ITP: Wzmocnij barierę!
ITP: Wzmocnij barierę!

Maseczki ochronne mają działanie okluzyjne, co prowadzi do powstania wilgotnego mikrośrodowiska na skórze twarzy. Wydzielanie sebum jest wyższe o 10% na każdy 1°C wzrostu temperatury otoczenia.

 

Ze względu na okluzję ujść gruczołów łojowych oraz stałe podrażnienie naskórka pojawia się obrzęk keratynocytów, okołomieszkowe stany zapalne oraz zwiększony łojotok. Z uwagi na mocne podrażnienie potrzeba rozwiązania nieinwazyjnego i niewymagającego okresu rekonwalescencji.

 

Synergia i efekt

Alma Lasers oferuje celowaną terapię łączącą zastosowanie hydrodermabrazji oraz dwóch różnych laserów, które nie tylko zwalczają bakterie trądzikowe, ale również chronią barierę skórną i zapobiegają powstawaniu przebarwień oraz blizn potrądzikowych.

Urządzenie DermaClear pozwala przygotować skórę przed zabiegami laserowymi. Łagodnie, a przy tym skutecznie złuszcza, oczyszcza i nawilża. Ta trzyetapowa procedura sprawia, że usuwamy martwe komórki naskórka oraz eliminujemy zanieczyszczenia zalegające wokół mieszków włosowych oraz ujść gruczołów łojowych. 

Erbowo-szklany laser ClearSkin PRO o długości fali 1540 nm  eliminuje podstawowe przyczyny trądziku, a mianowicie kolonizację bakterii Priopionibacterium acnes. Zmniejsza produkcję sebum  oraz redukuje nadmierną keratynizację, stany zapalne i kolonizację bakteryjną mieszków włosowych. Chłodzenie kontaktowe chroni naskórek, zmniejsza zaczerwienienie i obrzęk.

Kolejnym etapem jest zabieg wykonywany głowicą lasera frakcyjnego ClearLift o długości fali 1064 nm i krótkim nanosekunkowym impulsie. Laser wpływa na poprawę stanu bariery ochronnej skóry poprzez zwiększenie produkcji prokolagenu, kolagenu, elastyny i akwaporyn (białek, które ułatwiają transport wody przez błony komórkowe). 

ClearLift nie jest agresywny, dzięki temu sprawdza się w leczeniu obszarów skłonnych do trądziku i skóry uwrażliwionej w wyniku długotrwałego stosowania maseczki. Dodatkową zaletą tej technologii jest przeciwdziałanie przebarwieniom oraz usuwanie już istniejących.

 

Potrzeba równowagi

Linia Balance włoskiej marki kosmetyków Vagheggi jest polecana w przypadku delikatnej, podrażnionej skóry z objawami hiperkeratynizacji, stanami zapalnymi i nadmiernym wydzielaniem sebum. Składniki aktywne jak dynia i ananas działają mikrozłuszczająco i keratolitycznie, zapobiegają nadmiernemu pogrubianiu się naskórka. Awokado zmniejsza wydzielanie sebum, a  lawenda wąskolistna oraz wierzba biała działają oczyszczająco i przeciwzapalnie. Tajną bronią tej linii jest melaleuka skrętolistna, która wykazuje niezwykle silne właściwości przeciwzapalne oraz antyseptyczne na wiele szczepów bakterii.

 

Ewelina Czechowicz
Kosmetolog, Senior Medical Specialist ITP S.A. Specjalizuje się w laseroterapii i kosmetologii high-tech.

 

 

 

 

ITP: Vagheggi Balance

Linię Balance włoskiej marki fitokosmetyków Vagheggi oparto na składnikach o działaniu przeciwzapalnym i przeciwbakteryjnym oraz regulującym pracę gruczołów łojowych. Produkty zawierają m.in. wyciągi z dyni (złuszcza martwy naskórek i stymuluje odnowę komórek) i awokado (niweluje działanie enzymu 5-alfa reduktazy, odpowiedzialnego za nadmierne wydzielanie sebum) oraz olejek eteryczny z lawendy wąskolistnej o działaniu oczyszczającym i chłonny mikropuder, którego mineralne cząsteczki pochłaniają nadmiar sebum.

 

 

 

 

ITP: Harmony Xl Pro Special Edition

Najnowsza platforma Harmony Xl PRO Special Edition wyposażona w głowice ClearSkin oraz ClearLift daje możliwość przeprowadzenia innowacyjnej i niezwykle skutecznej procedury w leczeniu trądziku pomaseczkowego.

 

 

 

 

ITP: Dermaclear

Zabieg urządzeniem Dermaclear to trzyetapowe przygotowanie skóry przed zabiegami laserowymi. Wykonywany regularnie pozwala zachować piękną i zdrową cerę. Dogłębnie, ale delikatnie oczyszcza, nawilża i odżywia skórę, a efekty są natychmiastowo odczuwalne i zauważalne.

 

 

www.itpsa.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ