Zabiegi skojarzone = skuteczna terapia
Zabiegi skojarzone = skuteczna terapia

Rozwój kosmetologii oraz posiadana wiedza dzięki skutecznemu i bezpiecznemu łączeniu zabiegów stwarzają ogromne możliwości w walce z niedoskonałościami.

 

Wychodząc naprzeciw aktualnym trendom w kosmetologii, w codziennej pracy warto podchodzić kompleksowo do potrzeb klientów, na przykład stosować terapię skojarzoną. 

Dzięki niej w jednym czasie można wykorzystać kilka różnych i uzupełniających się metod do walki z niedoskonałościami, aby osiągnąć lepsze i trwalsze efekty terapeutyczne. Bardzo ważne jest, aby prawidłowo dobrać terapię skojarzoną do oczekiwań klientki i jakości jej cery. A to proces powiązany z trafną diagnozą, wyznaczeniem planu działania oraz konsultacją (nieraz kilku) specjalistów. 

 

Synergia

Zabiegi skojarzone to terapia oparta na fachowej wiedzy z zakresu medycyny, kosmetologii, fizykoterapii oraz na szczegółowym wywiadzie medyczno-kosmetologicznym, jak również na bieżącym kontrolowaniu efektów. Prawidłowo stworzona terapia skojarzona polega na zastosowaniu u klientów procedur komplementarnych, które swym działaniem uzupełniają się wzajemnie i potęgują swoje działanie. Ma to głęboki sens w wielu problemach skórnych – jak utrata jędrności, wiotkość skóry, nadmierna jej suchość, przebarwienia, rumień czy cera trądzikowa. 

Do najczęściej stosowanych zabiegów w terapii łączonej wykorzystuję IPL, który daje mi szerokie spektrum możliwości, takich jak:

  • fotoodmładzanie, 
  • kurację skóry trądzikowej, 
  • uszczelnianie naczyń, 
  • likwidację rumienia, 
  • rozjaśnianie przebarwień,
  • ogólną poprawę jakości skóry 
  • likwidację jej wiotkości 
  • spłycanie drobnych zmarszczek. 

 

Stymulacja

W wyniku kontrolowanych uszkodzeń cieplnych wywołanych źródłem światła stymulowana jest produkcja nowego kolagenu oraz przywrócenie jego normalnej budowy w skórze właściwej (włókna stają się krótsze i bardziej elastyczne), dochodzi również do wzmożonej produkcji elastyny. Chcąc wzmocnić ten efekt, łączę działanie fotoregeneracyjne IPL z zabiegiem redermalizacji, który stymuluje produkcję kolagenu i elastyny, a dodatkowo podnosi witalność komórek oraz chroni je przed uszkodzeniem.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ