Farmona Professional: Pielęgnacja cery trądzikowej
Farmona Professional: Pielęgnacja cery trądzikowej

Trądzik pospolity występujący na skórze młodych osób ma złożoną etiopatogenezę. Najpopularniejszym czynnikiem jest nadmierne występowanie na skórze bakterii Cutibacterium acnes (dawniej znanej pod nazwą Propionibacterium acnes), która jest naturalnym elementem naszej mikloflory, jednak patomechanizmy produkcji łoju i rogowacenia sprzyjają namnażaniu tej bakterii. Preparaty kosmetyczne przeznaczone do pielęgnacji skóry trądzikowej powinny wykazywać działanie przeciwbakteryjne, oczyszczające, regulujące wydzielanie sebum, złuszczające oraz ściągające.

Farmona Professional opracowała linię Hydra Technology, która składa się z trzech innowacyjnych roztworów przeznaczonych do do peelingu kawitacyjnego, oczyszczania wodorowego i infuzji tlenowej, do samodzielnej aplikacji między zabiegami oraz do zastosowania w pielęgnacji domowej.

Trzy roztwory – złuszczający, nawilżający oraz regenerujący – dzięki zawarto��ci składników aktywnych, takich jak: kwas mlekowy, alantoina, woda oczarowa, wyciągi z truskawki, jeżyny i maliny, idealnie nadają się do terapii antytrądzikowej. Przynoszą efekty już po pierwszym zabiegu. Po zastosowaniu roztworów skóra jest oczyszczona, jej koloryt wyrównany, a ilość zmian trądzikowych zredukowana.

 

dr n. farm. Magdalena Niewęgłowska
Adiunkt w Zakładzie Dermatologii Doświadczalnej i Kosmetologii Uniwersytetu Jagiellońskiego Collegium Medicum, brand manager i kierownik Instytutu Szkoleniowego Farmona Professional. Kosmetolog z wieloletnim doświadczeniem zawodowym, autorka licznych publikacji naukowych.

 

 

 

Farmona Professional: Hydra Technology

Linia Hydra Technology to 3 innowacyjne roztwory, które, działając z różną siłą, przyczyniają się do zwalczania objawów trądziku. W połączeniu z zabiegami kosmetologicznymi dają spektakularne efekty. Roztwór nawilżający przywraca skórze komfort i ukojenie, łagodzi podrażnienia i mocno ją nawilża. Płyn regenerujący wygładza powierzchnię cery, regeneruje ją i poprawia jej koloryt. Roztwór mocno złuszczający usuwa martwe komórki naskórka, wspomaga redukcję zmian trądzikowych i przebarwień

www.farmonaprofessional.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ