redakcja@lne.pl +48 42 661 63 30 (31)
Strobing na topie!
26/11/2015
strobing-na-topie Konturowanie twarzy jest już passe – teraz modny jest strobing, czyli modelowanie poprzez rozświetlanie!

Strobing do tej pory kojarzony był głównie z fotografią i zastosowaniem strumienia światła emitowanego przez lampy błyskowe, które z pomocą rozpraszających to światło tzw. parasolek czy softboxów pozwalają odpowiednio oświetlić fotografowane obiekty.
Strobing w makijażu to również swoista zabawa ze światłem, polegająca na strategicznym „oświetlaniu” twarzy za pomocą produktów powodujących odbijanie się od skóry światła, dzięki czemu cera wygląda na świeższą, bardziej młodzieńczą i wypoczętą.
O strobingu można śmiało powiedzieć, że jest bardziej zaawansowaną formą rozświetlania. Metoda ta, w rożnych odsłonach, stosowana jest przez makijażystów pracujących za kulisami światowych pokazów mody już od kilku sezonów. W przeciwieństwie do konturowania, które skupia się na „ukrywaniu” niedoskonałości, strobing polega na podkreślaniu najbardziej wystających partii twarzy (takich jak policzki, nos czy broda) za pomocą odpowiednio dobranych produktów rozświetlających.

Podstawy rozświetlania
Od czego zacząć? Od solidnego nawilżenia skóry. Żaden makijaż nie będzie wyglądał dobrze, jeśli skóra twarzy nie zostanie odpowiednio przygotowana. W przypadku osób o skórze suchej warto sięgnąć po olejek do twarzy i wmasować kilka kropli tego produktu w skórę. Świetnie sprawdzi się też nawilżająco-odżywczy krem z rozświetlającymi drobinkami, który rozświetla i poprawia wygląd nawet najbardziej zmęczonej skóry (np. MAC Strobe Cream, uwielbiany przez makijażystów na całym świecie).
Strobing najlepiej sprawdza się w przypadku osób o suchej skórze, ale nie oznacza to, że osoby z tłustą cerą nie mogą z niego skorzystać. Mogą, pod warunkiem zachowania umiaru w ilości nakładanego produktu oraz zastosowania odpowiedniej bazy pod makijaż, która zrównoważy ilość wydzielanego sebum i jednocześnie wygładzi skórę.

ZAPRENUMERUJ KOLEJNE NUMERY JUŻ TERAZ
LNE - ponad 200 stron dobrej lektury