redakcja@lne.pl +48 42 661 63 30 (31)
Kwas glikolowy – przepis na młodość Twojej skóry
11/11/2016

Kwas-glikolowyNajmniejsze molekuły – specyficzna struktura chemiczna

Kwas ten wykazuje się wysoką zdolnością do absorpcji przez skórę, co oznacza, że jest on w stanie przenikać do najgłębszych warstw skóry. Zawdzięczamy to jego budowie chemicznej, składa się on bowiem z najmniejszych molekuł ze wszystkich kwasów owocowych. Wyróżnia go zdolność do stymulacji fibroblastów i tym samym zwiększenia syntezy kolagenu i elastyny, czyli białek, odpowiadających za utrzymanie prawidłowej struktury skóry. Ta niezwykle cenna właściwość kwasu glikolowego wykorzystywana jest przy okazji kuracji odmładzających. Z racji zmniejszającej się ilości kolagenu w skórze wraz z wiekiem stosowanie takich preparatów, które będą wspierały jego produkcję. Efektem niedostatecznej ilości białka jest wiotczenie skóry, pojawienie się zmarszczek i utrata sprężystości.

Regularne stosowanie kwasu glikolowego może zwiększyć grubość skóry właściwej nawet o 25%, co sprawia, że staje się ona bardziej odporna na wpływ czynników zewnętrznych i wewnętrznych. Ponadto  kwas ten rozluźnia łączenia międzykomórkowe w naskórku, czyli sprzyja złuszczaniu komórek i jednocześnie głęboko oczyszcza pory. W ten sposób wspomaga on przepuszczalność naskórka, umożliwiając wnikanie w głąb skóry witamin i substancji odżywczych. Takie działanie kwasu glikolowego sprzyja kuracji potrądzikowej, redukując blizny i rozjaśniając przebarwienia.

Profesjonalne zabiegi złuszczające i odbudowujące strukturę skóry

Kwasy AHA są coraz częściej wykorzystywane w gabinetach kosmetycznych. Ze względu na ich ogromny potencjau, szczególnie kiedy występują w wysokich stężeniach. Salony Arkana dysponują 70% stężeniem kwasu glikolowego. Jest on bezpieczny dla skóry i  stanowi mniej inwazyjną alternatywę dla mikrodermabrazji, czyli mechanicznego ścierania naskórka.

Zabiegi kwasem glikolowym dedykowane są osobom ze skórą dojrzałą z widocznymi efektami starzenia oraz ze skórą trądzikową i tłustą.

Podsumowując, co zapewni nam kuracja z kwasem glikolowym?

  • Wygładza i zmiękcza skórę
  • Zmniejsza oraz spłyca zmarszczki oraz blizny
  • Reguluje  zaburzenia rogowacenia
  • Rozjaśnia przebarwienia
  • Stymuluje mikrokrążenie
  • Łagodzi objawy trądziku
  • Oczyszcza skórę

Domowa pielęgnacja kwasem glikolowym

Wsparciem dla profesjonalnych zabiegów peelingujących z wykorzystaniem kwasu glikolowego są kosmetyki przeznaczone do domowej pielęgnacji, które również mają go w swoim składzie. Glikolowy duet pielęgnacyjny od Arkany składa się z kremu Glycolic + Phytic Restore Cream 50 ml i płynu Glycolic Solution 200 ml. Krem oprócz kwasu glikolowego bogaty jest w kwas fitowy i argininę, przez co doskonale wpisuje się w potrzeby skóry dojrzałej z pierwszymi oznakami starzenia, jak również z głębszymi zmarszczkami. Dzięki swoim właściwościom odbudowującym dedykowany jest pielęgnacji cery trądzikowej w celu wygładzenia blizn, a także dla kobiet, które zmagają się z problemem rozstępów. Duet z kwasem glikolowym z linii Acid Therapy MD doskonale przygotowuje skórę do zabiegu peelingiem  Glycolic Peel oraz sprawdza się jako kontynuacja profesjonalnej kuracji w domowych warunkach.

 

Małgorzata Pindur
Mgr kosmetologii, absolwentka Wydziału Farmacji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Specjalista ds. wdrożeń kosmetycznych oraz szkoleniowiec firm Arkana i Toskani. Autorka wielu publikacji prasy branżowej oraz szkoleń i prezentacji kosmetyki profesjonalnej.

ZAPRENUMERUJ KOLEJNE NUMERY JUŻ TERAZ
LNE - ponad 200 stron dobrej lektury