Skoncentrowana SIŁA
Skoncentrowana SIŁA

Ampułki kosmetyczne możemy traktować jak silnie skoncentrowane serum, hermetycznie zamknięte w szklanych fiolkach do jednorazowego użycia. Co decyduje o ich wyjątkowości i czy sprawdzą się jako ekspresowa kuracja przed „wielkim wyjściem”?

Estetyczne (i higieniczne) ampułki z barwionego szkła, które chroni składniki aktywne przed utlenianiem, od zawsze cieszyły się uznaniem profesjonalistów. Co nie znaczy, że obywało się bez „krwawych” chwil, kiedy otwierając dłonią szklaną fiolkę, kosmetyczka na przykład raniła się w palec. Obawy budziło też to, czy podczas otwierania małe fragmenty szkła nie dostaną się do aktywnego roztworu. Wiele firm z  czasem przerzuciło się na ampułki z plastiku z  poręcznym „dziubkiem”, który po prostu odcina się nożyczkami, a następnie wylewa zawartość ampułki na skórę. Trzeba jednak zdawać sobie sprawę, że nie wszystkie składniki nadają się do przechowywania w opakowaniach z plastiku, przykładem niech będą olejki eteryczne – w ich wypadku szkło to jedyna słuszna opcja. Dziś wiele firm zamiast ampułek pakuje swoje koncentraty w opakowania typu airless czy szklane fiolki z pipetą, które umożliwiają wielokrotną aplikację. Zalety? Indywidualizacja zabiegu – możliwość łączenia w nim kilku koktajli i działanie na różnorodne problemy skóry za jednym razem.

 

ZABIEGI Z AMPUŁKAMI

Ampułki są tworzone tak, by pozwalały rozwiązywać różne problemy skóry – np. jej nadmierne przetłuszczanie się, utratę elastyczności, zmarszczki czy suchość, dzięki czemu mogą być stosowane przy większości kuracji pielęgnacyjnych. Są dobrym rozwiązaniem prewencyjnym – nawet jeśli klientka nie ma jeszcze zbyt widocznych objawów starzenia się skóry, warto do jej programu pielęgnacyjnego wprowadzić ampułki. Skóra z  czasem i  tak będzie się starzeć (smutne, ale prawdziwe), a  wtedy dla zachowania jej dobrej kondycji można zwiększyć częstotliwość stosowania ampułek i wybierać te bogate w  składniki o  intensywnym działaniu anti-aging. Ampułki są po prostu dobrym uzupełnianiem pielęgnacji, potęgują efekty zabiegów i świetnie sprawdzają się jako „bankietówki”, czyli szybkie zabiegi przed wielkim wyjściem, gdy oczekujemy natychmiastowej poprawy wyglądu skóry.

 

AMPUŁKI BANKIETOWE

Potrzebujesz efektu „na wielkie wyjście”? Wypróbuj silnie skoncentrowane ampułki, które ekspresowo rozświetlą i wygładzą cerę!

 

 

 

ZDEFINIOWANY OWAL

Uniqcure Instatnt Lifting  marki Skeyndor to liftingująca  ampułka o natychmiastowym działaniu. Silnie napina i wzmacnia skórę, zapewniając natychmiastowy zastrzyk piękna. Zawiera hydrolizowaną elastynę, która stymuluje i ujędrnia, DMAE o działaniu liftingującym, antyoksydacyjnym i rozświetlającym, a także napinające białko soi. Dzięki koncentratowi skóra jest wzmocniona, owal twarzy wyraźnie zdefi niowany, a oznaki zmęczenia widocznie zredukowane. Ampułka Instant Lifting stanowi doskonałe przygotowanie cery przed wielkim wyjściem!

www.skeyndor.info.pl

 

 

 

SILNA STYMULACJA

Ampułki o właściwościach silnie liftingujących zawierają kompleks V-TOX , w skład którego wchodzą argirelina (blokuje sygnały nerwowe do mięśni, rozluźniając zmarszczki) oraz czynniki wzrostu EGF i FGF, stymulujące naturalne procesy regeneracyjne. Aby wzmocnić efekt stymulacji i napięcia skóry formuła została wzbogacona kompleksem 30% kwasów AHA i ekstraktami roślinnymi (m.in. z centella asiatica). Za nawilżenie i odbudowę płaszcza hydrolipidowego odpowiedzialny jest kompleks NEO CMS oraz ceramidy. Wszystkie składniki działają synergistycznie, stymulując komórki na różnych poziomach skóry, dzięki czemu dają natychmiastowy efekt wygładzenia bruzd i zmarszczek mimicznych, także  w okolicy oka.

www.bio-estetic.pl

 

 

 

NIECH ŻYJE BAL

Zabieg bankietowy z Ferulac i C-Peel wzmocniony ampułką Ferulac z liposomowanym kwasem ferulowym odświeża, rozświetla i ujędrnia każdy typ skóry, również wrażliwą. Dodanie do procedury ampułki z kwasem ferulowym i fl oretyną wzmacnia działanie antyoksydacyjne oraz efekt rozświetlenia i wyrównania kolorytu. Schemat zabiegu:

> nakładamy 1-2 warstwy Ferulac Classic delikatnie masując do pojawienia się białej maski. Drugą warstwę preparatu nakładamy po wchłonięciu się pierwszej,

> nakładamy mieszaninę 2,5 g proszku Dodatek Blask z 5 ml C-Peel Delivery Serum. Zmywamy letnią wodą po 10-15 minutach,

> wmasowujemy Ampułkę Liposomową Ferulac i nakładamy Nanomaskę  z witaminą C,

> nakładamy Profesjonalny Krem Wypełniający Fillderma.

www.sesderma.pl 

 

W dalszej części artykułu dowiesz się jak postępować przy:

  • skórze tłustej
  • cerze suchej
  • skórze dojrzałej
  • oraz jakich składników szukać w ampułkach bankietowych

Cały materiał dostępny jest w 128. wydaniu Magazynu LNE.

 

 

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ