Pantone: Kolory roku 2021
Pantone: Kolory roku 2021

Od ponad 20 lat, na początku grudnia, Instytut Pantone ogłasza kolor, który w nadchodzącym roku będzie królował w modzie i designie. Już wiemy, że w 2021 roku na topie będą dwa kolory - klasyczna szarość Ultimate Grey oraz rozświetlający odcień żółtego Illuminating.

 

Te dwie zupełnie inne, niezależne barwy świetnie się komponują i wzmacniają nawzajem. Ta kolorystyczna mieszanka niesie nadzieję na lepsze, co w obecnych realiach jest nam szczególnie potrzebne.

Dziś szukamy sposobów na dodanie sobie energii, aby pokonać niepewność i wzmocnić swojego ducha. Odcień Illuminating to jasny i wesoły żółty, który nasycony jest słonecznym światłem. Z kolei Ultimate grey symbolizuje solidność i trwałość. Przypomina barwę kamyków, które zbieramy z plaży i naturalne elementy, których nieco wyblakły kolor podkreśla ich zdolność do przetrwania próby czasu. Ten kolor to uczucie opanowania, stałości i odporności.

Połączenie tych barw odpowiada na naszą potrzebę bycia dostrzeżonym, rozpoznawalnym i słyszanym. Symbolizuje innowacje i intuicję, szacunek dla wiedzy i doświadczenia. Zachęca do eksplorowania nowych pomysłów i koncepcji.

 

Źródło: pantone.com

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ