Innowacje 40. Kongresu LNE
Innowacje 40. Kongresu LNE
Jak w laboratorium
Branża kosmetyczna zaskakuje profesjonalistów ciekawymi rozwiązaniami, które umożliwiają personalizację zabiegów. Dzięki temu kosmetyczka/kosmetolog mogą poczuć się jak w laboratorium i idealnie dopasować parametry kuracji, a klient otrzyma „szyte na miarę” rozwiązanie. Wkraczamy w nową erę zabiegów beauty!
 
MyCODE to prawdziwe laboratorium w rękach kosmetologa od hiszpańskiej marki S+summecosmetics. Laboratorium zawiera sześć kodów w postaci serum bogatych w wysokiej jakości składniki aktywne z całego świata. Każde specjalnie skomponowane serum ma unikatowe działanie i w inny sposób wpływa na struktury skóry. Filozofia laboratorium zakłada łączenie różnych kodów w wybranych proporcjach tak, aby stworzyć personalizowane zabiegi zgodne z potrzebami skóry. Cały zestaw umożliwia stworzenie ponad 100 różnych kombinacji i procedur zabiegowych. W ten sposób dla każdego klienta powstaje wyjątkowy „kod piekna” skóry, dostosowany do jej indywidualnych potrzeb, który można wykorzystać zarówno w zabiegach manualnych, jak i przy użyciu sprzętu high-tech.
 
B&M Professional proponuje technologię spersonalizowanej emulsji, która łączy B-dozy (dozowane w kroplach), czyli czyste monofazowe koncentraty z wektoryzowanymi kremami, bezpośrednio przed ich zastosowaniem na skórze. Kremy to linia 9 emulsji o różnych teksturach i właściwościach. B-dozy to seria 11 koncentratów, które ze względu na swój chemiczny i fizyczny charakter, mogą być „naładowane” bardzo dużą ilością substancji  funkcjonalnych, bez ryzyka destabilizacji równowagi formuły. Produkty sformułowane zostały zgodnie z koncepcją komplementarności - wszystkie kremy można mieszać ze wszystkimi B-dozami, także z kilkoma w tym samym czasie. Zapewnia to ogromne możliwości personalizacji kuracji.
 
ScalpLab to innowacyjny koncept wprowadzenia luksusowych zabiegów trychologicznych do salonów beauty oraz gabinetów trychologicznych od firmy Trichopartner. Zestaw składa się z komponentów, z których specjalista komponuje zabieg trychologiczny indywidualnie dobrany pod potrzeby klienta. Twórcy marki posłużyli się konceptem laboratorium, gdyż specjalista samodzielne tworzy personalizowany produkt z substratów przy pomocy cylindra miarowego i bagietki. Wśród substancji aktywnych znajdziemy np. ekstrakt z kawioru, kolagen, komórki macierzyste Malus domestica, ekstrakt Tremella fuciformis, 5 peptydów biomimetycznych oraz kompleks biotynylo-GHK. Zestaw ScalpLab pozwala na stworzenie produktów odpowiadających na takie schorzenia jak: wypadanie włosów, łupież, łojotok, świąt skóry głowy.
 
                                                                                           

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ