redakcja@lne.pl +48 42 661 63 30 (31)

Wykładowcy Collegium Cosmeticum

Wykładowcy Collegium Cosmeticum to grono wybitnych specjalistów-praktyków z różnych dziedzin
– m.in. dermatologii, chemii, kosmetologii i marketingu.

 

 

Dr Artur Markowski
Uznany i ceniony specjalista chorób skóry, autor ponad 300 publikacji dotyczących medycyny estetycznej, zagadnień diagnostyki, terapii i profilaktyki schorzeń cywilizacyjnych, współorganizator i wykładowca wielu ogólnopolskich kongresów dla lekarzy i kosmetyczek. Właściciel marki i programu rewitalizacji skóry Dermafuture. Członek prestiżowych stowarzyszeń medycznych polskich i międzynarodowych.

 

Beata Wątorowska
Kosmetolog z ponad 20-letnim stażem, pasjonatka kosmetyki. Ukończyła kosmetologię na Akademii Medycznej w Bydgoszczy, studia magisterskie – promocja zdrowia na WAM w Łodzi. Od 4 lat jest prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”. Właścicielka „Salonu kosmetycznego BW” w Brodnicy, który zdobył takie tytuły jak m.in. SuperSalon (2005 r.), czy „Primus inter pares” (2006 r.).


Marek Hajduczenia

Konsultant firmy Asset Business Development, która skutecznie pomaga swoim klientom znaleźć odpowiedź na pytanie, jak w tak konkurencyjnym środowisku osiągnąć sukces? W swoich działaniach koncentruje się na rosnącym znaczeniu potencjału pracowników w budowaniu i utrwalaniu przewagi konkurencyjnej. Dynamiczny szkoleniowiec, z doświadczeniem w branży estetycznej. Prowadzi szkolenia m.in. o tematyce „Komunikacja w rozmowie handlowej – sprzedaż usług i produktów w gabinecie kosmetycznym”, „Motywowanie pracowników”, Zarządzanie gabinetem kosmetycznym”, „Profesjonalna obsługa recepcji w gabinecie kosmetycznym”.

Kinga Estera Jach-Skrzypczak
Prekursorka trychologii i trychoterapii w Polsce z 20-letnim doświadczeniem zawodowym. Od 1993 roku ściśle współpracuje z największymi autorytetami trychologii oraz ze specjalistami endokrynologii, dermatologii i chirurgii estetycznej we Włoszech, na Węgrzech i w Polsce. Szkoleniowiec od 1995 r. Na Węgrzech była szkoleniowcem i właścicielem Gabinetów Analizy Trychologicznej. Autorka i współautorka wielu artykułów dotyczących analizy, metod diagnozowania i leczenia komplementarnego anomalii skóry głowy i włosów. Członek Magyar Kereskedelmi és Iparkamara (Hungarian Chamber of Commerce and Industry), Polskiego Towarzystwa Mezoterapii oraz Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”.


Małgorzata Daniel

Specjalistka z zakresu kosmetologii i promocji zdrowia z 20-letnim doświadczeniem w branży kosmetycznej. Właścicielka Centrum Urody i Zdrowia „Dama” w Grudziądzu. Ukończyła kosmetologię na Wydziale Farmacji AM w Łodzi, tytuł magistra otrzymała na kierunku promocji zdrowia na Wydziale Lekarskim WAM w Łodzi. Studiowała również zarządzanie i marketing w firmie medycznej. Współpracuje z ekspertami dermatologii, medycyny estetycznej i chirurgii estetycznej. Jej gabinet od lat zdobywa prestiżowe wyróżnienia – m.in. SuperSalon, Gabinet Roku.


Dr n. med. Krzysztof Krupka

Absolwent Wojskowej Akademii Medycznej, specjalista z zakresu neurologii, chorób wewnętrznych i rehabilitacji. Współtworzył Laboratorium Pierwiastków Śladowych Biomol-Med. Szczególnie bliska jest mu medycyna ortomolekularna. Przez wiele lat zajmował się biochemią, w szczególności chorób nerwowych i onkologicznych; autor licznych opracowań dla lekarzy z tej dziedziny. Równolegle poznawał pozaeuropejskie tradycje medyczne, czego owocem jest m.in. książka „Harmonia zdrowia. Jak przywrócić równowagę energetyczną człowieka”. Prekursor medycyny psychosensorycznej.

 

Hanna Dolecka
Kosmetolog i wizażystka z ponad 35-letnią praktyką zawodową, z imponującym doświadczeniem w terapii skóry trądzikowej, z przebarwieniami i w usuwaniu niedoskonałości skóry metodą termokoagulacji. Wykładowca i szkoleniowiec, ekspert z zakresu peelingów ziołowych i rewitalizacji skóry. Jej równoległe zainteresowania to m.in. szeroko pojęta sztuka makijażu.

 

Katarzyna Bołądź
Kosmetolog z 20-letnim doświadczeniem, pasjonatka kosmetyki. Pełni funkcję wiceprezesa Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”. Właścicielka dwóch salonów kosmetycznych – Gabinetu Kosmetyki Estetycznej Chimera derm, który zdobył takie tytuły jak „Najlepszy Gabinet Roku” (2013), a także „SuperSalon” (2008) oraz Kliniki Dermourody specjalizującej się w medycynie estetycznej oraz dermatologii.


Marzena Dobosz

Kosmetolog z 22-letnią praktyką zawodową, pedagog promocji zdrowia. Właścicielka Ostródzkiego Centrum Kosmetologii ESTETICA DERM w Ostródzie, który w 2007 i 2009 roku zdobył tytuły „Najlepszy Gabinet Roku”, a także „Doskonały Salon Kosmetyczny” w 2013 r. przyznany przez internautów. Nauczyciel akademicki na Wydziale Zdrowia Publicznego w Olsztyńskiej Szkole Wyższej im. Józefa Rusieckiego w Olsztynie. Pasjonatka kosmetyki jest również członkiem Zarządu Stowarzyszenia na rzecz Rozwoju Kosmetologii „Przyjazna Kosmetyka”.

 

Hanna Łopuchow
Absolwentka wydziału Farmaceutycznego AMG. Od 1991 roku prowadzi firmę Laboratorium Farmaceutyczno-Kosmetyczne Femi, specjalizujące się w kosmetykach naturalnych. Zawodowo pasjonuje się fitoterapią, homeopatią i aromaterapią.