Makijaż w stylu gwiazd: Rihanna | LNE
Makijaż w stylu gwiazd: Rihanna

Delikatny make-up w stylu nude? A może matowe czerwone usta i złoto na powiekach? Niezależnie od stylu, makijaż Rihanny jest zawsze w 100% dopracowany. W tym sezonie wraz z wejściem na polski rynek marki wykreowanej przez piosenkarkę możemy odtworzyć jej kultowe „looki”.

W listopadzie Team Makijażowy Sephora Polska spotka się z uczestnikami Kongresu LNE podczas pokazu „Makijaż w stylu Rihanny – najnowsze trendy na sezon jesień/zima”. Natomiast już dziś, nawiązując do tematu kongresowego pokazu, chcemy się podzielić z makijażystkami niektórymi z naszych trików, związanymi z nową marką i trendami na nadchodzący sezon. Chcesz mieć make-up tak dopracowany i świetlisty jak Rihanna? Teraz to proste!

We wrześniu w sieci perfumerii Sephora pojawiła się nowa, długo wyczekiwana marka – Fenty Beauty by Rihanna. Dzięki szerokiej ofercie kolorowych kosmetyków marka pozwala na tworzenie wielu różnych wariacji na temat modnego makijażu.  Fenty wykreowało trzy oficjalne wizerunki, czyli tzw. w makijażowym świecie „looki”: Fenty Face, Dzienne rozświetlenie oraz Supercharged-focus na światło. 

NA TOPIE: ŚWIETLISTA CERA

W każdym z tych makijaży  podstawowym i najważniejszym elementem jest przepięknie ujednolicona, rozświetlona i kobieca cera. Poniżej zdradzamy kilka trików, jak taki efekt osiągnąć w prosty i szybki sposób.

 

Makijażowy trik nr 1: Jest wiele sposobów aplikacji podkładu Fenty, a wszystko zależy od rodzaju skóry. Suchą cerę warto przygotować odpowiednią pielęgnacją przed nałożeniem podkładu a podkład, zaaplikować np. Beauty Blenderem wcześniej nasączonym oliwką lub olejkiem do twarzy. Skórę mieszaną, z widocznymi niedoskonałościami lub z tendencją do przetłuszczania się warto przygotować, stosując ulubiony krem oraz bazę Fenty, która zapobiega świeceniu się skóry i doskonale wypełnia pory. Aplikacja podkładu jest wtedy jeszcze łatwiejsza, a makijaż utrzymuje się dłużej. Natomiast jeśli mamy piegi i nie chcemy ich zakrywać, możemy przygotować skórę olejkiem/oliwką do twarzy lub zmieszać podkład z odrobiną oliwki i delikatnie wtłoczyć w skórę Beauty Blender. 

 

 

Makijażowy trik nr 2: Konturowanie można osiągnąć od razu za pomocą sztyftów Match Stix (bronzer, róż, rozświetlacz) lub użyć różu i rozświetlacza w kompakcie. Oczywiście najlepszy efekt osiągniemy, łącząc te produkty ze sobą (wtedy najpierw stosujemy tzw. sticki, a później podbijamy ich efekt produktami w kompakcie). 

Ciekawostka: kultowy rozświetlacz Killawatt, odcień Trophy Wife ma w sobie złote drobinki, które są widoczne gołym okiem. Pracują one idealnie ze światłem, tworząc złotą taflę na skórze, co widać na zdjęciu z sesji zdjęciowej do Trend Booka na jesień/zimę 2018. 

TRENDY W PRAKTYCE 


Tak przygotowana cera jest świetną bazą, czyli punktem wyjścia do wykonania makijażu zgodnego z trendami na jesień/zimę 2018 czy też makijażu sylwestrowego. Wystarczy na przykład kącik oka zaznaczyć srebrnym, metalicznym cieniem albo na ruchomą powiekę nanieść mieniący się cień lub brokat i mocno wytuszować rzęsy. 

 

Makijażowy trik nr 3: Miłośniczki koloru na ustach mogą pokusić się o użycie matowej, czerwonej pomadki i zaakcentowanie łuku kupidyna złotem. Natomiast te z nas, które uwielbiają makijaż w tonacjach nude, mogą w szybki i łatwy urozmaicić go, tworząc efekt holograficznej poświaty, nakładając na wybrane miejsca odpowiednie produkty. 

Te i inne triki pokażemy podczas naszego wystąpienia na Kongresie LNE, na który serdecznie zapraszamy. 

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ