Ericson Laboratoire: naturalny antybiotyk
Ericson Laboratoire: naturalny antybiotyk

Zabieg Acti-Biotic od Ericson Laboratoire pozwala kontrolować przebieg trądziku młodzieńczego. Przyczyny tej odmiany schorzenia sięgają okresu dojrzewania, z którym związana jest tzw. „burza hormonalna”. Głównym stymulatorem gruczołów łojowych w przypadku trądziku młodzieńczego jest męski hormon płciowy – testosteron. Wyjaśnia to dlaczego jego objawy częściej dotykają chłopców.

Dzięki wykorzystaniu zaawansowanej biotechnologii kuracja Acti-Biotic hamuje aktywność testosteronu i wycisza pracę gruczołów łojowych. Głównym składnikiem zapewniającym takie działanie jest Biodextrol. Swoją skuteczność zawdzięcza on hamowaniu 5-α- reduktazy, co prowadzi do procesu enzymatycznego, który przekształca cząsteczki testosteronu w postać nieaktywną. To działanie ma charakter długofalowy, dzięki czemu regularne stosowanie kuracji umożliwia kontrolowanie przebiegu trądziku młodzieńczego. Dodatkowo składniki aktywne kosmetyków mają zdolność stymulowania cząsteczek zwanych katelicydynami. Ich działanie jest porównywalne do antybiotyków i skutecznie łagodzi stany zapalne towarzyszące objawom trądziku pospolitego.

Badania wykazały zahamowanie namnażania się bakterii Propioni-bacterium acnes nawet do 92%, oraz redukcję rozmnażania gronkowca złocis-tego o 82%.

 

Magdalena Nagajek
Ekspert w dziedzinie zaawansowanej pielęgnacji z ponad 30-letnim doświadczeniem. Trener profesjonalnych marek pielęgnacyjnych, m.in. Ericson Laboratoire, Bioline Jato, Natura Bisse. Prowadzi szkolenia w autorskiej Akademii Terapii Manualnych.

 

 


 

 

Ericson Laboratoire: Acti Biotic

Linia niezwykle skutecznych produktów, przeznaczonych do pielęgnacji skóry mieszanej, przetłuszczającej się oraz z tendencją do trądziku. Efektywność kuracji wynika z wykorzystanych składników aktywnych, bazujących na fitokompleksie stymulującym syntezę naturalnych antybiotyków skóry. Pozwala on bronić się przed niebezpiecznymi drobnoustrojami. Produkty oddziałują na wszystkie problemy związane z nieprawidłowym funkcjonowaniem gruczołów łojowych, regulując ich pracę.

www.ericson-laboratoire.pl

 

 


 

 

Bioline Jato: Proceutic – system Purity

Innowacyjna linia dermoceutyczna dla skóry zanieczyszczonej, łojotokowej, niedotlenionej i skłonnej do trądziku, z oznakami nadmiernej produkcji sebum, zaskórnikami oraz okołomieszkowymi zmianami skórnymi. Zawarty w produktach niacynamid redukuje zmiany trądzikowe o 60% oraz znacznie ogranicza wydzielanie sebum, zmniejsza przebarwienia i drobne zmarszczki. Dodatek kompleksu ziół zapewnia wszechstronne działanie antybakteryjne i przeciwzapalne.

www.kupkosmetyk.pl

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ