Co piszczy w HI-TECH?
Co piszczy w HI-TECH?

Jesteśmy świadkami technologicznej rewolucji w kosmetologii, a coraz nowsze i bardziej zaawansowane urządzenia zapewniają efekty, o których jeszcze dekadę temu mogliśmy tylko marzyć. Czym tym razem zaskoczą nas producenci?

 

Laser diodowy 

Jego przewaga polega na: absorpcji światła głównie przez melaninę, selektywności działania, (dlatego termiczne uszkodzenie obejmuje jedynie struktury odpowiedzialne za wzrost włosów), umożliwieniu zastosowania niższych energii, bezpieczeństwie zabiegu, mniejszym bólu, umożliwieniu pracy z włosami mniej napigmentowanymi (w porównaniu do lasera aleksandrytowego 755 nm).

 

Nowość technologiczna

Zastosowanie kilku długości fali świetlnej w jednym urządzeniu podczas jednego impulsu: 755 nm – absorbowana przez melaninę; 808–810 nm – absorpcja melaniny nieco niższa, głębsze wnikanie fali; 1060–1064 nm – najgłębiej wnika, oddziałuje na hemoglobinę zlokalizowaną w naczyniach krwionośnych, zasilających brodawkę włosa.

 

Nowoczesne platformy laserowe 

Połączenie różnych d��ugości fali pozwala na zwiększenie penetracji z jednoczesną fototermolizą naczyń krwionośnych brodawki włosa, w każdej fazie cyklu wzrostu. Umożliwia dostosowanie parametrów do różnych fototypów skóry i różnej pigmentacji samego włosa. NOWOCZESNE PLATFORMY LASEROWE dysponują efektywnym systemem chłodzenia, który minimalizuje ból i ryzyko poparzenia. Pozwalają regulować wielkość plamki zabiegowej, co zwiększa precyzję i skraca czas zabiegów.

 

S-line – smukła sylwetka

Klienci gabinetów poszukują nieprzerwanie sposobów na pozbycie się tzw. uporczywych depozytów tłuszczu. Do najskuteczniejszych zalicza się zabiegi z użyciem niskiej temperatury, która uszkadza komórki tłuszczowe. Kolejną siłą kierowaną przeciwko krągłościom są mikrofale, które doprowadzają do pęknięcia błony komórki tłuszczowej bez uszkadzania otaczających tkanek. Nowością jest też zastosowanie pola elektromagnetycznego, dzięki któremu doprowadzamy do intensywnych skurczów mięśni, wzmagając zużywanie przez nie energii zgromadzonej w tkance tłuszczowej. Coraz więcej urządzeń łączy kilka technologii, dzięki czemu zwiększa się ilość bodźców skierowanych przeciwko komórkom tłuszczowym. Jednocześnie redukujemy objętość i zwiększamy napięcie skóry, wygładzamy cellulit i modelujemy sylwetkę.

 

Pożądana jędrność

Zabiegi służące ujędrnianiu skóry stanowią najmocniejszy TREND. Najbardziej skuteczny jest HIFU, frakcyjna radiofrekwencja mikroigłowa oraz prąd radiofrekwencyjny. Nowoczesne aparaty umożliwiają optymalizację zabiegów: zastosowanie technologii na różnych obszarach ciała i dla rozmaitych wskazań (redukcja blizn, zmarszczek, rozstępów), dłuższą żywotność głowic zabiegowych, a także możliwość ich podmiany na takie, które służą np. odmładzaniu miejsc intymnych, zamykaniu naczyń krwionośnych, a nawet podcinaniu blizn. Urządzenia te niezmiennie potrzebują wykwalifikowanego operatora i doskonałej znajomości anatomii.

 

Skóra czysta jak kryształ

Oceniamy skórę jako piękną i młodą, kiedy jej powierzchnia pozbawiona jest zanieczyszczeń, nierówności, plam. Pośród zabiegów, które pomagają to osiągnąć, są procedury złuszczające. Ich działanie może być jednak zwielokrotniane poprzez wsparcie technologiczne.
Wiele platform umożliwia tzw. hydrodermabrazję oraz zastosowanie aktywnego wodoru. Ważnym elementem takich zabiegów jest efektywne wtłaczanie substancji odżywczych. Takie zabiegi to wciąż must-have nowoczesnego gabinetu kosmetycznego i preludium do intensywniejszej pracy z każdą skórą.

 

Pełne spektrum zabiegów

Wiele wiodących firm produkuje urządzenia, w których „zamyka” kilka laserów. Oferują też możliwość rozbudowy sprzętu o kolejne głowice zabiegowe, co pozwala na stopniowanie inwestycji i systematyczne rozszerzanie menu zabiegowego. Niektóre z platform pozwalają na dostosowanie oferty nawet do 70 wskazań zabiegowych!

 

Komfort i elegancja 

Czynnikiem, który decyduje o sukcesie gabinetu, jest często lokalizacja, jakość przekazu reklamowego, plan marketingowy na działanie w mediach społecznościowych. Nadrzędną kwestią jest sposób obsługi klienta. Jego zdobycie jest wciąż największą inwestycją, podobnie jak zatrzymanie go w gabinecie na lata. Na to może wpłynąć komfort, który zapewnią nowoczesne łóżka kosmetyczne, spójna stylistyka gabinetu, a nawet jakość jednorazowej bielizny i okładów na łóżka kosmetyczne. Pamiętajmy, że dobre wrażenie potęgujemy poprzez różne zmysły: węch, słuch czy wzrok. Przy tym ostatnim warto zastanowić się nad siłą oddziaływania kolorów i znaleźć ten, w którym także nam pracuje się najwygodniej.

 

 


 

 

Gabinetowy must-have

Jadeitowe oczyszczanie wodorowo-kwasowe Aquametiq hydra prime to hit tego roku. Ze względu na uniwersalność i wszechstronność zabiegu oraz fakt, że może on być wstępem do innych kuracji, to must-have każdego gabinetu kosmetycznego. W zależności od typu skóry i jej problemów do zabiegu możemy użyć odpowiednio dopasowanych preparatów lub kwasów, dzięki czemu oprócz skutecznego oczyszczania, skóra będzie miała zapewnione odżywianie i regenerację. 

www.monduniq.pl

Totalny lifting

HIFU Innogy 3D – najnowsze urządzenie do liftingu twarzy i ciała, dzięki któremu można poprawić owal twarzy, usunąć zmarszczki, ujędrnić skórę i zredukować tkankę tłuszczową. Innogy 3D to polski produkt z technologią HIFU, który jako jedyny na rynku może pochwalić się 3 J maksymalnej mocy i dużą żywotnością kartridży.

www.beauty-planet.pl

Skuteczna sterylizacja

Nowa linia Lamp Yuki UVC + Ozon wykorzystuje pasmo światła o długości 253,7 nm. Idealnie sprawdzi się w gabinetach zabiegowych – podologicznych, lekarskich i kosmetycznych. Emitowane przez nią promieniowanie niszczy DNA i RNA wirusów i bakterii, zapobiegając tym samym reprodukcji patogenów. Światło UVC zabija chorobotwórcze drobnoustroje w zasięgu widzialnym.

www.yuki.pl

HYDROGEN PEEL

Głębokie oczyszczanie na poziomie komórkowym, oczyszczanie porów skóry, nawilżanie, wykorzystuje biofizyczne właściwości jonów wodoru do neutralizacji wolnych rodników tlenu. THERMI MED Innowacyjna technologia fal radiowych (475kHz i 300kHz) powoduje wytwarzanie ciepła endogennego w tkankach, co powoduje skrócenie włókien kolagenowych, a skutkiem jest poprawa napięcia skóry.

www.medikapoland.pl

Ultranowoczesny laser

Laser Corona ET to ultranowoczesny laser diodowy do epilacji, skuteczny w przypadku większości typów skóry. Wysoka moc, tryb SHR oraz trzy długości fal (808, 755, 1060 nm), dają niespotykane wcześniej możliwości. Laser Corona ET dysponuje dwiema wielkościami plamki – 10 x 10 i 12 x 36 mm, oraz szkłem szafirowym do kontaktowego chłodzenia skóry. Nowoczesny interfejs użytkownika oparto na systemie Android.

www.eslt-medical.com

Platforma medyczna

SECRET RF® 2.0 jest światowym liderem wśród systemów medycznych wykorzystujących technologię frakcyjnej radiofrekwencji mikroigłowej. To platforma medyczna RF, która umożliwia wykorzystanie urządzenia zarówno w standardowych zabiegach frakcyjnego mikroigłowania RF (poprawa napięcia skóry, redukcja blizn, rozstępów, leczenie nadpotliwości), jak również w technikach termokoagulacyjnych – dzięki innowacyjnej głowicy Smartcure, wykorzystującej elektrody igłowe (zamykanie naczynek, leczenie trądziku, podcinanie blizn). 

www.euroscalemed.pl

Gwarancja efektów

Laser diodowy Versus® 3 Color firmy Lesthezone® wykorzystuje najnowszą technologię łączącą 3 długości fali: 755 nm, 808 nm, 1064 nm, emitowane w trakcie jednego impulsu. Umożliwia to działanie na wszystkie rodzaje owłosienia, niezależnie od fototypu skóry. Wyjątkowy system chłodzenia, ergonomiczny i lekki uchwyt, duża plamka zabiegowa – laser Versus® 3 Color to gwarancja najlepszych efektów.

www.lesthezone.pl

Nieinwazyjnie i skutecznie

ONDA update 2020 – technologia wykorzystująca mikrofale Coolwaves™, które selektywnie docierają do tkanki tłuszczowej i w nieinwazyjny sposób prowadzą do jej redukcji. Działa w trzech zakresach: redukcji miejscowo zlokalizowanej tkanki tłuszczowej, redukcji cellulitu i ujędrniania skóry. Dzięki nowoczesnej technologii głowice docierają nawet do podbródka, gdzie skutecznie redukują nadmiar tkanki tłuszczowej.

www.itpsa.pl

Szybko i bezpiecznie

Primelase to laser diodowy o bardzo wysokiej mocy – do 4800 W. Urządzenie pozwala na użycie 4 rodzajów fal: alex (755 nm), dioda (810 nm), blend (810 + 940 + 1060 nm) oraz yag (1064 nm), dzięki którym można złagodzić problemy skórne, takie jak grzybica, zmiany naczyniowe, przebarwienia czy trądzik. Ale Primelase jest przede wszystkim laserem do usuwania owłosienia – wysoka moc oraz technologia Ultra Short Pulse umożliwiają zniszczenie mieszków włosowych w szybki i bezpieczny sposób.

www.itpsa.pl

Cofnij czas

DermaClear – najnowsza platforma firmy Alma Lasers. Umożliwia przeprowadzenie zabiegu na twarz, szyję i dekolt, który dogłębnie, ale delikatnie oczyszcza, nawilża i odżywia skórę. DermaClear pozwala na wykonanie zabiegu w połączeniu z aplikacją preparatów odżywczych, co sprawia, że efekty odżywienia, nawilżenia i oczyszczenia skóry są natychmiast odczuwalne i zauważalne.

www.itpsa.pl

Modelowanie sylwetki

Schwarzy to urządzenie wykorzystujące pole elektromagnetyczne do budowania mięśni i modelowania ciała. Autorska technologia Focused Magnetic Stimulation (skoncentrowana stymulacja magnetyczna) wyzwala intensywne skurcze w celu dogłębnej stymulacji mięśni, pobudzając lipolizę w komórkach tłuszczowych i redukując tkankę tłuszczową. Technologia ta działa na różne partie ciała – pośladki, brzuch, biodra, nogi i ramiona.

www.itpsa.pl

Pełne spektrum

Etherea MX® to platforma laserowa zapewniająca pełne spektrum terapii w zakresie medycyny estetycznej i dermatologii estetycznej. To ponad 70 wskazań zabiegowych i numer jeden na globalnym rynku medycyny estetycznej. Wszechstronne możliwości zabiegowe wynikają z połączenia kilku technologii w jednej platformie najnowszej generacji. Lekarz sam dobiera rodzaje głowic pod kątem wskazań i potrzeb swoich pacjentów.

www.panda.trzebnica.pl

Szeroki wachlarz możliwości

Skuteczne urządzenie, które wyróżni twój gabinet i jednocześnie zapewni wysokie zyski, to platforma laserowa ALPHA, pozwalająca przeprowadzić kilkanaście skutecznych zabiegów kosmetologicznych. Dzięki unikatowemu połączeniu dwóch technologii – IPL trzeciej generacji i bezbolesnego lasera diodowego 808 nm z czytnikiem poziomu melaniny – platforma ALPHA to lider na rynku kosmetologicznym.

www.ktmedical.pl

Więcej niż modelowanie

Dermotec to polskie urządzenie przeznaczone do modelowania sylwetki, oparte na technologii masażu próżniowego oraz bipolarnej fali radiowej. Aparat wyposażony jest w dwie ergonomiczne głowice: rolującą oraz eliptyczną z falą radiową. Dermotec został stworzony z myślą o: skutecznym modelowaniu sylwetki, redukcji cellulitu, poprawie napięcia skóry i usprawnieniu mikrokrążenia.

www.venus-beauty.com.pl

Na każdy włos

Laser Diolaze XL izraelskiej firmy Inmode emituje światło o długości fali 755 + 810 nm w jednym impulsie. To zmienia sposób działania światła na skórę, tzn. możliwe jest usuwanie cienkich i jasnych włosów, depilacja w przypadku skóry opalonej, ogranicza się ryzyko poparzenia, możliwe jest rozgrzewanie mieszków włosowych płycej i głębiej położonych oraz zmniejsza się liczba zabiegów w serii. Diolaze XL łączy komfort zabiegu z niskimi kosztami.

www.shar-pol.pl

Estetyczny salon

Firma Weber & Weber, wiodący producent jednorazowych podkładów medycznych i prześcieradeł kosmetycznych, jako pierwsza w Europie wprowadziła na rynek kolorowe pokrycia. Gabinety kosmetyczne są miejscem, gdzie klienci chcieliby spędzić chwilę przeznaczoną tylko dla siebie i w estetycznym otoczeniu. Wiele gabinetów zna i rozumie te potrzeby. Kolorowe produkty firmy Weber & Weber pomogą spełnić te oczekiwania. 

www.shop.webermed.com

Bez operatora

Evolve izraelskiej firmy Inmode to urządzenie, które nie wymaga operatora do kompleksowego modelowania sylwetki: Tite/Trim/Tone. Tite, wykorzystując energię prądu RF, ujędrnia skórę i zwiększa jej gęstość. Trim dzięki energii cieplnej i ssącej redukuje tkankę tłuszczową. Tone za pomocą energii elektromagnetycznej poprawia napięcie mięśni poprzez stymulację ich skurczów.

www.shar-pol.pl

Wysoka jakość

Royal Technik oferuje możliwość wypożyczenia i przetestowania urządzeń lub zakupu na raty 0% oraz szybki zwrot inwestycji. Firma zapewnia tylko certyfikowany sprzęt, serwis na miejscu i 2 lata gwarancji. Szkolenia odbywają się w gabinecie klienta. 

www.royalt.com.pl

Bez bólu

Indiba® System Proionic® to nieinwazyjna i bezpieczna technologia. Zabiegi Indiba® DeepBeauty są skuteczne, bezbolesne i przyjemne, a rezultaty widoczne już po pierwszej sesji. Idealnie sprawdza się w: odmładzaniu twarzy, modelowaniu sylwetki, ujędrnianiu ciała, kuracjach anti-aging, zabiegach na skórę głowy i włosy, redukcji blizn, a także w zabiegach wellness.

www.indiba.pl

Atak na cellulit

Aparat Cristal® francuskiej firmy Deleo łączy zabieg kriolipolizy z redukcją cellulitu i ujędrnianiem. Oferuje 6 różnych aplikatorów do kriolipolizy i aplikator laserowy z podciśnieniem do redukcji cellulitu. Temperatura zabiegowa kriolipolizy wynosi do –90 C, równocześnie mogą pracować dwa aplikatory. Zabieg laserem 940 nm + podciśnienie skutecznie zmniejsza cellulit i ujędrnia skórę.

www.shar-pol.pl

Bez wysiłku

Innowacyjna kategoria zabiegów WONDER® kształtuje sylwetkę, rzeźbiąc mięśnie i jednocześnie spalając tłuszcz bez wysiłku fizycznego. To światowy przebój sprawdzony już w 21 krajach. Urządzenie WONDER® to aż 36 000 ćwiczeń rozwijających mięśnie w niezwykle komfortowy i skuteczny sposób. Zapewnia szybkie efekty, niedostępne wcześniej w medycynie estetycznej.

www.wonder-body.pl

Precyzyjne opalanie

SunFX Pro Tower to najpopularniejsze urządzenie do opalania natryskowego na rynku. Precyzyjny sprzęt gwarantuje piękną, naturalną i równomierną opaleniznę, bez ryzyka smug i zacieków. Dzięki najnowszej technologii opalenizna rozprowadzana jest perfekcyjnie za pomocą delikatnej mgiełki. Nowy, profesjonalny design urządzenia podnosi standard i komfort usługi. 

www.sunfxpolska.pl

6 w 1

Seaweex Pro Facial to innowacyjne urządzenie do wieloetapowego oczyszczania, nawilżania i liftingu skóry. Po zabiegu cera jest wyraźnie odmłodzona, napięta i dogłębnie oczyszczona. Spektakularne efekty osiąga się, łącząc 6 najnowszych technologii zabiegowych: oczyszczenie wodorowe/hydrabrazję, infuzję tlenową, fale radiowe połączone ze światłoterapią LED, ultradźwięki, peeling kawitacyjny, krioterapię. 

www.seaweex.pl

Idealne połączenie

Firma SpaLand prezentuje nowość 2020 roku – urządzenie HydraFacial Elite. Znana w ponad 87 krajach świata technologia, którą pokochały gwiazdy Hollywood, jest już dostępna w Polsce. To medyczne urządzenie łączy bezkryształową mikrodermabrazję, działanie próżni, użycie opatentowanych końcówek i substancji aktywnych. Dzięki temu umożliwia osiągnięcie efektów w krótkim czasie.

www.hydrafacial.pl

Moc chłodu

CoolTech to platforma przeznaczona do redukcji tkanki tłuszczowej na różnych obszarach ciała poprzez kontrolowane schładzanie, czyli kriolipolizę. CoolTech w bezpiecznym procesie doprowadza do likwidacji komórek tłuszczowych i znacznie zmniejsza ich ilość, dzięki czemu możliwe jest wymodelowanie i wyszczuplenie danych partii ciała. 

www.itpsa.pl

Korzystna współpraca

W 2020 roku BioprofitTech nawiązał współpracę z ECLO – Europejskim Centrum Leczenia Otyłości, dzięki czemu uczestniczy w wielu projektach badawczych np. „Jak COVID-19 wpłynął fizycznie i psychicznie na Polaków?”. Współpraca z BioprofitTech opiera się na bardzo korzystnych warunkach zakupu urządzeń – do końca lutego 2021 r. można uzyskać dofinansowanie od ECLO na poziomie 20–50% wartości sprzętu. 

www.bioprofit.pl

Komfort zabiegu

Łóżka kosmetyczne z kolekcji Luna T są dostępne w dwóch wariantach kolorystycznych: jeden model z elementami drewnianymi, drugi – biały. Atutem łóżek kosmetycznych Luna T Plus jest bardzo szeroki zakres regulacji wysokości. Dzięki zastosowaniu pojedynczej kolumny uzyskujemy łatwy dostęp do pacjenta podczas zabiegów. Łóżka są wyposażone w innowacyjną i komfortową funkcję podgrzewania. 

www.kazaro.pl


To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ