LIVE-DEMO: medycyna estetyczna
Pobierz aplikację LNE Apple Store Logo Google Play Logo
 
LIVE-DEMO: medycyna estetyczna
16/02/2016
33-lesniowski-masterChcesz poznać tajemnice medycyny estetycznej? Zobacz zabiegi z bliska!

Na najbliższym Kongresie LNE będzie można wziąć udział w wyjątkowej sesji dotyczącej medycyny estetycznej. Jak będzie przebiegało to wydarzenie wyjaśnia lekarz medycyny Zbigniew Leśniowski, Dyrektor Medyczny Centrum Szkoleniowego Kosmetologii Medycznej w Warszawie (www.kosmetologia-medyczna.pl).

Na czym będzie polegać sesja LIVE-DEMO z zabiegów medycyny estetycznej podczas 33. Kongresu LNE  w Krakowie ?

Sesje LIVE-DEMO to obecnie najbardziej atrakcyjna forma przedstawienia na żywo możliwości medycyny estetycznej. Na światowych i europejskich kongresach kosmetycznych cieszą się one ogromnym powodzeniem, a każde wolne miejsce jest oblegane przez chętnych do zapoznania się z realnym przebiegiem i możliwościami zabiegów.

Sesja w Krakowie potrwa około dwóch godzin. Będą to zabiegi prezentowane na modelce i tak dobrane, żeby ich dynamika cały czas koncentrowała uwagę uczestniczek. Warto podkreślić, że prezentacja nie ma celu szkoleniowego (nie uczymy wykonywania zabiegów), lecz edukacyjny. Uczestniczki zobaczą, ile trwa zabieg, jak wygląda, jaki jest jego bezpośredni efekt. Będzie można też zapytać modelkę o jej odczucia.

Czy  sesja przeznaczona jest tylko dla osób wykonujących tego typu zabiegi w swoich gabinetach?

Absolutnie nie. Planujemy ją również z myślą o osobach zajmujących się wyłącznie kosmetyką. Związki między pielęgnacją w gabinecie kosmetycznym a medycyną estetyczną są coraz bardziej ścisłe. Nawet jeśli odbywają się one w różnych gabinetach, to dotyczą tych samych klientów. Osoby, które przychodzą do gabinetów kosmetycznych zazwyczaj miały lub będą mieć w przyszłości wykonywane zabiegi medycyny estetycznej.

Skąd pomysł na organizację LIVE-DEMO z zabiegów medycyny estetycznej ?

Naszym celem jest, by osoby zajmujące się pielęgnacją w gabinecie kosmetycznym miały prawdziwe i rzetelne informacje o zabiegach medycyny estetycznej. Taka wiedza jest kosmetyczkom i kosmetologom bardzo potrzebna, a pozostaje dla nich mało dostępna. Informacje w Internecie  mają często charakter reklamowy i obiecują nierealne efekty, albo przeciwnie – rozpowszechniają negatywne stereotypy. Funkcjonuje wiele mitów i nieporozumień na temat bolesności, bezpieczeństwa, wielkości siniaków po zabiegach czy możliwych do osiągnięcia rezultatów.

Do czego wiedza o medycynie estetycznej jest potrzebna kosmetyczce?

Przede wszystkim potrzebna jest precyzyjna wiedza o przeciwwskazaniach po różnego typu zabiegach medycyny estetycznej – każda kosmetyczka ma lub będzie miała styczność z klientami, którzy z nich korzystali. Musi więc wiedzieć na przykład, że skóra po takich zabiegach zupełnie inaczej reaguje na preparaty kosmetyczne – nie biorąc tego pod uwagę, można wywołać powikłania wymagające długotrwałego leczenia. Ważne, żebyśmy nie marnowali nawzajem efektów swojej pracy, nie powodowali dodatkowych skutków ubocznych, tylko wspierali się i uzupełniali.

Poza tym doświadczona kosmetyczka lub kosmetolog jest dla swojej klientki źródłem wiedzy i  autorytetem w sprawach urody. Osoby zajmujące się pielęgnacją powinny udzielać wiarygodnych informacji i umieć doradzić. Dlatego warto wiedzieć, kiedy i w jakim celu stosuje się poszczególne zabiegi, czy są one bolesne, czy odbywają się w znieczuleniu, jakie rezultaty przynoszą i w jakim czasie.

Czego dowiedzą się uczestniczki podczas sesji?

Po takiej sesji kosmetyczka będzie wiedziała, na co zwrócić uwagę, planując swoje zabiegi u osoby po określonych zabiegach estetycznych. Będzie się czuła pewniej. Dodatkowo stanie się dla swoich klientów pierwszym, kompetentnym doradcą, źródłem rzetelnej wiedzy o tym, kiedy warto skorzystać z określonych procedur i jak one wyglądają.

 

 

Dr Zbigniew Leśniowski

Certyfikowany specjalista medycyny estetycznej,
Dyrektor Medyczny Centrum Szkoleniowego
Kosmetologii Medycznej. Wyróżniony nagrodą
LNE Medical Beauty Award za podnoszenie wiedzy
i świadomości wśród kosmetologów.

 

 

17 kwietnia (niedziela), godz. 9.00-10.30, sala Praga
cena: 49 zł
Liczba miejsc ograniczona!

 

Udział w pokazie można wykupić przy zakupie biletu lub karnetu na 33. Kongres LNE

WIDEOPOMOC w REJESTRACJI

 

ZAPRENUMERUJ KOLEJNE NUMERY JUŻ TERAZ
LNE - ponad 200 stron dobrej lektury