redakcja@lne.pl +48 42 661 63 30 (31)
Dieta na receptę
27/01/2017
agrawal-dietaCzytamy i słyszymy, że jedzenie szkodzi, że jest przetworzone, przesłodzone, przesolone, przetłuszczone itd. Jeśli sposób odżywiania może być przyczyną chorób, pojawia się pytanie, czy w takim razie może być również lekarstwem?

 

Dr Preeti Agrawal stawia taką tezę podczas zbliżającego się Kongresu na temat diety we Wrocławiu. Duże ilości jedzenia i picia, które w dzisiejszych czasach symbolizują status społeczny, paradoksalnie stały się najpoważniejszą przyczyną chorób. Z powodu niewiedzy, choroby uwarunkowane odżywianiem (cukrzyca, miażdżyca, zawał serca, wylew krwi do mózgu, rak, marskość wątroby i alergie) uznawane są przez współczesną medycynę za „nieuleczalne i przewlekłe”. Odwróćmy więc kierunek i zacznijmy przepisywać zasady zdrowego odżywiania na receptę tak, by podnieść jego rangę do tego, który ma moc leczenia.

Z jednej strony zdrowa dieta jest niezwykle ważna dla profilaktyki chorób cywilizacyjnych, z drugiej – zdrowie fizyczne jako cel sam w sobie może stać się pułapką, jak to się często zdarza w przypadku tzw. diety dla zdrowia. Świadome odżywianie jest pierwszym krokiem w kierunku podniesienia naszej samoświadomości, a co za tym idzie, i zdrowia. Jeżeli jednak będziemy koncentrowali się jedynie na tym, co, kiedy i jak jemy, to po pewnym czasie zwróci się to przeciwko nam. To samo pożywienie, dzięki któremu kiedyś poczuliśmy się dobrze, sprawi, że znów zaczniemy się źle czuć. Tylko wtedy, kiedy traktujemy dietę jako instrument wspomagający rozwój naszej świadomości, nabiera ona znaczenia. Zatem warto pamiętać, że nasze organizmy są zdrowe, kiedy odżywiamy się świadomie i wykonujemy naszą ulubioną pracę w skupieniu i z uwagą.

– Wszelkie choroby cywilizacyjne i przewlekłe są pokłosiem rosnącej wiary w szybkie zewnętrzne rozwiązania oraz tłumienia objawów. Zdrowie tymczasem mamy w sobie, choć w czasach szybkich rozwiązań i informacji, gubimy bezpośredni dostęp do tych zasobów wewnętrznych – mądrości ciała – mówi dr Preeti Agrawal, która we Wrocławiu organizuje Kongres na temat diety oraz towarzyszący mu Festiwal Zdrowia.

Podczas Kongresu będzie można się dowiedzieć, jak wykorzystać mądrości starych systemów medycyny dla dobra współczesnego człowieka i jak łączyć to z odkryciami nauki. Leczenie prawie każdej choroby można wspomóc poprzez właściwą dietę i można zapobiegać schorzeniom, których korzenie tkwią w przewodzie pokarmowym. A Festiwal Zdrowia to pomysł na to, jak utrzymywać się w zdrowiu lub jak w pełni do niego wrócić po leczeniu farmakologicznym. Autorem programu Festiwalu jest dr Preeti Agrawal, która w swojej praktyce medycznej stosuje również niekonwencjonalne metody profilaktyki zdrowia i ułożyła je w zestaw 44 warsztatów. – Podamy przefiltrowane, ukierunkowane i sprawdzone informacje – 10 lat to robimy. Duży nacisk kładziemy na potencjał człowieka w leczeniu. Uruchamiając tę moc możemy żyć długo w zdrowiu. I bez strachu. Bo

„zdrowie jest w nas” – komentuje dr Agrawal.

 

agrawal-dieta-rejestracja

ZAPRENUMERUJ KOLEJNE NUMERY JUŻ TERAZ
LNE - ponad 200 stron dobrej lektury