Euroscalemed
Euroscalemed: redukcja tkanki tłuszczowej i cellulitu

Nieinwazyjne modelowanie CM Slim

Komentarz eksperta

 

Na czym polega technologia fal elektromagnetycznych EMS (elektryczna stymulacja mięśni)?

To technologia do nieinwazyjnego kształtowania sylwetki. CM Slim nie tylko redukuje tkankę tłuszczową, ale przede wszystkim rozbudowuje masę mięśniową. Pole elektromagnetyczne o skupionym, lecz bezpiecznym natężeniu, przenika przez wszystkie warstwy skóry i tkanki tłuszczowej, pobudzając mięśnie do intensywnej pracy – również te szkieletowe. Pobudzone neurony ruchowe doprowadzają do mimowolnych, supramaksymalnych skurczów, pojedyncza sesja to ekwiwalent nawet 20 000 brzuszków lub przysiadów. W efekcie następuje wzmocnienie mięśni oraz redukcja tkanki tłuszczowej w danej strefie zabiegowej. CM Slim znajduje zastosowanie w zabiegach poprawy wyglądu sylwetki w obrębie brzucha, pośladków, jak i mniejszych obszarów, np. ramion. 

 

Czy fale elektromagnetyczne, przekazując do powierzchni skóry impulsy, pobudzają nerwy, a te z kolei kurczą i rozkurczają mięśnie?

CM Slim to nieinwazyjna technologia, która jest stosowana do wzmacniania mięśni i wywołania efektu pamięci mięśniowej u pacjenta poprzez oddziaływanie pola elektromagnetycznego o wysokiej intensywności – procesy te są o wiele głębsze niż w przypadku konwencjonalnych metod. 
W przeciwieństwie do dobrowolnych skurczów mięśni, te najsilniejsze, wywoływane przez CM Slim, są niezależne od impulsów przekazywanych przez mózg i układ nerwowy. Zastosowanie określonej częstotliwości nie pozwala mięśniom na nadmierne rozluźnienie pomiędzy poszczególnymi skurczami, muszą pozostać w tym stanie przez dany czas. Gdy mięśnie zostają poddane dużej ilości takich intensywnych skurczów, tkanka mięśniowa reaguje na bodźce i zachodzą odpowiednie procesy przebudowy jej struktury.

 

Czy trudna jest obsługa takiego urządzenia?

CM Slim jest dopracowane w każdym calu – od zastosowanych technologii, jakości i niezawodności samego sprzętu, aż po bezproblemową i bezkosztową eksploatację. To inwestycja w efekt prac specjalistów i osiągnięć nauki, dostępny pod postacią innowacyjnego sprzętu – operatorowi pozostaje jedynie poznanie potrzeb i oczekiwań pacjenta. Intuicyjny system użytkownika gwarantuje sprawną obsługę, predefiniowane inteligentne programy odpowiadają większości zabiegów, zaś tryb ręczny w czytelny i zrozumiały sposób prowadzi operatora krok po kroku, aby utworzyć indywidualny zestaw ćwiczeń. Nieocenione jest również wsparcie dystrybutora CM Slim – firmy Euroscalemed, która zapewnia kompleksową pomoc każdemu partnerowi, począwszy od procesu zakupu i jego finansowania, aż po rzeczywistą eksploatację sprzętu i wsparcie posprzedażowe.

 

Ile gotowych programów przewidział producent?

CM Slim oferuje unikalne zestawy ćwiczeń w seriach w zależności od celu, jaki pacjent pragnie osiągnąć. Opracowane programy są efektem współpracy specjalistów z zakresu medycyny i aktywności fizycznej. Opierają się na personalizacji względem danego pacjenta – jego płci, sylwetki, wskazanego obszaru zabiegu oraz intensywności i celu, czyli np. budowania mięśni lub spalania tkanki tłuszczowej. W CM Slim jest również dostępny indywidualny program, który umożliwia zdefiniowanie własnych parametrów i założeń ćwiczeń, aby osiągnąć optymalny efekt. 

 

Ile czasu trwa zabieg?

Standardowa sesja to 30 minut.

 

Ile sesji najlepiej wykonywać, by osiągnąć optymalny dla pacjenta efekt? 

Z urządzenia CM Slim pacjenci mogą korzystać z częstotliwością odpowiadającą konwencjonalnym treningom. Sesjom można poddawać się 2–3 razy w tygodniu, a przerwa pomiędzy nimi wynosi 1–2 dni – wynika to z potrzeby regeneracji mięśni, dokładnie jak po treningu na siłowi. Aby osiągnąć optymalny efekt, zaleca się poddanie przynajmniej czterem zabiegom. 

Co ważne, podobnie jak tradycyjne ćwiczenia, sesje CM Slim można wykonywać bez ograniczeń – pacjent decyduje, w którym momencie osiągnął wymarzony rezultat. Kandydatem do zabiegów CM Slim jest każdy. Lista wskazań obejmuje między innymi wzmocnienie i rozbudowę mięśni, redukcję tkanki tłuszczowej, ujędrnianie pośladów, modelowanie sylwetki i poprawę figury.

 

Z jakimi zabiegami można łączyć kurację?

Sesje CM Slim rewelacyjnie uzupełniają się z endermologią, kriolipolizą oraz terapią falą akustyczną.

 

 

dr Anna Dołaszyńska-Żółkiewska
Chirurg zajmująca się medycyną regeneracyjną i laseroterapią – Centrum Medyczne GlivClinic

www.euroscalemed.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ