Nanili Professional: Skuteczne składniki
Nanili Professional: Skuteczne składniki

W przebiegu acne tarda bardzo często występują głębokie zmiany podskórne. Z tego względu zalecam zastosowanie kwasu pirogronowego (Pyruvic Ili Peel Nanili Professional), który ma małą cząsteczkę, dzięki czemu łatwo i szybko penetruje w głąb skóry. Wykazuje działanie przeciwzapalne i przeciwbakteryjne, dodatkowo zagęszcza tkanki, co nie jest bez znaczenia przy cerze dojrzałej.

Z mojego doświadczenia wynika, że jednym z najskuteczniejszych preparatów w terapii acne tarda jest A-serum zawierające azeloglicynę. To pochodna kwasu azelainowego o działaniu regulującym pracę gruczołów łojowych, wpływająca na wytwarzanie dihydrotestosteronu. Zaburzenia hormonalne mają istotny wpływ na tego typu trądzik, stąd duża skuteczność preparatu. Najlepsze efekty uzyskujemy wprowadzając go w zabiegach za pomocą technologii takich jak ultradźwięki, jonoforeza czy infuzja tlenowa. 

Innymi szybko działającymi składnikami w przypadku zmian zapalnych są kwas lewulinowy i hinokitiol zawarte w Hinolinic Vial Nanili Professional. Ich właściwości przeciwbakteryjne i przeciwzapalne dają natychmiastowy efekt zmniejszenia wyprysków.

Niezwykle istotnym problemem w trądziku u osób dorosłych są przebarwienia i blizny potrądzikowe, które pojawiają się zdecydowanie szybciej niż w trądziku młodzieńczym. Stąd zalecam stosowanie składników przyspieszających gojenie się takich zmian. Doskonale sprawdza się tu kwas laktobionowy zawarty zarówno w pielęgnacji gabinetowej w L-mask, jak i w pielęgnacji domowej w L-cremie.

 

Agata Czałbowska
Mgr inż. chemii, założycielka marki Nanili Professional. Ukończyła liczne szkolenia z zakresu prawa kosmetycznego, GMP i kosmetologii, a także z zarządzania projektami i monitorowania badań klinicznych. Łączy wiedzę z zakresu farmacji, chemii i fizjologii człowieka do tworzenia preparatów dla skóry problematycznej.

 

 

 


 

 

Nanili Professional: Cranberry Hydro Enzyme Peel

Żurawinowy peeling enzymatyczny zapewnia bezpieczną eksfoliację nawet najbardziej wymagającej skóry. Może być wykonywany przez cały rok, także w okresie letnim. Skutecznie złuszcza martwy naskórek pozostawiając skórę wygładzoną, rozjaśnioną, nawilżoną i zregenerowaną. Zawarty w nim NMF zwiększa retencję wody w naskórku, znacznie podnosząc poziom nawilżenia. Kwas lewulinowy i hinokitiol wyciszą cerę oraz działają bakteriostatyczne.

 

 


 

 

Nanili Professional: Hinolinic Vial

Ampułka do pielęgnacji skóry ze zmianami grudkowymi i zapalnymi zmniejsza stany zapalne, wycisza i uspokaja skórę. Działa silnie bakteriostatycznie i przeciwzapalnie. Stanowi doskonałe uzupełnienie zabiegów przeciwtrądzikowych z wykorzystaniem peelingów chemicznych zawierających kwas salicylowy i azelainowy (ACNE ILI-PEEL Nanili Professional®) oraz kwas pirogronowy (PYRUVIC ILI-PEEL Nanili Professional®).

 

 


www.nanili.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ