Coherent
Coherent: ujędrnianie ciała

Technologia FocalRF

Wywiad z ekspertem

 

Dzięki jakim parametrom i jakiej technologii urządzenie nadaje się do pracy z całym ciałem, czy wiąże się to z wykorzystaniem fal od 475 kHz do 6 MHz?

NuEra Tight zawiera wiele technologii, które umożliwiają nie tylko terapię dowolnych części ciała, ale także wszystkich pacjentów, od szczupłych po otyłych, zapewniając spersonalizowane podejście. FocalRF daje możliwość wyboru spośród większości widma częstotliwości fali radiowej w zastosowaniach estetycznych. Dzięki temu kontrolujemy głębokość działania, uwzględniając różnice w grubości tkanek między obszarami ciała (na przykład skóra twarzy jest cieńsza niż ta na brzuchu) i ludźmi, od szczupłych do tych z nadwagą. 

Duży zakres elektrod pozwala spersonalizować sesję tak, by była odpowiednia dla każdego pacjenta, na każdym obszarze zabiegowym.  Od małych, 20 mm, które są idealne do stref wokół oczu, poprzez 30 mm i 40 mm, przeznaczonych do obszarów, takich jak policzki, szyja, ramiona, kolana, itp., aż do 60, 70, 80 mm, pasujących do rozleglejszych fragmentów ciała. Jest też opcja 100 mm do terapii „większych” pacjentów. Dodatkowy atut to kontrola temperatury NuAPIC, która zapewnia utrzymanie i nieprzekraczanie poziomu ustalonego dla leczonego obszaru, np. okolic twarzy nie poddaje się działaniu temperatury powyżej 42°C. 

 

Jaki jest zakres częstotliwości urządzenia?

NuEra Tight, poprzez technologię FocalRF oferuje szeroki zakres, który obejmuje większość efektywnych częstotliwości radiowych. Działają skutecznie nawet na głęboko położone komórki tłuszczowe u osób otyłych. Także 1 MHz, który jest idealny do redukcji tkanki tłuszczowej u przeciętnego pacjenta, oraz 2 MHz, przeznaczone do zabiegów u szczuplejszych osób ze zgromadzonym tłuszczem twardym lub tych, które chciałyby zmniejszyć objętość na szczupłych partiach ciała. Jest opcja 4 MHz i 6 MHz, które działają na warstwę skóry właściwej, w celu napinania i redukcji zmarszczek.

 

Czy jest opcja automatycznego ustawiania temperatury? I dlaczego jest taka ważna?

Efektywne leczenie falami radiowymi opiera się na trzech parametrach zabiegu. Po pierwsze głębokości kontrolowanej przez technologię FocalRF. Następnie temperaturze docelowej, która wywołuje różne efekty kliniczne: 38–40°C jest stosowana przy skurczach mięśni i łagodzeniu bólu, 40°C–42°C przy neokolagenezie, a 43°C–45°C do redukcji objętości i tkanki tłuszczowej.

I trzeci parametr – czas trwania zabiegu. Nie wystarczy tylko odpowiednia temperatura, ponieważ efekt kliniczny pojawia się dopiero po ekspozycji tkanki na określony czas sesji, np. 10–15 minut dla aktywacji neokolagenezy, lub 15–20 minut dla zniszczenia komórek tłuszczowych.

NuEra Tight z wykorzystaniem technologii NuAPIC stale monitoruje temperaturę skóry i automatycznie dostosowuje moc urządzenia, zapewniając utrzymanie jej wysokości docelowej dla całego leczonego obszaru i przez określony czas zabiegu. Pozwala to operatorowi skupić się na pacjencie.  

W systemach, które tylko zapewniają odczyt temperatury, lub nawet tego nie oferują, specjalista musi stale monitorować parametry i regulować moc urządzenia, co może niekorzystnie wpłynąć zarówno na spójność, jak i skuteczność leczenia.  

 

Ile jest gotowych protokołów zabiegowych?

Stworzyliśmy ponad 60 takich programów, które są dostarczane z urządzeniem i obejmują redukcję tkanki tłuszczowej i obwodu, napinanie skóry, redukcję cellulitu i zmarszczek. Dla wielu różnych obszarów ciała – od delikatnych okolic oczu, policzków i szyi po grubszą na obszarach takich jak ramiona, plecy, brzuch, boki, uda i pośladki.

 

Co zapewnia pacjentowi komfort i bezpieczeństwo? Czy zabiegi są bezbolesne?

Wielu pacjentów opisuje zabieg NuEra Tight jako bardzo przyjemny, przypominający masaż gorącymi kamieniami. W ramach technologii NuAPIC umożliwiamy operatorowi dostosowanie temperatury terapeutycznej do indywidualnej wrażliwości pacjenta na ciepło, sprawiając w ten sposób, że nawet najbardziej wymagające osoby będą czuły się komfortowo.

 

Co sprawia, że można dokładnie konfigurować parametry urządzenia?

Personalizacja jest kluczową zaletą NuEra Tight, ponieważ zapewnia specjaliście zaawansowane narzędzie do dostosowania odpowiednich działań dla każdej osoby – w oparciu o zalecenia medyczne, obszar ciała, grubość skóry i nasilenie problemu. Możliwość dostosowania leczenia do potrzeb pacjenta nie tylko poprawia skuteczność, ale także wzbogaca je o dodatkowy czynnik bezpieczeństwa. Proces personalizacji rozpoczyna się podczas konsultacji. Wraz z NuEra Tight operator otrzymuje specjalne narzędzie, które prowadzi go przez proces personalizacji. Te protokoły zabiegowe są przechowywane na NuEra Tight do ponownego użycia.  

 

Statystycznie pacjenci najczęściej zgłaszają się na zabiegi redukcji tkanki tłuszczowej, cellulitu i zmarszczek oraz napinanie skóry. Czy to urządzenie rozwiąże wszystkie te problemy?

Tak, NuEra Tight oferuje zabiegi z czterech głównych sesji na ciało, z unikalnym ustawieniem zapewniającym skuteczne działanie. Wielu pacjentów może mieć bardziej złożone potrzeby, na przykład osoba z nadwagą często cierpi na problemy z wiotczeniem skóry w tym samym obszarze. 

NuEra Tight oferuje unikalny, rewolucyjny system o nazwie NuLogic, który pozwala lekarzowi dostosować protokół leczenia kombinowanego, obejmujący szereg działań w ramach jednego zabiegu. Na przykład jednocześnie można redukować tkankę tłuszczową i napinać skórę. Poprawia wyniki pacjenta poprzez lepsze zajęcie się całą pierwotną przyczyną, a nie tylko jej częścią.

 

Proszę zatem podać dwa przykładowe protokoły zabiegowe.

NuEra Tight zapewnia pacjentom formę przez cały rok dzięki unikalnemu 2-stopniowemu programowi:

Krok 1 – GetSmooth to początkowy pakiet sesji, który pozwala osiągnąć kliniczny cel po 4–6 zabiegach, co 2 tygodnie w celu wygładzenia skóry, a raz w tygodniu na redukcję tkanki tłuszczowej i cellulitu.

Krok 2 – StaySmooth to regularny program pielęgnacyjny, polegający na prowadzeniu sesji podtrzymujących co 2–3 miesiące.

 

Na czym polega nowatorski system projektowania zabiegów bezpośrednio pod konkretną osobę?

Ponieważ nie ma dwóch identycznych pacjentów, możliwość dopasowania odpowiedniego protokołu leczenia jest kluczową cechą NuEra Tight. Od możliwości dostosowania głębokości zabiegu, w celu ustawienia warstwy tkanki, na którą działamy, przez dobranie rozmiaru elektrody, aby dokładnie pokryć różne obszary ciała, kontrolować czas i temperaturę czy skompensować różne parametry skóry pacjenta i jego wagę. NuEra Tight umożliwia specjaliście indywidualne podejście do każdej osoby i jej problemów. 

 

Jak wybrać kombinację długości fali, rozmiaru elektrody, czasu sesji lub zmienić technologię mono na bipolarną podczas jednego zabiegu?

Oprócz dostosowania odpowiednich parametrów leczenia do konkretnego wskazania, technologia NuLogic NuEra Tight wyznacza nowy poziom spersonalizowanego leczenia. Protokół NuLogic łączy wiele wskaźników w jednej sesji terapeutycznej. Operator ma większą kontrolę nad każdą z warstw tkanki i parametrami dostosowanymi do jej składu w celu uzyskania lepszego efektu.

 

Amir Aharonovich
Pełni funkcję globalnego menedżera produktu dla linii do estetyki ciała Lumenis. Ma na koncie dwadzieścia lat doświadczenia w marketingu i cztery zarejestrowane patenty. Przez ostatnie 2 lata nadzoruje rozwój wielu linii produktów do ciała, od ultradźwięków do częstotliwości radiowych.

 

 


 

 

NuEra Tight

NuEra Tight to zaawansowane urządzenie oferujące monopolarną falę radiową dla profesjonalistów, którzy chcą uzyskiwać najlepsze rezultaty w połączeniu z bezpieczeństwem i komfortem pacjenta. Dzięki pracy na częstotliwościach od 475 kHz do 6 MHz, oraz automatycznej kontroli temperatury terapeutycznej gwarantuje doskonałe rezultaty w napinaniu skóry, usuwaniu tłuszczu i cellulitu oraz redukcji zmarszczek. Od teraz wszystkie najskuteczniejsze urządzenia oferujące fale radiowe znajdują się w jednym sprzęcie od Lumenis.

 

www.nuera.pl

 

 


 

 

M22 OPT IPL

Lumenis M22 oferuje kombinację kilku systemów, które mogą pracować niezależnie jako jednofunkcyjny aparat, lub w zespole, stanowiąc jedną ze składowych wielofunkcyjnej platformy. Są to:

uniwersalny IPL w innowacyjnej technologii OPT™ z głowicą o wymiennych filtrach i kryształach do leczenia zmian naczyniowych i pigmentowych, oraz fotoodmładzania dla skóry o fototypie I – V skali Fitzpatricka

moduł VascuPlus™ do zamykania pojedynczych zmian naczyniowych

laser Nd:YAG z multisekwencyjnym impulsem MSP™ i z wymiennymi końcówkami o różnej średnicy

głowica z frakcyjnym nieablacyjnym laserem ResurFX

laser Q-Switc do usuwania zmian barwnikowych i tatuaży.

 

www.coherent.com.pl

 

 


 

 

MedixSysteme SygmaLift

Idealne rozwiązanie dla osób chcących ujędrnić i odmłodzić skórę bez ingerencji chirurgicznej czy ostrzykiwania. Ten unikatowy system łączy działanie zogniskowanych ultradźwięków o wysokiej intensywności (HIFU), mających na celu remodeling i lifting, oraz zimnego lasera biostymulacyjnego o fali 635 nm, dodającego skórze blasku. Bezbolesny zabieg zapewnia szybkie modelowanie konturu twarzy. Trzy działające wspólnie mechanizmy powodują widoczne odmłodzenie skóry, redukcję zmarszczek i poprawę owalu poprzez zniwelowanie m.in. drugiego podbródka.

 

www.coherent.com.pl

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ