Pobierz aplikację LNE Apple Store Logo Google Play Logo
 

ekspa-d1 kwietnia 2017 r. po raz pierwszy pod szyldem LNE podczas 35. Kongresu i Targów LNE odbędzie się Europejski Kongres Spa, który uważany jest w Polsce za najważniejsze wydarzenie merytoryczne branży wellness & spa. W tym roku tematem przewodnim będą Innowacyjne strategie rozwoju spa.

Wydarzenie realizowane we współpracy z Europejską Fundacją Spa jest odpowiedzią na dynamicznie rozwijający się rynek wellness & spa.  Jego celem jest przedstawienie najnowszych, globalnych trendów i rozwiązań biznesowych oraz promowanie najlepszych praktyk na rynkach rozwijających się Europy Środkowo-Wschodniej. Tak jak w czasie poprzednich edycji w kongresie wezmą udział uznani w kraju i zagranicą eksperci.

PROGRAM


 Sala Wiedeń 1 KWIETNIA

09:30
10:00
Rejestracja uczestników
 
10:00
10:15
Powitanie uczestników i prezentacja kluczowych tematów.
Arkadiusz Dawidowski, Rafał Długosz
10:15
11:45
Trendy. Inspiracje i innowacje wellness & spa.
 • Przedsiębiorczość i innowacje w sektorze wellness hospitality.
 • Od medical spa do medical wellness, czyli medycyna integracyjna jako podstawa modelu biznesowego.
 • Nowoczesne metody diagnostyki. W jaki sposób skutecznie określić indywidualne potrzeby gościa wellness?
Dr Franz Linser (Austria), Nils Behrens (Niemcy), Dr n. med. Krzysztof Krupka, Arkadiusz Dawidowski
11:45
12:15
Networking i przerwa witalna
 
12:15
13:45
Zarządzanie spa. Praktyki, które pomogą wprowadzić Twój biznes na wyższy poziom.
 • Odbudowa menu spa, czyli jak stworzyć innowacyjną ofertę?
 • Luksus w spa. Kiedy Twoi goście czują, że są najważniejszymi osobami w Twoim spa.
 • Manager Spa. Jego rola w strukturze hotelu widziana oczami dyrektora generalnego.
Jean-Guy de Gabriac (Francja), Larisa Marinica (Szwajcaria), Ziemowit Majewski, Anita Bajdalska
13:45
15:00
Lunch i wizyta na Targach
 
15:00
15:45
Polska marka wellness & spa. Perspektywy rozwoju, szanse i zagrożenia.
 • Jak głęboki jest polski rynek usług spa? Czy jest sens budować nowe obiekty? Jeżeli tak, to jakie?
 • Czy polski sektor wellness jest atrakcyjny dla turystów zagranicznych?
 • Czy mamy własny eksportowy produkt wellness?
Dr Bartłomiej Walas, Adam Hok, dr Jan Golba, Rafał Szubstarski
15:45
17:00
Design spa. Od koncepcji po innowacyjne rozwiązania projektowe.
 • Sztuka czy natura? Czym kierować się przy projektowaniu obiektu / hotelu wellness?
 • Śliska sprawa, czyli podstawowe zasady projektowania kompleksu łaźni i saun.
Konrad Rubaszkiewicz, Don Genders (Wielka Brytania & USA), Ewa Nickiel
17:00
17:15
Zakończenie Europejskiego Kongresu Spa
 
Anita Bajdalska
Właścicielka firmy konsultingowej Manager SPA, zarządzała spa w hotelach Baltica Wellness & Spa w Szczecinie i Aquarius w Kołobrzegu. Audytor oraz szkoleniowiec, współpracuje z magazynem Hotelarz.
Nils Behrens (Niemcy)
Dyrektor marketingu Lanserhof Group – instytucji medycznej, która opracowała własną koncepcję LANS Med, będącej kombinacją tradycyjnej medycyny naturalnej oraz ultranowoczesnej medycyny akademickiej.
Arkadiusz Dawidowski
Prezes Europejskiej Fundacji Spa, międzynarodowy konsultant spa & wellness, twórca koncepcji wiodących obiektów spa w Polsce. Dyrektor ForSpa Group, wykładowca akademicki, Ambasador Global Wellness Day.
Jean-Guy de Gabriac (Francja)
Założyciel Tip Touch, nagradzany doradca i szkoleniowiec branży spa & wellness z ponad 16-letnim doświadczeniem, twórca autorskich masaży i zabiegów na twarz dla firm i najlepszych spa w USA, Europie i Azji.
Don Genders (Wielka Brytania & USA)
Jeden z wiodących światowych ekspertów w dziedzinie projektowania i realizowania stref hydrotermalnych oraz wellness i spa, w ciągu 27 lat stworzył najlepsze obiekty spa na pięciu kontynentach.
dr Jan Golba
Prezes Zarządu Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP, burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna. Znany i ceniony działacz samorządowy, gospodarczy i społeczny. Autor licznych prac naukowych.
Adam Hok
Prezes Fundacji Kołobrzeg Polskie Centrum Spa, dyrektor generalny Hotelu Wellness ProVita w Kołobrzegu, zaangażowany w promocję idei wellness oraz work-life-balance.
Dr n. med. Krzysztof Krupka
Internista, neurolog, specjalista rehabilitacji, ordynator oddz. rehabilitacji Szpitala Św. Rafała w Krakowie. Łączy najnowszą wiedzę medyczną i tradycyjne systemy lecznicze, autor metody diagnostycznej STRD.
Dr Franz Linser (Austria)
Założyciel i dyrektor firmy konsultingowej Linser Hospitality GmbH. Ekspert i strateg z ponad 20-letnim stażem w branży wellness. Tworzy innowacyjne projekty z zakresu profilaktyki zdrowia i wellness.
Ziemowit Majewski
General Manager DoubleTree by Hilton Kraków & Convention Center. Posiada ponad 20-letnie doświadczenie w pracy w hotelarstwie i gastronomii.
Larisa Marinica (Szwajcaria)
Dyrektor Spa Willow Stream w hotelu Fairmont Le Montreux Palace. . Skutecznie łączy wiedzę z zakresu fizykoterapii, kosmetologii i fitnessu z biznesowym podejściem do zarządzania obiektami spa.
Ewa Nickel
Właścicielka firmy Nickel Consulting, ekspert z 20-letnim doświadczeniem w dziedzinie usług prozdrowotnych, spa&wellness oraz beauty. Współpracuje z architektami, specjalistami w branży fitness, fizjoterapii.
Konrad Rubaszkiewicz
Architekt, prowadzi pracownię KM Rubaszkiewicz. Współautor i autor niemal 40 projektów hotelowych, m.in. hotelu Narvil Conference & Spa w Serocku. Obecnie jego zespół architektów pracuje nad kolejnymi projektami.
Rafał Szubstarski
Redaktor naczelny magazynu „Hotelarz” skierowanego m.in. do inwestorów, właścicieli i kadry managerskiej hoteli spa & wellness, dostarcza wiedzę i przedstawia najlepsze praktyki z zakresu zarządzania.
Dr Bartłomiej Walas
Wiceprezes Polskiej Organizacji Turystycznej, odpowiada m.in. za planowanie strategiczne i marketing zagraniczny. Współautor „Strategii marketingowej Polski w sektorze turystyki” (lata 2008–2011, 2012–2020).

ZAPRENUMERUJ KOLEJNE NUMERY JUŻ TERAZ
LNE - ponad 200 stron dobrej lektury