Obszar do zadań specjalnych
Obszar do zadań specjalnych

Cellulit nie jest jedynie wynikiem nagromadzania się komórek tłuszczowych. Często przyczyną złego stanu zarówno skóry, jak i tkanki podskórnej jest nadmierne napięcie tkanki łącznej.

 

Brzuch, pośladki i uda, a do tego również wewnętrzna strona ramion, czyli tzw. trudne obszary ciała, charakteryzują się szczególną budową tkanki tłuszczowej u kobiet, co wynika z uwarunkowań genetycznych, poziomu żeńskich hormonów, jak również zmian we współczesnym trybie życia, w znacznej większości – siedzącym. Do tego dochodzi charakter pracy (również siedzący), niezdrowe nawyki żywieniowe oraz unikanie wysiłku fizycznego. Szereg tych czynników ma niekorzystny wpływ na układ limfatyczny i napięcie powięziowe, co w rezultacie przekłada się na budowę i rozmieszczenie tkanki tłuszczowej.

 

Maderoterapia

Ta pochodząca z Kolumbii metoda masażu dzięki zastosowaniu różnokształtnych drewnianych narzędzi jest w stanie skutecznie likwidować nie tylko objawy, ale również przyczyny powstawania zmian w obrębie tzw. trudnych obszarów ciała.

Jak wiadomo, cellulit nie jest jedynie wynikiem nagromadzania się komórek tłuszczowych. Często przyczyną złego stanu skóry i tkanki podskórnej jest nadmierne napięcie tkanki łącznej (powięzi).

W dążeniu do idealnej sylwetki, zatracamy się w nadmiernej aktywności fizycznej, zapominając o odnowie biologicznej. Prowadzi to do wzmożonego napięcia powięziowego, w wyniku czego głębiej położone pasma tkanki łącznej niczym linki pociągają za skórę właściwą, tworząc na jej powierzchni objaw „skórki pomarańczowej”.

 

Pobudzenie i detoksykacja

Zabieg maderoterapii właśnie dzięki unikatowym kształtom narzędzi wpływa na poprawę funkcji struktur w obrębie brzucha, ud i pośladków.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ