redakcja@lne.pl +48 42 661 63 30 (31)
Wszystko co powinnaś wiedzieć o trądziku różowatym
23/01/2017
AzAc
artykuł sponsorowany

Trądzik, czyli problem wielu nastolatków, może dotknąć również osoby dorosłe. Jego odmiana – trądzik różowaty, czyli zapalna choroba skóry twarzy, rozpoczyna się najczęściej między 20. i 30. rokiem życia. Kiedy wydaje nam się, że krostki, grudki i zatkane pory mamy już za sobą, może się okazać, że to dopiero początek problemów.

Czy wiesz, czym jest trądzik różowaty?

Ten rodzaj trądziku jest charakterystyczny dla osób starszych, w wieku 20-30 lat można zaobserwować jego pierwsze objawy. Pojawia się najczęściej w środkowej części twarzy i występuje w postaci rumienia, krostek, grudek i poszerzonych naczyń krwionośnych. Towarzyszy temu świąd, pieczenie i rumień, a niekiedy nawet dochodzi do rozrostu gruczołów łojowych, co doprowadza w skrajnych przypadkach do zmiany kształtu twarzy.

Trądzik różowaty w czterech odmianach

Trądzik różowaty może występować pod czterema postaciami. Pierwszą z nich jest trądzik rumieniowo-teleangiektatyczny, objawiający się nawracającym rumieniem i rozszerzonymi naczyniami krwionośnymi. W postaci grudkowo-krostkowej rumień utrzymuje się już dłużej, nawet jest stały, a dodatkowo towarzyszą temu krostki i grudki. Trzeci rodzaj trądziku różowatego to trądzik gruzowaty, który wyróżnia się stałym rumieniem, grudkami i obrzękiem twarzy oraz nierównościami na powierzchni skóry. W momencie pojawienia się pieczenia, świądu, nadwrażliwości na światło i zapalenia spojówek mamy do czynienia z trądzikiem różowatym w postaci ocznej.

Trudna walka z trądzikiem różowatym nie musi oznaczać przegranej

W przypadku trądziku różowatego trzeba pamiętać o stosowaniu odpowiednich preparatów pielęgnacyjnych, wykazujących się właściwościami przeciwzapalnymi, przeciwbakteryjnymi i seboregulującymi. Przyczyn jego występowania jest dużo, co oznacza, że w dużej mierze wiele osób jest narażonych na ten problem. Do wystąpienia zmian przyczynia się m.in. promieniowanie słoneczne, nieprawidłowy skład łoju, zaburzenia hormonalne, jak również nadmierny stres i zaburzenia trawienia.

Dużą skutecznością w zwalczaniu objawów, ale przede wszystkim przyczyn trądziku różowatego, wykazuje się kwas azelainowy. Firma Arkana stworzyła specjalne kosmetyki, które zawierają aż 15% tego kwasu. Dzięki temu kuracja jest bardzo skuteczna i szybko przynosi ulgę. Kwas azelainowy charakteryzuje się działaniem przeciwbakteryjnym i powstrzymuje wolne rodniki przed destrukcyjnym wpływem na naszą skórę. Dużą jego zaletą jest przeciwdziałanie rozkładowi łoju i lipidów na składniki drażniące. W skład kosmetyków wchodzi profesjonalny zestaw zabiegowy AzAc Peel, specjalistyczny płyn AzAc Solution oraz krem z kwasem azelainowym i azeloglicyną AzAc Forte 15% Cream. Połączenie profesjonalnego zabiegu z domową pielęgnacją przyniesie spektakularne i szybkie efekty.

 

ZAPRENUMERUJ KOLEJNE NUMERY JUŻ TERAZ
LNE - ponad 200 stron dobrej lektury