Efekt synergii - techniki łączone w kosmetologii
Efekt synergii - techniki łączone w kosmetologii

Nasi pacjenci chcą wyglądać dobrze bez konieczności odrywania się od swoich codziennych obowiązków.

 

Pragną osiągać maksimum rezultatów przy minimalnym okresie rekonwalescencji i jak najmniejszym ryzyku wystąpienia powikłań, dlatego coraz częściej łączymy różne techniki, budując tzw. zabiegi hybrydowe, będące połączeniem m.in.: peelingów chemicznych, zabiegów z użyciem retinoidów i różnych form mezoterapii.

Doskonałym przykładem takiego zabiegu, stosowanego z powodzeniem w pielęgnacji anti-aging, jest połączenie peelingu chemicznego Ferulac Valencia Peel z mezoterapią mikroigłową urządzeniem Nanopore Stylus, wykończonego zabiegiem 3-Retises CT Yellow Peel.

Podczas jednej sesji uzyskujemy: wygładzenie powierzchni naskórka, wyrównanie kolorytu skóry oraz jej stymulację, zarówno chemiczną (kwas TCA i retinoidy), jak i mechaniczną poprzez mikronakłuwanie, które inicjuje nowe podziały komórkowe, a co za tym idzie doprowadza do zwiększenia ilości białek budulcowych oraz elementów macierzy zewnątrzkomórkowej.

 

Anna Parzychowska-Parol
Mgr kosmetologii i historii sztuki, propagatorka kosmetologii holistycznej, wykładowca, właścicielka Studia KOS, gdzie praktykuje kosmetologię tak, jak lubi.

 

 


 

 

Mediderma: SUCSES PEEL

SUSCES PEEL to innowacyjny zabieg oparty na działaniu kwasu bursztynowego wzmocnionego koktajlem innych skutecznych substancji czynnych, między innymi z kwasami azelainowym, pirogronowym, traneksamowym i hialuronowym oraz z czynnikami wzrostu. Dzięki zastosowaniu nanotechnologii kwas bursztynowy w SUCSES PEEL jest bardziej skuteczny w walce ze starzeniem komórkowym. W linii: dwa roztwory wodno-alkoholowe o różnej intensywności działania, mgiełka oraz krem na wykończenie zabiegu. Całość dopełniają produkty do pielęgnacji domowej. Efektem serii zabiegów jest wyraźna redukcja objawów chronostarzenia.

 

 


 

 

Mediderma pielęgnacja domowa: Delikatnie złuszczający krem-żel z kwasem glikolowym

Kwas glikolowy to składnik aktywny naturalnego pochodzenia, o dużej mocy nawilżenia, złuszczania i regeneracji. Zalecany jest do stosowania jako pielęgnacja domowa dla skóry starzejącej się, ze zmarszczkami, wymagającej poprawy tekstury. Delikatnie złuszczający krem-żel przeciwko starzeniu z kwasem glikolowym od Medidermy warto stosować także jako przygotowanie skóry przed profesjonalnymi zabiegami złuszczającymi. W składzie kwasy: glikolowy, mlekowy, jabłkowy i cytrynowy oraz bisabolol i alantoina. Linia Mediderma pielęgnacja domowa jest dostępna jedynie w gabinetach profesjonalnych.

 

www.mediderma.pl

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ