Metoda włoskowa
Metoda włoskowa

Jest najtrudniejszą techniką pigmentacji brwi, więc wiele z nas rezygnuje z jej wykonywania. Jeżeli jesteś początkującą linergistką, daj sobie czas na wyćwiczenie łatwiejszych technik, gdy pigmentujesz od dawna, poszukaj szkoleń z tej techniki i rozwijaj skrzydła.

 

Przeglądając media społecznościowe, trudno nie trafić na zdjęcie, przedstawiające makijaż permanentny. Możemy tam znaleźć wszystko, ale dominują mocne zaznaczone brwi wykonane technikami insta brows bądź ombre. Techniki, które pięknie wyglądają do mocnego makijażu. Co z klientkami, które chcą pozostać naturalne, a mocno zaznaczone brwi to „nie ich bajka”? Często słyszę w gabinecie, że panie lubią mocny efekt, ale nie u siebie. W takich sytuacjach dobrze wyróżnić się pigmentacją innymi technikami. Ja postawiłam na włos. 

 

Co to jest metoda włoskowa?

Jest to najbardziej naturalna forma makijażu permanentnego brwi. Linergistka, używając bardzo ciekniej igły oraz specjalnych pigmentów, tworzy delikatne kreseczki, które do złudzenia przypominają naturalne włoski. To metoda idealna dla pań, które chcą w bardzo naturalny i delikatny sposób podkreślić swoje naturalne brwi. Polecana również dla osób, które w wyniku choroby je straciły, oraz dojrzałym kobietom, które nie lubią przerysowania i stawiają na bezpretensjonalność.  

 

Microblading czy technika włoskowa?

Większość klientek nie rozróżnia tych dwóch metod, a różnica między nimi jest bardzo duża. W microbladingu, czyli metodzie piórkowej, pigment wprowadzany jest do skóry za pomocą specjalnego nożyka. Mikroostrze, uprzednio zanurzone w pigmencie, delikatnie nacina skórę, tworząc rysunek włosków.  

Metoda włoskowa natomiast wykonywana jest maszyną do makijażu permanentnego, a barwnik wprowadzany jest do skóry przy użyciu igły. Tym sposobem rysunek włoska może być powtórzony kilkakrotnie, co daje dłuższą trwałość makijażu. Warto informować o tym klientki, ponieważ technika ta niesłusznie postrzegana jest jako krótkotrwała, gdyż jest mylona z piórkową, najmniej trwałą metodą makijażu permanentnego.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ