redakcja@lne.pl +48 42 661 63 30 (31)
Złuszczaj progresywnie
24/11/2015
zluszczaj-progresywnieNowoczesna eksfoliacja to łącznie aktywnych substancji i skutecznych technik zabiegowych. Sprawdź jej możliwości.

Aby pomóc klientom osiągnąć pożądane rezultaty zabiegów i sprawić, że będą zapisywać się na kolejne sesje, powinniśmy wprowadzić do schematu zabiegu zaawansowane rozwiązania, które udoskonalą naszą ofertę. Dobrym pomysłem jest połączenie eksfoliacji chemicznej z nowoczesnymi rozwiązaniami technologicznymi.

Ultradźwięki
Ultradźwięki są bardzo delikatną, ale niezwykle efektywną metodą złuszczania skóry w gabinecie kosmetycznym. Fale dźwiękowe wytwarzają wibracje, które delikatnie usuwają martwe komórki najbardziej zewnętrznych warstw naskórka. Pracując głowicą ultradźwiękową, pamiętajmy, że ruchy powinny być zawsze wykonywane w kierunku „ku górze” i że nie należy mocno przyciskać głowicy do skóry – wystarczą delikatne muśnięcia. To urządzenie pozwala osiągnąć lepsze rezultaty złuszczania za pomocą wybranego produktu, np. peelingu z kwasami. Zabieg nie może być wykonywany u osób z wszczepionymi metalowymi implantami, rozrusznikiem serca ani u stosujących peelingi medyczne.

Mikrodermabrazja
Ta popularna metoda mechanicznego złuszczania naskórka stale się rozwija – dziś dostępnych jest już wiele opcji dodatkowych, które pozwalają rozwinąć ofertę gabinetu. Tradycyjna mikrodermabrazja polega na wykonywaniu zabiegu specjalną głowicą, która pod ciśnieniem wyrzuca na skórę specjalne mikrokryształki (np. wodorotlenku glinu czy korundu). Dziś zamiast minerałów można używać diamentowych końcówek, a nawet rozdrobnionych nasion roślin (opcja dla miłośników ekokosmetyki). Nowym rozwiązaniem jest też mikrodermabrazja na mokro, która jest łagodniejsza dla skóry. Połączenie preparatu z kwasami AHA i diamentowej końcówki pozwala nie tylko na łagodne złuszczanie, ale też zwiększa poziom nawilżenia skóry i stopień wnikania w nią substancji aktywnych.

Galwanizacja i prąd o wysokiej częstotliwości
Z myślą o zabiegach złuszczania opracowano również nowe, bardziej zaawansowane sposoby wykorzystania urządzeń do galwanizacji i urządzeń emitujących prąd o wysokiej częstotliwości przy zabiegach złuszczania. Używanie tych funkcji w nowatorski sposób polepsza rezultaty stosowania peelingów chemicznych i zapewnia maksymalne rezultaty zabiegowe. Przeciwwskazaniem do stosowania tego typu kuracji są metalowe implanty, rozrusznik i choroby serca oraz padaczka, cukrzyca i ciąża.

ZAPRENUMERUJ KOLEJNE NUMERY JUŻ TERAZ
LNE - ponad 200 stron dobrej lektury