Dottore: Klucz do skutecznej terapii
Dottore: Klucz do skutecznej terapii

Trądzik różowaty jest chorobą skóry, która może mieć ciężki przebieg. Wymaga leczenia, jednak niezwykle ważne są profilaktyka, pielęgnacja, i odpowiednie zabiegi kosmetyczne. Stąd też rola osób zajmujących się pielęgnacją skóry jest kluczowa w terapii. Długotrwałość i uporczywy charakter zmian powodują znaczny dyskomfort i uciążliwość w codziennym życiu. Zaufana kosmetyczka lub kosmetolog może skutecznie pomóc, zwłaszcza w okresach remisji. Jednocześnie brak właściwej diagnozy i nieodpowiednie dobranie zabiegów, np. wykonanie u takiej osoby mikrodermabrazji, może przynieść fatalne skutki.

Rolą kosmetyczki lub kosmetologa jest również wstępna diagnoza problemu i objaśnienie, że objawy o charakterze prerosacea to nie tylko „taka uroda”. Właściwa profilaktyka i leczenie mogą zdecydowanie złagodzić, opóźnić a może nawet powstrzymać rozwój choroby.

Pacjent powinien też lepiej poznać swoja skórę. Uważna jej obserwacja i notowanie czynników powodujących rumień jest wskazana, gdyż mogą się one u poszczególnych osób znacznie różnić. Unikanie tych czynników, to jeden z warunków skutecznego leczenia. Pomoc i wskazówki profesjonalisty na pewno będą cennym wsparciem.

Od wielu lat szeroko dostępna jest terapia laserowa. Umożliwia ona ograniczenie rumienia i siateczki rozszerzonych naczyń. Kwestią dyskusyjną jest to, kto te zaawansowane urządzenia może stosować, ale takie zabiegi z pewnością są użyteczne. 

Trądzik różowaty to jedna z chorób, których leczenie wymaga szczególnej współpracy ze strony pacjenta, kosmetyczki i lekarza. Właściwa diagnoza, pielęgnacja, obserwacja oraz profilaktyka to klucz do skutecznej terapii. Istnieje wtedy spora szansa na uniknięcie rozwoju choroby i zmniejszenie ryzyka wystąpienia zaawansowanych jej postaci.

 

dr Waldemar Jankowiak
Lekarz medycyny estetycznej UIME, specjalista chirurg, założyciel marki dottore cosmeceutici i Kliniki Estetyki Ciała w Poznaniu.

 

 

 

 

dottore: rossatore xpress

Zabieg do cery naczyniowej i z tendencją do trądziku różowatego. Obniża nadreaktywność skóry, poprawia jej koloryt, działa przeciwzapalnie i odbudowuje naruszoną barierę hydrolipidową. Serum z adapotgenami, wprowadzone przy użyciu mezoterapii bezigłowej w połączeniu z kwasem mlekowym, oraz wyciszająca maska są prawdziwym ukojeniem dla skóry naczyniowej. Linia opiera się na adaptogennych właściwościach cytryńca chińskiego.

 

 

 

 

dottore: Studio.peel

Zabieg dla skóry problematycznej i z niedoskonałościami na bazie kwasu migdałowego. Reguluje odnowę komórkową, złuszczając wierzchnie warstwy naskórka, poprawia strukturę i koloryt skóry oraz działa przeciwzmarszczkowo. Wykazuje silne działanie antybakteryjne, dzięki czemu łagodzi stany zapalne, goi wypryski i zmiany trądzikowe. Zabieg dostępny jest w 3 procedurach, odpowiadającym potrzebom klienta. Można go stosować przez cały rok.

 

 

www.dottore.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ