ITP: Przywróć skórze komfort
ITP: Przywróć skórze komfort

W przypadku trądziku różowatego systematyczność i profilaktyka to klucz do pięknej i zdrowej skóry.

 

Sojusznikami w postępowaniu prewencyjnym są technologie laserowe, jak również działanie światłem rozproszonym IPL mające na celu zredukowanie zmian rumieniowych oraz teleangiektazji.

 

Moc światła

Wybierając technologie laserowe czy IPL, kierujemy się najszybszym powinowactwem do oksyhemoglobiny, dzięki czemu jesteśmy w stanie redukować zmiany rumieniowe oraz rozszerzone naczynia krwionośne. Taką technologię wykorzystano w przypadku głowicy DYE-VL na platformie Harmony XL Pro oraz Harmony XL Pro Special Edition firmy Alma Laser. DYE-VL to IPL o bardzo wąskim spectrum światła z  zakresu 450–600 nm, działający jak laser dzięki specjalnym, wbudowanym w głowicę filtrom. Ten zakres światła najszybciej „widzi” oksyhemoglobinę, a tym samym skutecznie sprawdza się w redukcji rumienia oraz drobnych teleangiektazji. Pierwsze efekty, jakie uzyskujemy po zabiegu, to: natychmiastowe obkurczenie i usunięcie drobnych naczyń krwionośnych, wyciszenie rumienia, mniejsza gra naczyniowa w przypadku zmian temperatury czy sytuacji stresowych.

Sugerowana seria zabiegowa to 4 do 6 zabiegów, oczywiście w zależności od nasilenia problemu skórnego. Zabiegi wykonujemy w sezonie jesienno–zimowym, aby nie narażać skóry na ekspozycję słoneczną.

 

Co w lecie?

Przychodzi nam na ratunek głowica ClearLift firmy Alma laser z platformy Harmony XL Pro. ClearLift to Q-switch 1064 nm, stosowany do nieablacyjnego resurfacingu skóry. Zabieg ten poprzez działanie fotoakustyczne uszkadza frakcyjnie skórę na różnych głębokościach, stymulując m. in. produkcję kolagenu, ale nie tylko w skórze, ale również w naczyniach, dzięki czemu wzmacniamy ich ściany.

 

Składniki aktywne

Kosmetykami polecanymi do skóry wrażliwej, naczyniowej czy z trądzikiem różowatym jest linia Emozioni Plus włoskiej marki Vagheggi. Ich celem jest wzmocnienie bariery ochronnej skóry, zabezpieczenie naczyń włosowatych  i kontrola procesu utleniania w celu przywrócenia ogólnego komfortu skóry, zgodnie z hasłem „uspokój emocje skóry”.

Składniki aktywne zastosowane w kosmetykach to m.in.: wyciąg z sosny nadmorskiej, pieprz syczuański, ostryż długi (uzyskana z niego kurkuma), rumianek pospolity, borówka, granat właściwy czy mikropuder „green Focus”.

Kolejnym elementem pielęgnacji jest stosowanie filtrów chroniących przed promieniowaniem UV oraz zanieczyszczeniami środowiska, a jednocześnie nieobciążających skóry. W tym przypadku linia Emozioni Plus oferuje preparat z SPF 50+ przeciw zanieczyszczeniom, który można mieszać z kremem lub podkładem, co idealnie się sprawdza u osób nielubiących stosowania filtrów.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ