Mesoestetic: Efektywna kuracja
Mesoestetic: Efektywna kuracja

Trądzik pospolity dotyczy szerokiej grupy coraz młodszych pacjentów. Jego etiologia jest różnorodna, jednak do najważniejszych przyczyn należą: zaburzenia hormonalne, zakażenia bakteryjne, zmieniony skład sebum i jego zwiększone wydzielanie oraz nadmierne rogowacenie ujść mieszków włosowych. Czynniki te odgrywają istotną rolę w powstawaniu wykwitów trądzikowych, które zlokalizowane są na nosie, czole, brodzie i policzkach, a także na innych obszarach ciała i występują w postaci: zaskórników, grudek, krost oraz głęboko naciekających torbieli. Niedoskonałości pozostawiają po sobie ślady w postaci blizn i przebarwień pozapalnych.

Aby osiągnąć trwałe i satysfakcjonujące rezultaty terapii, niezbędna jest prawidłowa diagnoza przeprowadzona przez kosmetologa i zaangażowanie pacjenta w przebieg kuracji. Sukcesem jest wyeliminowanie przyczyn problemu oraz zapobieganie powstawaniu nowych zmian.

Marka Mesoestetic oferuje wieloczynnikową terapię gabinetową Acnelan, opracowaną przez Laboratorium Mesoestetic we współpracy z Dermus – hiszpańskim Stowarzyszeniem Prywatnych Klinik Dermatologicznych. Działanie Acnelanu wspiera profesjonalna pielęgnacja domowa.

Acnelan zawiera innowacyjny m.acne complexTM, łączący działanie kwasów: szikimowego, migdałowego oraz sodium lepargilate, który wraz z retinoidami oddziałuje na wszystkie elementy patogenezy trądziku.

  • Kwas szikimowy hamuje aktywność lipazy i wzrost drobnoustrojów Malassezia furfur i Propionibacterium acnes
  • Kwas migdałowy działa silnie antybakteryjnie
  • Kwas salicylowy zwiększa wnikanie innych składników aktywnych, rozjaśnia przebarwienia pozapalne poprzez zmniejszanie ilości melanosomów w naskórku, ma działanie komedolityczne
  • Sodium lepargilate hamuje aktywność 5-alfa reduktazy, biorącej udział w syntezie androgenów
  • Kompleks retinoidów działa złuszczająco i normalizująco.

Na pełną kurację składają się 3 zabiegi w gabinecie oraz pielęgnacja domowa będąca integralną częścią terapii i decydująca o jej całkowitym powodzeniu i zapobieganiu nawrotom trądziku.

Zabieg Acnelan może być wykonywany równocześnie ze stosowaną farmakoterapią miejscową i doustnymi antybiotykami, jednak wymaga 6-miesięcznego odstępu od zakończenia leczenia izotretinoiną. Kuracja jest odpowiednia również w przypadku trądziku dorosłych acne tarda.

 

Olga Rykowska
Kosmetolog, właścicielka gabinetu Soulmate. Brand Manager Mesoestetic Polska. W swojej pracy łączy holistyczne podejście do pacjenta z merytoryczną wiedzą i doświadczeniem. Specjalizuje się w terapiach eliminujących objawy chorób dermatologicznych i zatrzymywaniu oznak upływającego czasu.

 

 

 


 

 

MESOESTETIC: Głęboko oczyszczająca pianka Purifying Mousse

Pianka Purifying Mousse przywraca równowagę skórze tłustej i problematycznej. Dzięki substancjom o działaniu keratolitycznym i oczyszczającym odblokowuje ujścia gruczołów łojowych, zapobiegając powstawaniu niedoskonałości. Preparat zawiera: Chlorhexidine – składnik o działaniu antybakteryjnym, szeroko stosowany jako środek antyseptyczny; kwas salicylowy o działaniu przeciwzapalnym, keratolitycznym, pobudzającym odnowę komórkową; kwas mlekowy, który redukuje warstwę rogową.Pianka zapewnia skórze natychmiastową świeżość.

 

 


 

 

MESOESTETIC: Głęboko oczyszczająca maska Pure Renewing Mask

Dotychczas dostępna wyłącznie w wersji detalicznej Maska Pure Renewing Mask teraz także do użytku profesjonalnego! Formuła preparatu łączy matujące działanie białej glinki z regulującymi składnikami aktywnymi i mechanicznym działaniem roślinnych środków złuszczających. m.acne complexTM zapewnia działanie komedolityczne, przeciwbakteryjne i redukuje zmiany trądzikowe, a Lactobacillus Ferment poprawia równowagę mikroflory, wzmacniając barierę skórną i chroniąc przed drobnoustrojami chorobotwórczymi. Rezultatem jest czysta, świeża, wolna od niedoskonałości skóra.

 

 


www.mesoestetic.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ