Peel Mission: Nastoletni problem
Peel Mission: Nastoletni problem

Komentarz eksperta

 

Pielęgnacja domowa na bazie kwasów to pierwsze narzędzie do walki z trądzikiem młodzieńczym.

Do gabinetu kosmetycznego coraz częściej zgłaszają się mamy z dziećmi w wieku 11-13 lat, u których pojawiają się pierwsze oznaki trądziku. Zazwyczaj są to zaskórniki zlokalizowane na linii włosów i na nosie, jednak zaniedbane, szybko mogą skutkować powstaniem zmian zapalnych.

Aby zapobiec rozwojowi choroby - już na tak wczesnym etapie należy wdrożyć odpowiednie działanie. U młodych osób wystarczy dobrana przez kosmetologa pielęgnacja domowa na bazie kwasów. Złotym standardem są żel do mycia twarzy UpWashing Acne Skin oraz płyn terapeutyczny AZA Tonic. Oba preparaty zawierają kwas azelainowy w niskich stężeniach, który wywiera efekt terapeutyczny. Reguluje wydzielanie sebum, działa przeciwzapalnie i przeciwbakteryjnie. Kwas ten jest bezpieczny dla dzieci i młodzieży. Działa na wszystkie elementy patogenezy trądziku, został wpisany do Konsensu Polskiego Towarzystwa Dermatologicznego i jest stosowan w łagodnym i umiarkowanym trądziku grudkowo-krostkowym. Kwas azelainowy działa delikatnie keratoloitycznie nie wywołując podrażnienia. To jego ogromna zaleta, gdyż skóra trądzikowa często bywa dość wrażliwa.

 

Agnieszka Kowalska
Kosmetolog z 15-letnim doświadczeniem, główny szkoleniowiec Peel Mission®. Uczestniczy i wykłada na konferencjach i kongresach naukowych (polskich i zagranicznych). Autorka publikacji z zakresu kosmetologii w pismach branżowych.

 

 

 


 

 

Peel Mission®: Anti Acne

Linia bazuje na lipofilowej pochodnej kwasu salicylowego w różnych stężeniach. Składnik ten jest połączeniem jego cząsteczki oraz łańcucha lipidowego. Działa podobnie jak kwas - przeciwzapalnie, przeciwbakteryjnie, reguluje pracę gruczołów łojowych, niweluje zaskórniki. Jednak unikalna struktura pochodnej zapewnia fizjologiczne, nieagresywne złuszczanie naskórka oraz cechuje się lepszą tolerancją w porównaniu do czystego kwasu. W skład linii wchodzą produkty do pielęgnacji profesjonalnej, w której znajdziemy 3 kosmetyki o stężeniach 10%, 20% i 30% oraz do stosowania w domu: tonik terapeutyczny Anti Acne Tonic oraz Anti Acne Cream.

 

 


 

 

Peel Mission®: AZA Peel

Linia przeznaczona do pielęgnacji skóry trądzikowej, także z rosacea. Jej kluczowy składnik - kwas azelainowy, ceniony jest za działanie przeciwtrądzikowe i przeciwbakteryjne (szczególnie na bakterie Propionibacterium acnes, które wpływają na rozwój trądziku). Dzięki normalizacji procesu powstawania keratyny oraz hamowaniu nadmiernego rogowacenia naskórka zmniejsza liczbę mikrozaskórników. Seria AZA Peel to pielęgnacja profesjonalna, w której znajdziemy produkty o stężeniach 20% i 30% oraz domowa: tonik terapeutyczny AZA Tonic, żel do punktowego stosowania na obszar objęty zmianami AZA Gel oraz krem AZA Cream.

 

 


www.peel-mission.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ