Ciało bez zmian
Ciało bez zmian

Kosmetolog może bezpiecznie usunąć prosaki, brodawki, włókniaki, kurzajki i kępki żółte. Żadna z tych zmian nie jest groźna dla zdrowia, usuwamy je wyłącznie ze względów estetycznych.

 

Zmianą nazywamy wszystko to, co nie jest prawidłową skórą ani jej strukturą. Dodatkowo z wiekiem pojawiają się różnego rodzaju znamiona. Przed podjęciem leczenia i ich usuwania ważna jest konsultacja dermatologiczna. 

Bezpieczne zmiany skórne, które może usunąć kosmetolog, to te, które kwalifikują się do zabiegu z wykorzystaniem koagulacji, plazmy azotowej i lasera Nd:Yag. Należą do nich włókniaki, prosaki, brodawki wirusowe, tzw. kurzajki, brodawki płaskie i łojotokowe, ropne krostki trądzikowe oraz kępki żółte. 

Włókniaki miękkie. Najczęściej pojawiają się na twarzy, powiekach, szyi, dekolcie i pod pachami. Są to zaokrąglone grudki, mają charakter rogowaciejącej narośli w kolorze skóry lub ciemniejsze. 

Prosaki. To twarde białe lub żółtawe kilkumilimetrowe kuleczki. Występują przeważnie na powiece górnej, na powiece dolnej, na nosie, skroniach i czole. 

Brodawki płaskie. Wyglądają jak skupisko małych, ciemnych grudek o średnicy do kilku centymetrów. Występują głównie na dłoniach i stopach.
Kępki żółte. Przybierają grudkowatą, żółtą postać i występują w wewnętrznym kąciku oka. Mogą pojawić się na jednej lub obu powiekach. Przyczyną ich powstawania jest zbieranie się kępek tłuszczu. 

 

Usuwanie znamion w gabinecie 

Najczęstsze metody usuwania zmian skórnych w gabinecie kosmetologa to elektrokoagulacja, laser nd:yag i plazma azotowa.

To tylko fragment
Chcesz wiedzieć więcej?
Zaprenumeruj lub wykup dostępONLINE

LNE kupisz również w Empiku i salonach prasowych
SPRAWDŹ