą ten stan gorzej. Zarówno ci, których problem dotknął nieco wcześniej, jak i mężczyźni w sile wieku, często mają problemy z własną samooceną - są przekonani, że łysina lub przerzedzenie włosów źle wpłyną na ich kontakty ze znajomymi, relacje w pracy czy życie uczuciowe. Skrajne przypadki mogą prowadzić nawet do depresji.

Sposobów na rozwiązanie problemów z samooceną związaną z łysieniem jest wiele - od konsultacji z psychologiem przez mikropigmentację po przeszczep włosów. Mimo tego niewielu mężczyzn decyduje się na wizytę u specjalisty i cierpi w milczeniu, decydując się co najwyżej na nieskuteczne, a czasami wręcz niebezpieczne domowe metody. Nie warto kombinować! Sposobów na walkę ze skutkami łysienia jest wiele, a korzystanie z nich to nie ujma na męskim honorze. Oprócz merytorycznych porad na stronie niekombinuj.pl znajdą się podpowiedzi, jak NIE radzić sobie z łysieniem, przedstawione z przymrużeniem oka. W końcu nie samą wiedzą człowiek żyje, a dystans do siebie i dobry humor może okazać się niezastąpionym lekarstwem.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ