Dr. Belter: Efektywna terapia
Dr. Belter: Efektywna terapia

Opracowana przez markę Dr.Belter terapia początkowej fazy trądziku różowatego przeprowadzana w gabinetach kosmetycznych bazuje na produktach z linii »sensi-bel«. Są one przeznaczone do skóry naczyniowej oraz wrażliwej i zyskują na skuteczności w połączeniu z elementami masażu Dr.Sobye. 

Zaleca się przeprowadzenie terapii złożonej z 10 zabiegów COUPEROSIS HYDROPROTECTIVE, wykonywanych po jednym w tygodniu.

Po zakończeniu cyklu, raz w miesiącu należy przeprowadzić tzw. zabieg przypominający.

Opracowana przez firmę procedura ma za zadanie wzmocnić naczynia krwionośne oraz zredukować rumień. Stanowi ona doskonałe uzupełnienie bardziej inwazyjnych zabiegów, takich jak peelingi chemiczne na bazie kwasu azelainowego czy retinolu.

W procedurze COUPEROSIS HYDRO-PROTECTIVE przygotowujemy skórę na przyjęcie składników aktywnych poprzez nałożenie mineralnej maski oczyszczającej. Nie wykorzystujemy żadnych produktów zawierających elementy ściernie, aby dodatkowo nie podrażniać skóry.

Kluczowym etapem jest masaż Dr.Sobye z drenażem limfatycznym, który wykonujemy na masce kremowej bogatej w resweratrol i kompleks polifenolowy. 

Głównymi składnikami aktywnymi, na których opiera się terapia są LEGACTIF®, są resweratrol oraz kwas glicyryzynowy. Połączenie tych substancji wzmacnia ściany naczyń krwionośnych oraz zmniejsza ich przepuszczalność dzięki zawartości hesperydyny, która hamuje aktywność hialuronidazy, a tym samym zapobiega degradacji tworzących je włókien kolagenowych.

Wykorzystanie rutyny zapobiega degradacji witaminy C, która jest kofaktorem syntezy kolagenu.

Zwiększenie efektywności terapii gabinetowej jest możliwe dzięki wdrożeniu odpowiedniej pielęgnacji domowej, która opiera się na tych samych substancjach czynnych. Efekt to redukcja rumienia oraz zwiększenie elastyczności i wzmocnienie naczyń krwionośnych.

 

Patrycja Preder
Mgr kosmetologii. Absolwentka Śląskiego Uniwersytetu Medycznego w Katowicach. Brand manager i trener marki w firmie Dr. Belter. Prywatnie wegetarianka, interesująca się żywieniem w aspekcie chorób alergicznych skóry.

 

 

 

 

Dr.Belter: hydroochronny krem do skóry naczyniowej i z trądzikiem różowatym

Hydroochronny krem z linii »sensi-bel« stworzony został z myślą o skórze naczyniowej oraz z trądzikiem różowatym i teleangiektazjami. Innowacyjny składnik LEGACTIFTM wzmacnia ściany naczyń krwionośnych oraz zwiększa ich elastyczność, zapobiegając degradacji włókien kolagenowych. Dzięki zawartości bajkaliny krem łagodzi podrażnienia i chroni skórę przed promieniowaniem UV, natomiast mikrosrebro działa antybakteryjnie. Preparat redukuje rumień, a także doskonale się sprawdza w terapii początkowej fazy trądziku różowatego.

 

www.skinmania.pl
To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ