Autorskie terapie łączone cz. 4
Autorskie terapie łączone cz. 4

Praktyka czyni mistrza. Zgadzamy się z tym w 100%, dlatego w naszym cyklu prosimy doświadczonych specjalistów o podzielenie się swoimi autorskimi rozwiązaniami w zakresie technik łączonych. Zobaczmy, co sprawdza się w ich gabinetach.

 

 

Zastrzyk blasku

PORADA EKSPERTA

 

W okresie jesienno-zimowym moja oferta obfituje w zabiegi regeneracyjno-naprawcze. Gabinetowy niezbędnik to zabieg mezoterapii mikroigłowej, który daje spektakularne efekty. Jego głównym celem jest wywołanie – poprzez mikronakłucia – naturalnego procesu regeneracyjnego. Indukowane procesy naprawcze prowadzą do uwalniania czynników wzrostu, a co za tym idzie, pobudzają fibroblasty do produkcji kluczowych białek. Zabieg stymuluje obecne w skórze kolagen i elastynę, dzięki czemu przebudowana tkanka staje się grubsza i bardziej elastyczna.

Długość igieł. Dobieram ją w zależności od partii twarzy – zwykle od 0,2 mm w okolicy oka i na czole do 0,5 mm na policzkach. Taki wysuw igły zapewnia zwiększenie transportu składników aktywnych, stymulację kolagenu oraz wyrównanie kolorytu cery. Zabieg mikronakłuwania kończę nało��eniem płatu kolagenowego lub z aktywnymi peptydami.

Mikronakłuwanie plus. Żeby zwiększyć efektywność zabiegów, wzbogacam je peelingami chemicznymi. Mezoterapia mikroigłowa w połączeniu z kwasem ferulowym to procedura, którą wykonuję naprzemiennie w 14-dniowych odstępach. Dzięki właściwościom antyoksydacyjnym kwasu następuje neutralizacja wolnych rodników oraz wzmocnienie działania witamin C i E, co w połączeniu z mezoterapią mikroigłową daje świetne efekty. Zabieg z peelingiem ferulowym jest przyjemny, nie wywołuje podrażnienia, a równocześnie ma działanie zabezpieczające skórę przed promieniowaniem UVA i UVB, co jest bardzo istotne podczas regeneracji skóry. Ponadto działa rozjaśniająco na przebarwienia i zapobiega ich powstawaniu poprzez kontrolowanie procesu aktywności tyrozynazy. 

Skuteczna klasyka. W celu zwiększenia efektywności peelingu i przy problemach z nierównomiernym kolorytem zabieg kończę nałożeniem 1% preparatu retinolowego w formule nanotechnologicznej. Zawarta w nim kombinacja trzech rodzajów retinoidów sprawia, że skóra nie złuszcza się gwałtownie i nie jest podrażniona. Eksfoliacja następuje w trzech etapach, a peeling działa głębiej i uwalnia się wolniej.

Domowa odnowa. Bardzo istotne jest zobligowanie klientki do przestrzegania zaleceń pozabiegowych dotyczących zarówno iniekcji, jak i zastosowanych peelingów. Obowiązkowa jest fotoprotekcja. Prawidłowo dobrana pielęgnacja domowa pozwala jeszcze intensywniej oddziaływać na skórę i wzmacnia efekty kuracji gabinetowej.

 

Agata Szlachetka

Fizjoterapeutka, kosmetyczka, wykładowca na studiach podyplomowych masażu anti-aging, studentka kosmetologii. Od 13 lat prowadzi Estetica Gabinet Odnowy Biologicznej w Tarnowie. Stawia na ciągły rozwój i holistyczne podejście do klienta.

 

 

Stop niedoskonałościom

PORADA EKSPERTA

 

Moja terapia skóry z trądzikiem pospolitym grudkowo-krostkowym, wykorzystująca techniki łączone, pozwala kompleksowo walczyć z wykwitami, dając optymalny efekt. Stawiam w niej na bardzo skuteczne składniki aktywne, zawarte w peelingach chemicznych i innych preparatach, które efektywnie zwalczają niedoskonałości.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ