Program dla cienkich włosów
Program dla cienkich włosów

Niezbyt gęsta fryzura to wyzwanie, nie problem. Przy odrobinie uporu i przy pomocy sprawdzonych metod każdy klient wyjdzie z naszego gabinetu zadowolony.

 

Wrażenia optyczne dotyczące wyglądu włosów cienkich nie wynikają jedynie z ich grubości, istotna jest też ich gęstość. Już niewielkie problemy z wypadaniem włosów cienkich uwidaczniają się pod postacią prześwitów na głowie. Na etapie powstawania nowego włosa w mieszku włosowym, który znajduje się w skórze właściwej na głębokości około 1 mm, możemy stworzyć warunki do tego, aby wyrósł on nieco grubszy i mocniejszy, a później starać się utrzymać go jak najdłużej w fazie anagenu (patrz schemat wzrostu włosa na s. 166).Warto zadziałać terapeutycznie na cebulkę włosa, aby faza anagenu nie została skrócona, bo to właśnie powoduje przedwczesne wypadanie włosów. Aby nie dopuścić do znacznego ich przerzedzenia, niezbędna jest szybka diagnostyka.

Podejście holistyczne, czyli udział wielu specjalistów (endokrynolog, ginekolog, psycholog, dietetyk) w postawieniu właściwej diagnozy problemu to połowa sukcesu w leczeniu. Nadmierne wypadanie włosów nie jest chorobą samą w sobie, tylko objawem, manifestacją nieprawidłowości ze strony organizmu.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ