redakcja@lne.pl +48 42 661 63 30 (31)
Kompleksowe peelingi czas zacząć
16/08/2017
peelingi-kompleksoweWakacje już na półmetku, ale słońce i wysokie temperatury ciągle nam towarzyszą. Dlatego czas już powoli przygotować się do sezonu odnowy i regeneracji skóry podrażnionej po lecie. Kąpiele słoneczne, wiatr, słona woda pozostawiają niemiłą pamiątkę, o której nasze Klientki najszybciej chciałby zapomnieć. Aby pomóc im cieszyć się pięknym wyglądem i przygotować skórę do jesiennych zabiegów z kwasami, musimy ją najpierw zregenerować.

 

W tym celu Arkana poleca zastosowanie kompleksowych peelingów, które nie tylko łagodzą podrażnienia, głęboko oczyszczają, ale także obniżają pH skóry, dzięki czemu łatwiej będzie ona przyswajała kwasy, a ich działanie będzie bardziej skuteczne.

Istotne jest, aby Klientka przed przyjściem na zabieg złuszczający sama wcześniej zastosowała jeden z płynów z kwasami, które dobrze przygotują skórę do dalszych kuracji. W ofercie Arkana do domowej pielęgnacji znajdziecie cztery propozycje:

  • Płyn z kwasem glikolowym, który odmładza i napina dojrzałą skórę
  • Płyn z kwasem pirogronowym, który ujędrnia i napina skórę dając efekt liftu
  • Płyn z kwasem migdałowym dedykowany cerze tłustej i trądzikowej, który normalizuje, rozjaśnia oraz działa przeciwzapalnie
  • Płyn z kwasem azelainowym, który idealnie łagodzi i tonuje skórę ze zmianami trądzikowymi

Do kuracji rekomendujemy włączenie także kremów z kwasami oraz żelu oczyszczającego również na bazie wyżej wymienionych kwasów.

W trakcie przygotowania skóry można przeprowadzić wstępny zabieg z peelingami. Arkana posiada kilka rodzajów profesjonalnych produktów:

  • Płyn do peelingu kawitacyjnego – to połączenie eksfoliacji kwasowej z peelingiem kawitacyjnym, głęboko oczyszcza, normalizuje proces rogowacenia, zwiększa wchłanianie substancji aktywnych
  • Amfoteryczny peeling do twarzy – złuszcza i regeneruje, rekomendowany przed terapią mikroigłową
  • Bioaktywne serum AHA + HA 25% – złuszcza i odnawia, rekomendowane dla suchej skóry ora dojrzałej ze zmarszczkami
  • Bioaktywne serum AHA + BHA + PHA 25% – złuszcza i odnawia, idealna dla cery z przebarwieniami, tłustej, trądzikowej, wrażliwej i dojrzałej ze zmarszczkami
  • Peeling krystaliczny – inteligentna mikrodermabrazja, oczyszcza i odblokowuje pory, rozjaśnia i pobudza krążenie, idealny przed aplikacją masek i serum

Podczas kuracji z peelingiem można wykonać także zabieg regenerujący wykorzystując linię Amino Bio Therapy lub Lactobionic Therapy MD. Dzięki temu skóra szybciej się odbuduje i będzie gotowa na mocniejsze zabiegi eksfoliujące.

ZAPRENUMERUJ KOLEJNE NUMERY JUŻ TERAZ
LNE - ponad 200 stron dobrej lektury