Sprawdzone duety
Sprawdzone duety

Jeżeli związek X działa skutecznie, a w połączeniu ze związkiem Y jego działanie jest jeszcze lepsze, to mamy receptę na wymarzony rezultat zabiegowy. Oto idealne i zakazane połączenia w gabinecie kosmetycznym.

 

Komplementarne działanie związków wykorzystują w laboratoriach kosmetycznych chemicy do tworzenia profesjonalnych preparatów o składzie tak efektywnym, jak to tylko możliwe. Gotowy specyfik nie zawsze jest jednakowo skutecznym orężem do walki z każdym problemem i u każdej osoby. 

Zgodnie z regułą spersonalizowanego podejścia do każdej klientki – ekspert z wieloletnią praktyką gabinetową potrafi sam połączyć specyfik X z preparatem Y w odpowiednich proporcjach i stężeniach, aby zadziałać lepiej, szybciej i efektywniej.

 

Kwas ferulowy + …

Związek ten, zwany potocznie ferulakiem, jest obecnie jednym z najchętniej stosowanych specyfików gabinetowych. Można po niego sięgać niezależnie od pory roku i sprawdza się przy każdym typie skóry, nawet bardzo wrażliwej. Dlatego jest składnikiem aktywnym wielu profesjonalnych preparatów o działaniu antyoksydacyjnym, przeciwzmarszczkowym, rozjaśniającym i depigmentacyjnym.

Do gabinetu kupujemy zwykle ferulak w czystej postaci, więc aż się prosi, by połączyć go z innymi substancjami, aby uzyskać efekt idealnej synergii. 

  1. Kwas ferulowy + witamina C. Ferulak intensyfikuje skuteczność innych antyoksydantów, a w połączeniu z witaminą C zwiększa jej stabilność i efektywność nawet ośmiokrotnie. Jest to o tyle cenne, że sama witamina C szybko ulega degradacji, zwłaszcza pod wpływem promieni słonecznych.  
  2. Kwas ferulowy + hialuronowy. Duet idealny do wzmocnienia efektu nawilżenia i odmłodzenia skóry, ponieważ kwas hialuronowy pomaga wiązać wilgoć w skórze. 
  3. Kwas ferulowy + retinol. Ten drugi działa na ujędrnienie skóry i dodaje blasku, a ferulak pozwala retinolowi działać jeszcze głębiej w skórze, jednocześnie stymulując produkcję kolagenu. Bardzo dobrze sprawdza się również w terapiach antytrądzikowych
  4. Kwas ferulowy + resweratrol.To skuteczna kombinacja ochronna przed szkodliwym działaniem czynników zewnętrznych.

 

Retinol + …

Związek ten już sam w sobie ma bardzo szerokie działanie, m.in. pobudza produkcję kolagenu, reguluje wydzielanie sebum i delikatnie złuszcza naskórek. To ostatnie oraz reakcja skóry zależą oczywiście od stężenia i formy retinolu w kosmetyku.

Natomiast faktem jest, że nie tylko odmładza skórę, lecz także poprawia cykl jej odnowy komórkowej. Jego działanie przeciwzmarszczkowe i przeciwstarzeniowe prowadzi do uzyskania gęstszej, jędrniejszej, rozjaśnionej i promiennej skóry. A że jest niezastąpiony w walce z niedoskonałościami, przebarwieniami i zaskórnikami, sprawdza się również w terapii cery trądzikowej i problematycznej. Czy może działać jeszcze lepiej?

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ