redakcja@lne.pl +48 42 661 63 30 (31)
PRP – like – alternatywa dla zabiegów z osoczem bogatopłytkowym
23/03/2017

artykuł sponsorowany

Od wieków człowiek próbuje odkryć tajemnicę wiecznej młodości i znaleźć „czarodziejski eliksir” powstrzymujący procesy starzenia się. Wierzono również, że pierwiastek młodości  znajduje się  w samym człowieku, a mianowicie we krwi.  Legendy o  nieśmiertelnych  i wiecznie młodych wampirach towarzyszą ludzkości od stuleci. Dzięki nauce dziś wiemy na pewno, że istnieje wiele rozpuszczalnych czynników wzrostu obecnych w osoczu,  krwi i innych płynach ustrojowych. Naukowcy jednoznacznie argumentują także jak wielka jest ich rola w regeneracji i przedłużaniu życia komórek i tkanek.

W ostatnich latach w medycynie wyłoniła się nowa dziedzina: medycyna regeneracyjna, która wykorzystuje osocze bogatopłytkowe oraz  terapie komórkami macierzystymi. Te właśnie zabiegi są teraz prawdziwym „hitem” w klinikach estetycznych. To zabiegi, z których korzystają największe gwiazdy. Idąc tym tropem Arkana stworzyła  absolutną nowość  PRP- like Therapy, która opiera się na wykorzystaniu takiego samego działania.

Arkana połączyła siłę dwóch  wyjątkowych peptydów: W3 oraz GHK- Cu, które z powodzeniem naśladują  naturalne czynniki wzrostowe takie same jak po podaniu osocza. Mają one  podobne działanie stymulujące na komórki skóry, na  syntezę kolagenu, elastyny, GAG w tym kwasu hialuronowego oraz proteoglikanów. Przyspieszają procesy gojenia i regeneracji , hamują i odwracają procesy starzenia, wyrównują koloryt. Przynoszą również efekty w terapiach na porost włosów i hamowania ich wypadania. To prawdziwy przełom – a jednocześnie początek rozwoju kosmetologii regeneracyjnej.

PRP Therapy MD estetic to  wyjątkowa linia dermokosmetyków dających efekt PRP – like. Autorskie dermokosmetyki z tej linii umożliwiają wykonanie zabiegu naśladującego efekty osocza bogatopłytkowego oraz wzmacniającego inne zabiegi dermoestetyczne.

Profesjonalne serum zawiera najwyższą dawkę peptydów w specjalnej emulsyjnej formule, która zwiększa ich przenikanie. Wprowadzamy  je nowym Frax Stampem 1,5 mm lub Skin Penem z regulowanym kartridżem do frakcyjnego stemplowania skóry.  Zabieg  może być wykonywany również jako zabieg na skórę głowy dla osób z problemami trychologicznymi. Po frakcyjnym nakłuwaniu nakładamy specjalną PRP Mask w płacie. Jej struktura „imituje” efekt ludziej skóry dzięki czemu idealnie przylega i zapewnia głębokie wnikanie substancji aktywnych. Maska posiada również specjalne płatki na oczy. Na zakończenie zabiegu aplikujemy PRP Elixir na okolice oczu i PRP Rejuvenator na resztę twarzy i szyi. Ten duet produktów powinien towarzyszyć naszej klientce podczas całej kuracji.

 

 

Anna Marcjasz

mgr kosmetolog, Product Manager Arkana, specjalista ds. badań i rozwoju Arkana Cosmetics
ZAPRENUMERUJ KOLEJNE NUMERY JUŻ TERAZ
LNE - ponad 200 stron dobrej lektury