PCA Skin: Z myślą o skórze wrażliwej
PCA Skin: Z myślą o skórze wrażliwej

Skóra wrażliwa stanowi ogromne wyzwanie pielęgnacyjne ze względu na podwyższoną nietolerancję i  nadreaktywność na produkty kosmetyczne. Fizjologicznemu funkcjonowaniu skóry nie sprzyjają też zmiany środowiskowe czy czynniki zewnętrzne.

 

Na poziomie naskórka zauważa się nieprawidłowości w warstwie komórek rogowaciejących, co ma związek z obniżonym NMF (Natural Moisturizing Factor), nadmierną utratą wody z naskórka (TEWL), zaburzeniami odnowy naskórkowej  oraz procesem zapalnym w głębszych warstwach skóry. Na poziomie skóry właściwej dochodzi z kolei do nadreaktywności naczyniowej oraz zwiększonej przepuszczalności i rozszerzenia kapilar skórnych.

Pielęgnacja skóry wrażliwej opierać się powinna na dwutorowości działania, czyli oprócz łagodzenia zmian subiektywnych (tj. uczucia ściągnięcia, pieczenia, zaczerwienia i świądu) należy dostarczać skórze składników ukierunkowanych na silne działanie terapeutyczne.

Marka PCA Skin jako lider w terapiach opracowanych dla skóry problematycznej oferuje szeroką gamę produktów profesjonalnych oraz do pielęgnacji domowej, które mają za zadanie odwrócenie skutków działania czynników drażniących i przywrócenie skórze prawidłowego funkcjonowania. Kuracje mogą być komponowane indywidualnie dzięki możliwościom łączenia zabiegów między sobą oraz synergicznemu działaniu produktów detalicznych. Ich działanie opiera się na redukcji stanu zapalnego, walce z zaczerwienieniem, zmniejszeniu TEWL i utrzymaniu prawidłowego poziomu nawilżenia.

Enzymatic & Hydrate Therapeutic Treatment

Na podstawie wieloletnich doświadczeń zebranych we współpracy z gabinetami kosmetycznymi przedstawiamy doskonałą terapię na problem skóry wrażliwej o bardzo szerokim działaniu – Enzymatic & Hydrate Therapeutic Treatment.

Już na pierwszym etapie zabiegu dzięki zastosowaniu emulsji Creamy Cleanser oczyszczamy skórę z zanieczyszczeń, jednocześnie dostarczając jej niezbędnych składników o działaniu przeciwzapalnym i łagodzącym, takich jak ekstrakt z juki, aloes oraz olej z pestek słonecznika z bogactwem kwasów omega-6 (emolient).

Produktem wspomagającym jest Dry Skin Relief Bar®, swego rodzaju „mydełko” odpowiednie do pielęgnacji skóry bardzo wymagającej, nawet w przypadku łuszczycy, bazujące na emolientach, humektantach oraz kwasie salicylowym (3%). Jego zadaniem jest regulacja procesu keratynizacji, zmniejszenie objawów towarzyszących skórze wrażliwej, takich jak zaczerwienienie, podrażnienie, świąd.
Kluczem do sukcesu tej terapii jest Enzymatic Treatment, wzbogacony dobroczynnym działaniem maski terapeutycznej Hydrate Oat Milk Mask. 

Enzymatic Treatment to preparat  będący delikatną bazą opartą na niezwykle skutecznych, chociaż łagodnych enzymach papai, doskonale sprawdzających się w przypadku skóry ekstremalnie wrażliwej, suchej oraz na ekstraktach roślinnych. Oprócz właściwości rozpuszczania nagromadzonej keratyny wykazuje efekt silnie przeciwzapalny, tak istotny w przypadku pielęgnacji skóry wymagającej. Ten etap zabiegu stanowi również idealną podstawę do zwiększonej penetracji składników dostarczanych w kolejnych etapach zabiegu.

Hydrate Therapeutic Oat Milk Mask bazuje na wyciągu z nasion owsa. To bogactwo NNKT o właściwościach silnie kojących i regenerujących. Uspokaja skórę wrażliwą i odpowiada za prawidłowe nawilżenie skóry. Dodatkowo wykazuje właściwości zmiękczające naskórek. Maska wzbogacona wyciągiem z arniki górskiej, zielonego ogórka , pantenolu i gliceryny stanowi idealną terapię dla skóry wymagającej regeneracji na wszystkich jej poziomach.

W celu optymalizacji efektów stosujemy dwa produkty typu serum – Dual Action Redness Relief o właściwościach silnie przeciwzapalnych oraz Vitamin B3 Brightening Serum – jedyny preparat na rynku zawierający aż 6% niacynamidu, najbardziej aktywnej formy witaminy B3. Wykazuje ona właściwości okluzyjne, wyciszające skórę oraz redukujące zaczerwienienie związane ze stanem zapalnym i nadmierną utratą wody z naskórka.

Zamknięcie zabiegu stanowi aplikacja Silkcoat® Balm. Jest on swoistym „opatrunkiem” dla skóry, intensywnie nawilża oraz chroni ją przed niesprzyjającymi czynnikami środowiskowymi.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ