Najskuteczniejszy sposób na młody wygląd
Najskuteczniejszy sposób na młody wygląd

Kuracje z retinolem od zawsze cieszą się niezwykłą sławą. Rozmaite formy witaminy A stosowane w pielęgnacji codziennej lub w zabiegu profesjonalnym dają rewelacyjne rezultaty w postaci spłycenia zmarszczek, rozświetlenia skóry i przyspieszonej regeneracji tkankowej. Grunt to stosować je regularnie!

 

Co prawda przygoda z retinoidami na początku bywa trudna, a nawet zniechęcająca do dalszych prób, ale zdecydowanie warto poczekać na finalne efekty terapii. Potwierdzi to praktycznie każdy, kto zaprzyjaźnił się z retinolem na dłużej. Jaki zatem wybrać do zabiegów w gabinecie preparat, który zabierze nas w retinolową podróż po młodszy wygląd? 

 

Kosmetyczna synergia

Marka Venome zadbała o odpowiednią dawkę jesiennego odżywienia, wprowadzając do oferty produkt Retinol C Shot. To zabieg złuszczający o właściwościach regenerujących i naprawczych, który przywraca skórze odpowiednie napięcie, minimalizuje zmarszczki i niweluje miejscowe przebarwienia. Zestaw składa się z dwuetapowej procedury, podczas której stosuje się ampułkę z serum VITAMIN C SHOT oraz maskę zabiegową RETINOL SHOT. Preparaty wzajemnie wzmacniają swoje działanie i przyspieszają proces odnowy komórkowej, dodatkowo silnie oczyszczając i obkurczając rozszerzone pory. Czego możemy się spodziewać po zastosowaniu tego zgranego duetu antyoksydantów i retinolu? Skóra odzyskuje napięcie, blask, właściwy poziom nawilżenia oraz zdecydowanie spłycają się miejscowe przebarwienia i hiperpigmentacje. 

 

Ampułka VITAMIN C SHOT

Zabieg jest bardzo prosty w wykonaniu. Pierwszym etapem jest zastosowanie skoncentrowanej kuracji witaminowej. Ampułka VITAMIN C SHOT z serum zawiera unikatowe połączenie antyoksydantów i naturalnych wyciągów roślinnych, które skutecznie redukują postępujące reakcje utleniania, wpływające bezpośrednio na przyspieszenie procesu starzenia się skóry. Wysokie, bo aż 15-procentowe stężenie kwasu askorbinowego skutecznie minimalizuje ilość wolnych rodników tlenowych odpowiedzialnych za uszkadzanie lipidów oraz białek (w tym włókien kolagenowych i elastynowych), które przyspiesza obumieranie komórek i proces starzenia. Zawarty w preparacie ekstrakt z nagietka, będącym bogatym źródłem flawonoidów i karotenoidów, wykazuje działanie antyoksydacyjne i antybakteryjne, przyspieszając tym samym proces gojenia się skóry. Wyciąg z aceroli stanowi bogate źródło witaminy C i beta-karotenu, dzięki czemu wzmacnia działanie antyrodnikowe produktu, hamuje występujące stany zapalne, dodatkowo uszczelniając naczynka krwionośne i zmniejszając zaczerwienienia skóry. Zawarty w składzie serum bisabolol łagodzi podrażnienia, dzięki czemu wzmacnia potencjał regeneracyjny skóry. Zastosowane połączenie składników antyoksydacyjnych i regenerujących w serum VITAMIN C SHOT skutecznie redukuje wolne rodniki tlenowe, przywracając skórze zdrowy blask i stanowiąc zarazem idealny wstęp do drugiego etapu zabiegu, czyli nałożenia maski z retinolem, któremu zawdzięczamy końcowy efekt WOW.

 

Maska RETINOL SHOT

RETINOL SHOT to maska z retinolem o właściwościach złuszczających, która stymuluje szereg procesów naprawczych skóry, dzięki czemu poprawia jej gęstość i elastyczność, zmniejszając przebarwienia i widoczność zmarszczek utrwalonych. Preparat jest przeznaczony do użytku profesjonalnego.

Retinol jest głównym składnikiem maski Venome. Ta popularna forma witaminy A zaliczana jest do grupy związków noszących nazwę retinoidy. Retinol zawarty w preparacie po aplikacji w skórze ulega przekształceniu początkowo do retinalu, a w końcowej fazie do kwasu retinowego, dzięki czemu po połączeniu się ze swoistymi receptorami w tkankach aktywuje kaskadę reakcji naprawczych. Retinol w początkowej fazie działania przyspiesza proces odnowy komórkowej naskórka, który polega na szybszym usunięciu martwych struktur – korneocytów. Efekt to poprawa kolorytu skóry i zmniejszenie powierzchownych nierówności. Dodatkowo poddana stymulacji zostaje warstwa podstawna, dzięki czemu warstwy żywe ulegają pogrubieniu.

Retinol zawarty w masce zabiegowej Retinol SHOT sukcesywnie zatrzymuje transport melaniny do wyższych komórek naskórka, wpływając na zmniejszenie melanocytów, czyli komórek barwnikowych. Dzięki temu finalnie niweluje widoczność przebarwień i hiperpigmentacji.

Retinol dodatkowo oddziałuje na fibroblasty, zwiększając ich aktywność i przyspieszając podziały, przez co wzmocniona zostaje synteza białek budulcowych skóry, takich jak kolagen typu I i III, które wpływają na jej jędrność oraz gęstość.

Dodatkowo pochodna witaminy A zawarta w masce, przyspiesza produkcję fibryliny, która tworzy mikrowłókna elastynowe, zapewniając jędrność i sprężystość tkanek.

Retinol ma zdolność hamowania aktywności metaloproteinaz (czyli specyficznych enzymów aktywowanych m.in. przez promieniowanie UV), które degradują struktury białkowe skóry, przyspieszając proces starzenia.

Retinol Shot przyczynia się do stymulowania angiogenezy, czyli powstawania nowych naczyń krwionośnych, dzięki czemu skóra jest lepiej dotleniona i odżywiona. Produkt skutecznie zmniejsza stany zapalne skóry i widoczność porów, przywraca skórze zdrowy blask i jednolitą strukturę. Brzmi kusząco?

Jak widać, Vitamin C Shot i Retinol Shot to połączenie, które daje duże możliwości naprawcze w przypadku skóry z widocznymi oznakami starzenia, wiotkiej, tłustej, skłonnej do powstawania zmian zapalnych czy szarej, pozbawionej blasku. Jednym słowem, Retinol C Shot od Venome polubią chyba wszyscy. Synergiczne działanie dwóch preparatów, serum i maski, stymuluje proces odnowy komórkowej, sukcesywnie pobudzając fibroblasty do produkcji nowych włókien białkowych. Zwiększa się wówczas napięcie skóry i staje się ona gładka. Idealne rozwiązanie do rewitalizacji cery po lecie. Bez igieł. Bez bólu. 

 

Mgr inż. Zofia Owczarek

więcej informacji: www.dermatic.pl

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ