Aesthetic Concept: skuteczność bez podrażnień
Aesthetic Concept: skuteczność bez podrażnień

Aby wyleczyć trądzik, należy zastosować zróżnicowaną, wielotorową terapię w oparciu o silne stężenia składników aktywnych. Te natomiast mają tendencję do wywoływania podrażnień. Dlatego stosuję produkty marki Noon Aesthetics, gdyż dzięki przełomowej technologii DermShield™ opierają się na bardzo wysokich stężeniach substancji aktywnych przy zachowaniu  niskiego pH i nie wywołują skutków ubocznych. To pozwala mi skutecznie leczyć wszystkie przyczyny trądziku, tj.: wzmożone wydzielanie sebum, zaburzenia rogowacenia, podwyższenie poziomu pH, grudki i krostki zapalne, a także wtórne  zakażenie bakteryjne.

Przy zaawansowanym problemie wykonuję 4 zabiegi gabinetowe z serii In-Clinic, po jednym w tygodniu. Łączę zastosowanie 50-procentowego kwasu glikolowego w formie nanotiksotropowego żelu, który działa jak 70-procentowy glikol (ale nie podrażnia), z późniejszym działaniem 20-procentowego kwasu salicylowego.

Pomiędzy zastosowaniem kwasów skóra jest oczyszczana i poddawana działaniu Ampułki AcNo Complex oraz maski przeciwbakteryjnej MediClay.

Codzienna pielęgnacja domowa to kluczowy element terapii. Wśród składników aktywnych stosuję 20-procentowy kwas azelainowy, 5-procentową alfa-arbutynę, 2-procentowy kwas salicylowy z 10-procentowym kwasem mlekowym (Double Fight), substancję perfluorowęglowodorową, niacynamid, oligopeptyd-10 (AcNo Solution), maskę MediClay oraz piankę oczyszczającą C-Cleanser i puder z filtrem UV Brush&Go.

Dla pacjentów dostępny jest także gotowy zestaw na trądzik Noon Acne Starter Kit, który zawiera wszystkie niezbędne produkty przewidziane na miesięczną terapię.

 

Ewa Rybicka
Lekarz Medycyny Estetycznej, trener metod liftingujących Aptos. Autorka cyklu szkoleniowego dla lekarzy w Międzynarodowym Centrum Szkoleniowym Fenice. Założycielka Kliniki Estetica Nova w Warszawie, w której realizuje programy terapeutyczne zgodnie z filozofią zdrowego spojrzenia na piękno.

 

 

 

 

Noon Aesthetics: Acne Starter Kit

Acne Starter Kit to zestaw unikalnych kosmetyków o najsilniejszych składach do kompleksowej walki ze wszystkimi objawami trądziku. W eleganckiej kosmetyczce znajduje się 6 produktów na miesięczną dzienną i nocną terapię. Dzięki przełomowej technologii DermShield™ produkty zawierają wysokie stężenia substancji aktywnych, nie niosąc ryzyka wywołania podrażnień nawet w przypadku skóry wrażliwej czy u kobiet w ciąży.

 

 

 

 

Toskani: MesoJectGun mezoterapia bezigłowa

Zabieg przeznaczony dla osób z problemem trądziku i nadprodukcji sebum oraz z nierówną strukturą skóry. Dzięki użyciu innowacyjnego urządzenia do mezoterapii bezigłowej – MesojectGun, opartego na technologii Pulse Booster, składniki aktywne zawarte w preparatach docierają do głęboko położonych warstw skóry. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, a jego efektem jest gładka i czysta cera o równomiernym kolorycie.

 

 

www.aestheticconcept.com.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ